Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy legyek jó anya?

Hogy legyek jó anya?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves kisfiam és 2 év óta van egy párom. Mikor együtt vannak játszanak együtt és úgy tűnik szeretik egymást.

De a kisgyerek a nagyszülőknek azt mondja, hogy nem szereti a párom és a jó ha csak ketten vagyunk.

Nem tudom, hogy ez igaz lehet-e vagy a nagyszülők találták ki, mert ők nincsenek kibékülve a jelenlegi választottammal.

De tételezzük fel, hogy igaz, ezért szakítsak vele és keressek olyat aki a gyerekemnek is tetszik? (őszintén ezt nem akarom, mert mi lesz ha a következő és az azt követő sem fog tetszeni?) Vagy rosszul gondolom?


2021. okt. 31. 19:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
17%
Ha a gyerek nem érzi jól vele magát annak azért biztosan oka van. A gyerek biztonságérzetét nem kéne azzal megborítani hogy odahurcolsz mindenféle csávókat.
2021. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem egy 8 éves már elég nagy ahhoz, hogy tőle megtudd, ha nem szereti a párodat, illetve elég őszinte ahhoz, hogy ha tényleg nem szeretné, akkor nem is játszana vele. Nekem gyanús, hogy a nagyszülők kamuznak vagy telebeszélik a fejét. Beszélgess vele erről, kérd, hogy rajzolja le a családját, rárajzolja-e a párodat? Ha igen, milyen színekkel? Ezekből is kiderülhet valami. Ha őszintén aggódsz, az iskolában is érdeklődhetsz, hogy a kisfiam szóba hozza-e esetleg a párodat a tanítónőnek, milyen kontextusban, stb.
2021. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
12%
(De ha igaz, akkor igen, szerintem is szakíts vele. A gyereked(nek kéne) az első (nek lennie). 2-es voltam)
2021. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Kedves első, vedd fel a cipőm és utána ítélkezz.

Válás óta 2 évig voltam egyedül, mert nem akaratam a lelki nyugalmát megborítani azzal, hogy hazahozok neki valakit és nem működik.

Utána már 2 éve ugyanazzal az emberrel vagyok. Nem hiszem, hogy ezzel bármit is borítanés, vagy ócska ringyó lennék.

2021. okt. 31. 19:59
 5/27 anonim ***** válasza:
0%

2

De ha azt érzi, hogy az anyjának az új pasi fontosabb, meg lehet hogy próbálta is mondani csak anyuka ignorálta. Most amikor itt van egy nő aki 2 év után merül fel azon hogy lehet hogy nem volt jó ötlet a saját szexuális igényeit a gyerek nyugalma és biztonságérzete elé helyezni, de még most sem biztos hogy mit kéne lépni, ott azért már elég komoly bajok vannak. Nyilván ezt a gyerek is érzi.

2021. okt. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%

5,

Egy kapcsolat nem csak a szexuális igényekről szól. Én bármilyen radikális lépés előtt megbizonyosodnék róla, hogy a gyerek IGAZÁBÓL hogyan érez. (2es voltam)

2021. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
szerintem is gyanús, ahogy a kettes mondja... A gyerekek ravaszak tudnak lenni - figyelik, mit szeretne hallani a felnőtt (mivel ők utálják, ezért tudhatod, mit sugallnak a gyereknek) - és azt mondja. Te megfigyelted, hogy jól elvannak - az hitelesebb. De ha kétségeid vannak, ne tedd lapátra a párod -akivel jól elvagytok a nagyszülők nélkül- , hanem menj el a nevelési tanácsadóba -aminek újabb neve Pedagógiai Szakszolgálat - és kérj segítséget, mi a helyzet.
2021. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Azért 2 év után már nem a szexuális dolgokról van szó... Együtt szereténk élni, együtt tervezzük a jövőt. Pont ez a baj, hogyha nem szereti a gyerekem érdemes-e ilyet tervezni.
2021. okt. 31. 20:03
 9/27 A kérdező kommentje:
Ha sexet szeretnék csak azt nem kötöm senki orrára. Van apás hétvége megoldanám akkor. De nemcsak azt szeretnék. Itt azt akarom, hogy mindenki jól érezze magát és szívesen jöjjön haza.
2021. okt. 31. 20:05
 10/27 anonim ***** válasza:
3%

"Itt azt akarom, hogy mindenki jól érezze magát és szívesen jöjjön haza."

Jah a gyerek problémáját mégis lesöpröd meg ráfogod hogy a nagyszülő találta ki. Tehát mégsem az a célod. Inkább te szeretnéd jól érezni magad de nincs is ezzel gond, csak passzold le az apjának talán ő megteremti azt a biztonságos légkört neki amire szüksége van.

2021. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!