Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldanátok meg?

Hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell rólunk:


2 Gyermekes anyuka vagyok.

Mind két gyermekem 3év alatti.

Sajnos semmi segítségünk nincs, férjem reggel 6tól este 7ig dolgozik.


Ami miatt kiírtam a kérdésem az az, hogy hogyan oldjam meg a fával fűtést de nem bent, hanem kint (a háztól több méterre, ráadásul a pincében, így tervezték sajnos meg) mert központi fűtésünk van. Tehát egy újszülött és egy 2,5 éves mellett ezt teljesen egyedül hogyan lehet megoldani?

Tüzelni is, mert kell a meleg rájuk, de közben hogy ne legyen semmi bajuk.


Elég szegény család vagyunk, tehát ilyen önetető megoldásokat most nem tudunk megvalósítani, örülünk ha fát tudunk venni.

Szomszédokra számítani abszolut nem lehet.

Család kilőve..🙄

Köszönöm ha megosztjátok velem az ötleteiteket.


2021. szept. 25. 19:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kiságy esetleg van? Akkor amíg gyors be gyújtasz addig be tenni őket oda. Férjed vágja fel este neked meg csak be kell dobni és gyújtani max.
2021. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves veled megy

Kicsi marad bébiőrrel lehetőleg, amikor alszik.


De nyilván nem mindegy mekkora kazán.


Nálunk elég dobni rá 1-2 nagy hasàbot pluszban néha, és este többet.

2021. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem igazán èrtek hozzá hogy mekkora.

Én vagyok 181cm és kb a mellkasomig ér fel.

2021. szept. 25. 19:50
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Egy sima családi ház központi fűtéséhez nem kell nagy kazán.


Este 7 után vagy te vagy a férjed hasogat fát. A másik vigyáz a gyerekekre. Majd gyújtásra készre rakjátok egy részét. Reggel, mielőtt felkelnek, kimész begyújtani. Majd napközben párszok kimész tenni rá még fát. Az nem olyan nagy dolog, akár a gyerekeket is viheted, ha van hely ahol a nagyobb áll/ül, a kisebbhez meg van babahordó. Vagy a kiságyban is ellesznek arra a napi néhányszor pár percre.

2021. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Ebből én sem tudom( nem értek hozzá ilyen szinten)

De a tapsztalat kell, hogy mennyi fa fér bele és az mennyi idő alatt ég le.


Van olyan, ahol egyszer begyújtanak rendesen és max 2-3 hasáb kell rà napközben.

2021. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

A picinek semmi baja nem lesz abban az 5 percben, amíg kimész. Főleg kiságyban, pláne, ha alszik.

A nagyot meg viheted magaddal

2021. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az újszülött nem gáz, berakod a kis rácsos ágyába, aztán ott marad. Ha kimész pár percre fát hajigálni a kazánba, attól nem lesz semmi baja. A nagyobb már problémásabb lehet, de ez ugye a habitusától függ. Őt én mindenképp vinném magammal, és elmondanám neki, hogy mit csinálhat ott velem. (Tehát nem azt hangsúlyozni, hogy "Pistike, ne nyúlj a baltához", hanem hogy "Pistike, adogasd nekem a fahasábokat".)

És természetesen ha mindketten otthon vagytok a férjeddel, akkor kell felvágni a fát, egyikőtök a gyerekekkel van, a másik meg hasogat.

2021. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Ha fát sem tudtok venni mi késztetett titeket a gyerekvállalásra?komolyan kerdezem
2021. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha esetleg megoldható akkor gyújtanék be amikor a gyerekek alszanak. Nem írtad, hogy a 2.5 éves mikor kel. Ha nem opció akkor a nagyot vinném magammal ameddig a kicsi a kiságyban van. Gyorsan kitakarítanám a kazánt, belepakolnám a jó száraz fát és egy begyújtóskockával és papírral meggyújtanám. Addig a nagy segíthet neked még száraz begyújtóst, kisebb fákat odavinni és ha jól lángra kapott akkor megpakolnàm, hogy legyen parázs. Utána már csak óránként 1-2 hasábot kell rádobni a szinten tartás miatt. Vagy beraknám addig a nagyot babakocsiba, etetőszékbe vagy kiságyba ameddig kiszaladok. Ha muszáj lenne akkor vinném csak. Ha fát kéne hasogatni akkor a kicsit is vinném és a nagyot is. Amúgy hétvégén lehet előre hasogatni és begyújtóst is csinálni annyit, hogy elég legyen. Azt neked már csak meg kell gyújtani.
2021. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Hordozóban magadra kötöd a kicsit, vagy beteszed a kiságyba, ha nem tud kiesni belőle, a nagyot meg viszed magaddal. Ha előre fel van vágva a fa, nem nagy dolog megoldani a fűtést.
2021. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!