Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti hogyan oldjátok...

Anyukák! Ti hogyan oldjátok meg gyerek mellett, ha magatokra is akartok időt szánni?

Figyelt kérdés
Van egy 15 hónapos gyerekem de a reggeli zuhanyzást egyre nehezebb megoldanom mellette, ha egyedül vagyok vele. Régen sokáig hordozóba tettem mikor wcre mentem aztán zuhanyozni. Elnézelődött, játszott addig de egy idő után sírt benne ki akart jönni és alig tudtam rendbe tenni magamat. Már egy ideje lerakom a földre, adok játékokat neki de mindig a mosószeres flakonok kellenek neki és ott áll a fürdőkádban kapaszkodva. Na én ezt nem szeretem, mert csúszik a széle és hiába mondom neki üljön addig le míg végzek, ő feláll beledobál a kádba játékokat és egy idő után nyűgös lesz. Egy időben még elvolt úgy h ott ült míg nem álldogált fel. Wcre könnyen elmegyek mert nyitva van az ajtó és ott van a lábamnál de mondjuk ott is lepakolja a dolgokat amiket talál. Takarítani könnyebb már mellette nem fél a porszívótól de hisztizik azért ha sokáig tart. Sokszor jön oda csimpaszkodik a lábamba h menjek vele kézenfogva. Már elindult tud egyedül pár lépést tenni de még mindig kéri h fogjuk az egyik kezét. Könnyebb is néha vele meg nehéz is sokszor. Nem egyedül élünk még hanem férjem szüleinél de nincsenek mindig itthon,mert dolgoznak így sokat vagyok egyedül vele. Boltba is ritkán járok vele de oda még babakocsival megyek. Egyszer kézbe elvittem de nehéz már így maradtam a babakocsinál. Amúgy legtöbbször az udvarra meg az utcába visszük ki sétálni, amióta elindult de hosszabb távra nem nagyon vittük sose (falun kívülre) Messzebb ti szoktatok még babakocsit használni? Ti is elfárdtok egyébként ennyi idős gyerek mellett még mindig? Mikor lesz könnyebb vele?
2021. szept. 14. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Zuhanyozz este, mikor otthon a férjed.
2021. szept. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Mindig a gyerekek előtt kelek jóval.
2021. szept. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ákkor zuhanyzok amikor szundizik.

Reggel ő is nehezen ébred, percekig csak néz maga elé, motyog, eldől, felül, ásít, a takaróját rendezgeti, addig én pislantok, és fogat mosok.


Lemegyünk együtt, felöltöztetem, de én pizsamás banán vagxok reggelente.


Délelőtt kezdődik az alvása 12 után kel, akkor szoktam zuhanyozni összekapni magam, és felöltözni, ha olyan kedvem van, sminkelni, vagy csak dögleni, van rá kb 2 órám.


Délben tegnapi maradék ebéd, majd séta, estére főzök, vacsi, mosogatás, pakolás (ezekben a férjem is részt vesz persze) utána esti rutin, altatás, és este már nem csinálok semmi extrát, pihenünk mindannyian.


Ha megyünk valahova, akkor általában délutánra időzítem a programot, ha egész napra megyünk, akkor a férjem itthon van szóval reggel is tudok pl zuhanyozni.

2021. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

-akkor zuhanyzok amikor a gyerek alszik

-akkor amikor a férjem otthon van

-este együtt fürdünk (tudom sokaknál ez már kimeríti a pedofília fogalmát de nem...nem vagyok pedó csak így egyszerűbb)

2021. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a nagy volt ennyi idős, a kicsi 3 hónapos volt. Reggel 8 körül kelt a kicsi, megszoptattam, utána kimentünk a nappaliba, főztem egy kávét, kikészítettem a reggelit, a motoszkálásra felkelt a nagy is. Peluscsere, öltözés, reggeli, utána teli pocakkal elvoltak a nappaliban, addig én is felöltöztem, wc, fogmosás, stb. A kicsit 10-11 közt letettem aludni (előtte szopi), onnantól délig játszottam érdemben a naggyal. Amikor kelt, a kicsi ment a hintába vagy a játszószőnyegre, a nagyot megetettem, fél 1 körül letettem aludni. Eddigre a kicsi megéhezett, szopizott, elaludt. Itt volt egy órám magamra, amikor véletlenül sem takarítottam, csak pihentem. Olvasás, körömfestés, zuhanyzás, puzzle, vagy aludtam. 2-fél 3 kelés, uzsi, szopi, séta/kert. A férjem 5 körül ért haza, akkor átvette őket, én nekiálltam főzni másnapra, bedobtam a mosást/kiteregettem, ha kellett, porszívó, foglalkoztam a cicákkal közben, hogy ne érezzék elhanyagolva magukat, stb. Közben a kicsinek mèg egy szoptatás+ rövid alvás, aztán 7-fél 8 fürdetés, vacsora, meseolvasás, alvás. Fél 9-re mindkettő aludt, ekkor mentünk mi is fürdeni, aztán szex/társas/beszélgetés, mikor mi. Fogalmam sincs, egyedül hogyan bírtam volna, de így, hogy a férjem is foglalkozik a gyerekekkel, teljesen élhető volt a 2 pici is, sosem voltunk extrán fáradtak.
2021. szept. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Én gyerekbiztossá tettem a lakást. Amit elér, nem veszélyes rá. Így amikor zuhanyzom, elvan. Általában bejön/bekukucskál a fürdőszobába.

Ha olyan helyen állna föl előszeretettel, ami csúszik, ahogy írtad, inkább odatennék egy csúszásgátló szőnyeget.


Tudatosan, sosem vezetgettük kézen fogva, többek között azért amit írsz, mert utána nagyon sokáig csak úgy akar menni (plusz az önálló járás tanulásában különösen hátráltató). Én akkor sosem vettem föl, ha nyűglődve kérte. Eltereltem a figyelmét pl "gyere még dobjuk el ezt a labdát a kutyusoknak" és mikor nem az járt az eszében, de már tudtam hogy fáradt, megkérdeztem, hogy felvegyem e. Persze rögtön jött. Igazából megkapta amit szeretett volna, de én kontrolláltam az eseményeket.


A házimunkával iszonyatosan nem lehet mellette haladni. Így nekünk heti egyszer jön a takarítónő.

Férjem a covid óta itthon dolgozik, így a főzésbe besegít vagy játszik olyankor a gyerekkel. Kimennek a kertbe vagy bármi.

És de iszonyatosan fárasztó, nekünk nincs segítségünk. Így mindent mi csinálunk a gyerek körül. Ezért 20 hónaposan megy bölcsibe.

2021. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Iszonyatosan fárasztó 20 honapod lehetett utolsó, takarítónővel, otthon dolgozó férjjel. 😂😂😂😂😂😂
2021. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem csak nekem, de a férjemnek is. Ezzel ki szerettem volna fejezni, hogy nem, nem csak a kérdezőznek nehéz, fárasztó. És igen, biztos sok nőnek még rosszabb, akinek nincs otthon egész nap a férje, nincs kihez szólnia egy értelmes mondatot.

De hadd legyen már jogom a saját érzéseimhez. Ott voltál? Végigcsináltad, amit mi? Az hogy neked is van gyereked, nem jelenti azt, hogy ugyanazt érzed mint más, és azt se hogy bármiféle jogod lenne lenézni vagy kritizálni mást.

2021. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Ja mert akihez hetente egyszer jár takarítónő ott egész héten semmit nem kell csinálni kisgyerek mellett. Az otthondolgozó férj meg dolgozik. Mi lenne ha nem néznénk le egymást, csak azért mert más életmódunk van?
2021. szept. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!