Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a reggeli rutinotok másfél...

Mi a reggeli rutinotok másfél éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Azok érdekelnek, ahol egyedüli a gyerek és otthon vagy vele.

Valamiért mostanában nagyon nem bírom a reggeleket, pedig 7 órát legalább alszom. Minden reggel 6 előtt kel, ugrál a fejemen, rángat, hogy menjek le az ágyról, nekem meg legalább egy óra kell, hogy használható legyek (régen, gyerek előtt egy másodperc alatt fel tudtam kelni reggel, ugrottam fel és készülődtem, takarítottam, munkába mentem, stb).

Ilyenkor nagyon nyűgös vagyok és mindenen felhúzom magam. Ezért semmi reggeli rutinunk nincsen, csak hisztizek, hogy hagyjon már még egy kicsit aludni... Tudom, ezt meg kell változtatni, de már rohadtul elegem van, hogy másfél éve minden éjjel én altatom el, én megyek át hozzá éjjel és én is kelek vele, férjem meg alszik vígan mert ő dolgozik (amúgy sem tudná se el-, se visszaaltatni, és ha reggel nem én kelteném a gyereket, az addig sírna, amíg fel nem kelek...) Szóval, megoldást keresnék, és nem azoknak a véleményét, akik szerint sz*ranya vagyok, hanem akik hasonló helyzetben vannak, hogy bírják, oldják meg, stb...


2021. szept. 17. 07:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Ha ennyire nem foglalkozik vele a férjed éjjel, miért nem alszol a gyerekkel?

Mi bevittünk egy franciaágyat a gyerekszobába, és ha éjjel át kell menni, akkor ott maradok. Így sokkal kipihentebb vagyok, mert nem kell mászkálnom éjjelente, ráadásul mikor felébred,hogy hiányzik neki anya, látja,hogy mellette vagyok és alszik tovább. Sokszor így fel sem ébreszt.

2021. szept. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Vele alszom az első ébredéstől fogva, ezért kezdi azzal a reggelt 5:30-kor, hogy felébreszt.
2021. szept. 17. 07:51
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ilyeneket pedig mi úgy oldottuk meg, hogy az apja is besegített néha. Ha érezte a csít, felkelt munkanap éjjel is, ha nem szoptatás volt a téma, amúgy meg simán meg tudtam kérni, hogy szombat reggel intézze a gyereket, én meg kialudtam magam heti egyszer.

Később ezt három gyerekkel odáig fejlesztettük, hogy reggel megkérdeztük egymástól, hogy te hányszor keltél fel? És összeadtuk, mert simán átaludtuk a nyígások felét... :D

2021. szept. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Én leírom nálunk hogy van. Mi órára kelünk. 8-fél9, 9. Van, hogy én keltem őt, van hogy fordítva. Kap egy üveg tápszert, a tejet, kakaót nem fogadja el egyenlőre. Kiságyban alszik még, szóval amíg azt megissza és magáhoztér, én megkávézok, magamhoztérek énis . Utána öltözés, mosakodás, reggeli, játék.. sose aludt velünk, mi kb 2 hónapja költöztünk vissza a saját szobánkba, így mindenki pihentetőbben alszik. De nálunk az alvás idáog sosem jelentett gondot szerencsére, egy két dolgot eltekintve.
2021. szept. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Az Én kisfiam is másfél éves, ketten vagyunk itthon napközben :)

Mostanában elég ramaty éjszakáink vannak, jönnek a fogai (minimum 6 egyszerre :D ), így aztán sokszor kel.

Nálunk a férjem kel hozzá, lemegy, hozza neki a tejet, odaadja neki, onnantól intézi már magának, ha megitta, vissza alszik :)

Reggel 7-8 körül kel, nekem is mindig borzasztó, sosem szerettem ha ébresztenek :D

Leviszem a nappaliba, csinálok neki kakaót, amíg azt issza van egy kis időm magamhoz térni :)

Aztán játék, öltözünk, reggelizünk. Konkrét rutin nincs, hogy mi után mi jön, ezekhez én nem ragaszkodok :)

2021. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, én nem görcsöltem a rutinon. Fél álomban voltam míg elugrált rajtam. KB addig is éreztem biztonságban. Idővel ő is későn kelő lett kB 4 évesen. Addig kialvatlan voltam. Én mindig is hétvégén egy extra hosszú alvással pótoltam be a hétköznapi korán kelést. Na ez Megszűnt, és hiába aludtam el éjfél előtt akár 9kor is és aludtam 7-9 órát, sosem pihentem ki úgy magam, mint amikor délig aludhattam heti 2x. Másképp vagyok bekötve. Most is csak annyival kel később hétvégén hogy nem 5kor, hanem 8kor
2021. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy sem tudná se el-, se visszaaltatni, "


Ha meg sem próbálja, úgy valóban nem is fog menni...

Nálunk két gyerek van, így mindkettőnk fején van ki ugráljon. A kisebb a rosszabb alvó, többször ébred és legkésőbb 5-kor már teljesen "kipihent", ébresztené a családot.

Meg is vesztem volna már, ha a férjem csak alszik mellettünk.

Állj a sarkadra!

2021. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne érezd szarul magad amiatt hogy anya mellett ember is vagy, szükségletekkel meg érzésekkel!


Nem tudom mennyire veszi ki a férjed a részét a gyerekből, de ha hétvégén nem dolgozik, arra nincs lehetőség hogy legalább egy nap a héten reggel te normálisan ki tudd aludni magad?

Ülj le, beszéld meg vele.

A másik, bizony meg kéne tanulnia elaltatni a gyereket. Nálunk is bénázott apa egy csomót, viszont mivel jön a második, így muszáj volt eltanulnia a trükköket, hogy később tudjon segíteni, és ne kelljen két felé szakadnom.

Eleinte együtt altattuk, csendben figyelt, majd ő csinálta, de ott maradtam, végül már egyedül is megy neki,es ha látja rajtam, hogy már kivagyok, akkor átveszi az altatást. Amelyik hétvégén ő kel korán a gyerekhez, én altatok. Ha én kelek, ő altat.


A másik amit még szeretnék megemlíteni, hogy rendben van a vitamin készleted? Tudom, hogy az éjszakai kelés megterhelő, és az ember el tud fáradni ha folyamat "porondon van", de én akkor éreztem ilyen hisztisnek magam, akkor volt nehéz összekapni magam reggel a gyerekhez, amikor vashiányos voltam és nem vittem be elegendő vitamint a szervezetembe.

Ez persze nem menti fel apát, bizony segíteni kell, hisz közösen vállaltátok, de arra is figyelj pluszban hogy te is egészséges legyél (vas, magnézium, multivitamin)


Mást nagyon nem tudsz tenni, túl kell élni, pár év és elmúlik az éjszakai/korán kelés 😃

2021. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Ó kicsi szív, nem te vagy szar anya!

A férjed kicsikét kaki férj és apa.


1,5 éves a gyerek. Illene 1,5 év alatt megtanulnia visszaaltatni a saját gyerekét.


Én is használhatatlan vagyok sokszor reggelente, emiatt heti 1 alkalommal mindenki tovább aludhat. Azért csak ennyiszer, mert hétközben a férjem is és én is 5:30-kor kelünk, és a heti 2 szabadnapjából 1-1 jár alvásra.


Illetve pihentető az is ha elviszi pl sétálni néha, neki meg ha én elviszem.


Egyébként van egy jó megoldás, de arról tilos beszélni, mert akkor "KÁRT TESZEL A GYEREKEDBEN!!!4!4!!"

De egy reggeli mesematiné nem fogja pokolra juttatni a gyereket ezt garantálom. De szedtek itt már szét ezért anyukát 😁


Javaslom, beszélj a férjeddel, hogy néha-néha tegyen úgy mintha az ő gyereke is lenne, nem a szomszédé. Az enyém se kel fel sírásra, de ha felrázom, hogy "ez a te köröd haver" akkor megy is. Nem sokszor, de igenis megesik.


Illetve engedd meg magadnak, hogy szaranya lehess. Nem muszáj mindig 110%-ot nyújtani. A reggelit csúsztasd el kicsit és addig játsszon a gyerek, vagy akár a tiltott mesedobozt is bekapxsolhatod neki reggelente 20 percre míg megiszod a kávéd.


Szurkolok, hogy rendbe jöjjön minden.

2021. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A férjem egyébként minden másban jó apa, csak ő neki még több alvás kell ahhoz, hogy működni tudjon, így is kb egész nap hulla fáradt, hogy két órával többet alszik, mint én (egy másodperc alatt el tud aludni a kanapén mondjuk, a nap bármely szakaszában. Ezért is irigy vagyok, mert én napközben egyáltalán nem tudok elaludni). Kb heti egyszer próbáljuk, hogy ő altatja vissza, de esélytelen, amíg nem megyek be a gyerek szobájába, üvölt, mint akit nyúznak, amint lefekszek mellé, megnyugszik.
2021. szept. 17. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!