Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Legtöbb kötelező oltást miért...

Legtöbb kötelező oltást miért az iskolában adják be a gyerekeknek, és miért nem a szülőt kötelezik arra, hogy elvigye beolttatni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Nyilván ott osztályonként viszik oltani a gyerekeket, de ha a gyerekkel valami probléma lenne (sírna, szédülne, rosszul lenne vagy elájulna), a szülő ott lenne, hogy segítsen, s nem lenne kitéve annak, hogy a többi gyerek kicsúfolja emiatt.

2021. okt. 10. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Az iskolában már tudni kell elengedni egy kicsit a gyerek kezét..
2021. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan, hogy valaki elájult. A tanárok és a gyerekek is segítettek, senki nem csúfolódott, mindenki megijedt.
2021. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

A LEGTÖBB kötelező oltást még bőven iskoláskor előtt kapják meg a gyerekek, szóval a kérdés nem állja meg a helyét.

A szülő feladata, hogy felkészítse a gyereket, pl. ne hazudjon neki olyat, hogy nem fog fájni. Mert nyilván fájni fog. A legtöbb gyerek azért sír, mert nem arra van felkészítve, ami történni fog.

Egy iskoláskorú gyereknek (főleg olyan korban, amikor ott oltást kapnak) már bőven el lehet és el is kell magyarázni, hogy ez mi, miért kell, és pontosan mi fog történni. Sokkal kevesebb "dráma" lenne.

Tűfóbiával meg a szülő sem tud igazán mit kezdeni.

2021. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Mert így hatékony a szervezés és ezt is rá lehet lőcsölni a tanárokra
2021. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anno én szédültem el, többször is. Senki nem csúfolt, segítettek.
2021. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Hazudsz, kérdező, mert pont, hogy iskoláskor előtt adják be a legtöbb oltást!


És pont így hasznos és hatékony. Nem 30 szülő vesz ki szabadságot, hogy egyenként elvigye a gyerekét orvoshoz, hanem az orvos megy ki és végigolt 30 gyereket egy osztályban. Ha nagy ritkán valaki rosszul is lesz, akkor sem csúfolja senki. Az orvos pedig azért van ott, hogy segítsen, ill. a tanár, aki odavitte a gyerekeket, úgyszintén. Nem tudom, milyen beteg lelkű ember lehetsz, hogy azt tételezed fel, hogy a többiek csúfolnák.


Vagy csak egy troll, aki provokálni akarod az embereket így vasárnap este.

2021. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Már írták, az egyszerűség kedvéért adják az iskolában.

Viszont azzal egyetértek, hogy semmi diszkréció sincs ilyenkor. Ott álltunk négyen -öten egy száll bugyiban és úgy mérték a súlyunkat stb. Amikor már kezdtünk nőiesedni, akkor bizony szégyenlősek is voltunk és zavart, hogy látjuk egymást. Általában barátnők mentek be együtt, de nem mindig. Én szerencsére nem voltam túlsúlyos, de emlékszem egyszer egy duci osztálytársammal mentem be és ő külön megkért, hogy ne áruljam el hány kg. Láttam rajta a szégyent és ez örök nyomot hagyott bennem.

2021. okt. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem csak 11-12 éveseknek van 1-1 ilyen oltás, a többire a szülő viszi a gyereket. Ha nem tetszik a csoportos oltás, meg lehet beszélni hogy külön elmegy a gyerekorvoshoz, és a rendelőben oltja be. De azért ott se láttam olyan felső osztályost akit a szülő kísért volna.
2021. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

6.osztályban van 2 oltás, korábbi oltások emlékeztetője.

7.osztályban pedig egy kötelező és egy választható, valamint ezek emlékeztetője tavasszal.

Ezeket az iskolában kell oltani, nem lehet saját gyerekorvossal oltatni. Nem is tudom, hogyan dokumentálják akkor le, hisz több helyre is dokumentàlni és jelenteni kell az oltások beadását. Ráadásul az oltóanyagot is az iskolaorvos kapja, nem a körzeti gyerekorvos.

Amúgy csúfolódás akkor lenne, ha ott lenne a szülő, hisz ezek a diàkok már nem kisgyerekek, nekik lenne ciki. Ha fél valamelyikük, vagy ilyesmi, akkor fogjuk a kezét, megnyugtatjuk, és ott vagyunk, ha rosszul lenne.

Az oltások szervezése nem tudom hol a tanárok feladata, itt nàlunk én, a védőnő szervezek mindent.

Nem tudom, egyszerűbb-e így, mint szülővel, de némelyik 12-13 éves létére akkora hisztit le bír vágni, hogy csak pislogunk a dokival.

2021. okt. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Anno, mikor oltást kaptunk a suliban, én elájultam, de senki se csúfolt emiatt..
2021. okt. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!