Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisiskolás anyukák, ahol...

Kisiskolás anyukák, ahol nincs nagyszülői segítség, hogy oldjátok meg a munkakeresést- és vállalást?

Figyelt kérdés
8 órás állásba nem tudok elhelyezkedni, mert valakinek hozni-vinni kell a gyerkőcöt a suliból, 6 órás munkát pedig nem sikerül kapnom (protekció nélkül vagyok és minden ilyen állásra gondolom van ezer jelentkező). Nagyon nehéz így egy keresetből és nagyon hiányzik a munka világa is. Sok-sok területen próbálkoztam már, de semmi megkeresésem sincs...(ez már mondjuk egy másik baj). Szóval hasonló helyzetben Ti hogy oldjátok meg? Vagy evidens hogy nagymama, nagypapa nélkül anya nem dolgozik? (Hacsak valami csoda folytán részmunkaidős állást nem kap?)

2021. okt. 28. 10:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
83%

16-os!

Felesleges dolog ilyen lekezelő módon értetlenkedni - ugyanis itt te vagy az, aki nem látsz a kérdés mögé. Elég szomorú, hogy anyukának gyakorin kell vad idegenek tanácsát kérnie, mert apuka addig nem képes elmenni, hogy ebben segítő kezet nyújtson. Mi van akkor, ha anyukának karrierje van, és emiatt nem opció, hogy otthon gondolkozzék évekig, hogy mit is csináljon egy kis pluszért? Könnyű úgy gyereket vállalni, hogy minden egyes feladatot delegálunk az anyukának, mert köszöntünk szépen, mi DOLGOZUNK, mi nem érünk rá ilyesmire, hogy gyereket iskolába vinni, oldja meg az anyja, de csak azután, hogy megkereste a saját költő pénzét. Mert én ezt látom az ilyen kérdések mögött. Apukának is kötelessége a gyerek intézése és igenis, jogos a kérdés, hogy hol van a történetben apuka, ő miért nem segít, miért nem merül fel ,hogy esetleg ő menjen egy órával később dolgozni, ne adj Isten ő keressen valami más munkát, amivel ez a problémakör mindjárt kivitelezhető közösen, és nem újfent anyuka szív ezzel is, mint amúgy mindennel egy átlag magyar családban. Nem értem ,hogy miért kell úgy tennünk, mintha a kedves apukák minimum MI6 ügynökök lennének- legalábbis néha, mikor ilyen kérdést látok, valahogy ez jön le, ahogy egyesek nyilatkoznak a saját férjükről.


Egyébként az én férjem sem Home officeban dolgozik, mégcsak nem is a hagyományos 8-4-ig munkaidőben. De az én munkám pontosan annyira fontos, mint az övé és a gyerek intézése is ugyanannyira az ő feladata is. Mert egy 21. századi európai országban élünk, nem Afganisztában. Így törekszik arra, hogy eszerint éljünk és eszerint dolgozzék. Szomorúnak találom, hogy vannak magyar családok, ahol ez fel sem merül, azt meg egyenesen szánni valónak, hogy egyesek még védik is az ilyen férfit.

2021. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
20%
Elviszem munka előtt suliba, dolgozom 8,5 órát, majd utána érte megyek. Ennyi.
2021. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
87%

Én először 6-14-ig dolgoztam, ajánlás útján kíséretet fogadtam fel hozzájuk reggelre. A szívem megszakadt, a lányom elsős volt, de ők imádták a srácot, aki vitte őket :)

Aztán később éjszakás munkát vállaltam, este 6-tól reggel 6-ig. Azért volt szerencsés a 12 óra, mert így nem kellett csak heti 3 napot mennem. Olyankor apukám, vagy valamelyik tesóm nálunk aludt.

Ez volt a legjobb megoldás, mert mindig otthon voltam napközben(betegség, szünetek, karácsonyi-, anyáknapi műsor, stb)

2021. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%

Csak egy sorstars vagyok és valószínűleg a többség,aki ide írt, sosem beteg a gyereke....de az elhozatalra talán tényleg a bartel a legjobb...más anyukakkal osszedolgozni.


Sajnos én is nehezen elnem meg, h nem lehetek ott velük, és a munkaadók is kegyesek' hozzám, így a 4,5 és 6,5eveseimet még én hozom viszem.


Éjszakai műszak is klasszul hangzik, de akkor mikor találkozol a ferjeddel ? 😳


Sztem karriert vagy vállalkozóként tudsz építeni, vagy pár év múlva, ha már elég nagyok.


Sok sikert!

2023. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!