Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki akinek autista gyermeke...

Valaki akinek autista gyermeke van és tanácsot tudna adni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy autista gyermekem 4 éves és csak babanyelven beszél, nem is szobatiszta egyszerűen a bilire nemtudom rá szoktatni nem érti mit akarok és szörnyű. Reggelente rá teszem bilire vagy wcre mert tudom hogy akkor pisil de eredménytelen fél mind2től.... A beszéd az nagyon aggaszt... Próbáltunk autistáknak való fejlesztő játékokkal beindítani de egyszerűen nem figyel oda amit mondunk neki. Semmi sem motiválja, járunk fejlesztésekre de eredménytelenül... Neki van egy világa amiben él, és nemtudom őt az önállóságra nevelni. Használunk c-peptidet attól valamivel jobb már nincs annyi düh rohama de egyszerűen nemtudom hogy csináljam. Úgy érzem megbuktam mint anya.

2021. okt. 24. 09:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

9

Nem. Egy kamu. Ez már többször bizonyítást nyert.

2021. okt. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem buktál meg, mint anya, csupán a gyereked beleesett abba a kb. 30 - 40 %-ba, aki nem magasan funkcionál. Én is autista vagyok, de de senki nem mondaná meg.

Az a probléma, hogy alig van autizmushoz jól értő szakember Magyarországon, a szakkönyvek elavultak. A másik meg, hogy akárcsak a neurotipikusok, mi sem vagyunk egyformák, így nem lehet mindannyiunkat ugyanazokkal a módszerekkel fejleszteni.

2021. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

Én elvinném Prekop Csillához első körben. Közben kezdenék gondolkozni azon, hogy van e olyan tevékenysége, ami árulkodik arról, hogy értelmes. Sajnálom, nem feltétlen az autizmus tehet róla, hogy ilyen, sokszor társul értelmi sérüléssel. Van valami BÁRMI amiből arra gondolsz, hogy intelligens legalább átlagosan? Rajzolás? Építés kockákkal? Sorba pakolászás valami szisztéma szerint?


Az enyém is auti, ő 3,5 éves koráig nem beszélt, de szépen rajzolt és szupergyorsan kirakózott nagyobb számúkkal már két évesen. Néha vannak olyan dolgai, amik megrémisztenek, hogy nem tudja, de mindig az nyugtat meg, hogy tudom, hogy értelmes és majd behozhatja. Ha nem lenne ilyen, akkor másik úton gondolkoznék, kevesebb fejlesztés, több nyugalom és jövőkép kialakítás otthonnal természetesen, és kiegyensúlyozott, toleráns környezet.


Lépj be a kék fejlesztés autizmus csoportba, hagyd azt a kamu peptid cuccot és szerezz auti specifikus fejlesztőt, sőt akár bentlakásos suli is merüljön fel, mint gyógyped intézmény, ahol napi 24 órában van fejlesztés számukra. Nálam ez lenne.


Megnézném még a temple grandines filmet, ott a főszereplő sem figyelt az anyjára a filmben, talán ez reménnyel töltene el, hogy majd fog beszélni és értelmes.


Muszáj próbálkozni több különböző módszerrel. Én bevetnék lámpát is, amit felkapcsolhat, ha helyes dolgot csinált, mindenhova képek és tukmáló magyarázatokat akkor is, ha nem érdekli. De csak akkor, ha látok esélyt arra, hogy ez változik.


Mit szeret csinálni? Mennyire vagytok biztos az autizmusban. Az én gyerekem kódjai még most 7 évesen is változnak..

2021. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
11%

Itt valami nagyon kamu. Cseppeket kapott egy autista, hogy beszéljen? Egy orvostól? Ez kizárt.

Vannak autisták akik soha nem beszélnek. Gyerekpszichiátriára kéne menni kivizsgálásra fejlesztésre.

2021. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
A logopédus ért auti specifikus beszédindításhoz? Pressz-helyzet pl? Nagyon jó lenne, ha autizmus specifikus gyógypedagógussal együtt tudna működni, ha mást nem, konzultálni, amennyiben nincsen benne gyakorlata. Ez a része nem elsődlegesen logopédiai kompetencia, picit más eszközök, módszerek kellhetnek.
2021. okt. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
98%

Egyáltalán nem gondolom, hogy kamu. A neurológus nálunk is felírt mindenfajta vitamint, ami szerinte "idegrendszer érlelő" halolaj, meg mittudomén mi volt, akkor volt két éves. Újra felírt egy adag vigantolt is, hogy az is kell a gyerek idegrendszerének.


Mindenki sok mindent gondol, ha az értelem nem oké, nem lesz jelentős változás. Annak pedig mindig van jele, hogy az értelem rendben van.. Később sem rutin lesz nekik a dolog, nem érlelődik meg semmi, hanem agyból kompenzálnak tanulva.


Nem tudom miért kellett lepontozni, érintett a gyerekem, túl vagyunk jó sok dolgon, és kevés olyan embert láttam, aki "megüti a hangot" a gyerekkel, úgy viselkedik, hogy felkeltse az érdeklődését. A mai napig megvan bennem a kép, ahogy a gyerekem(minden nevelés ellenére) kevesebbet nézett ránk és elég "pofátlan" volt, simán elvette mások dolgait kérés nélkül. Utólag persze mindig megvolt, mert nem direkt volt bunkó, de sosem figyelt, fejlesztésen sem. Elmentünk felmérésre, a nő fogott egy játékot és felkínálta a gyereknek, aki rá se nézett, mert vette volna és szaladt volna vele játszani minden nélkül, és a nő nem engedte el a pónit, mikor a gyerek kiszedte volna a kezéből. A gyerek úgy megdöbbent, hogy ránézett és elkérte MAGÁTÓL. Nem is mondott semmi extrát, de a viselkedése olyan volt, hogy kiprovokálta a gyerekemből a jómodort, miközben higgadt maradt és rendes, nem szemétségből csinálta, látszott, hogy profi. Egy életre belém égett a jelenet, mennyire jól bánt a gyerekkel. Próbáltam én is később, de nekem nem így reagált a gyerekem, pedig nem a tudás hiánya miatt viselkedik így. Klassz volt.


Nem egy mézesmázos nő, de én bírtam a viselkedését és jól szót értett a gyerekkel, a legtöbb gyógyped tutujgatós és "lemegy" a gyerek képzelt szintjére jófejségből, vagy érezhetően lekezelő vele és úgy viselkedik, mint egy hülyével. Ritka az, aki korrektül bánik vele, értelmes gyerekként, szigorúan, de korrekten, érezhetően a gyerek érdekében.

2021. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!