Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyek jó anya?

Hogyan legyek jó anya?

Figyelt kérdés

Soha nem volt előttem női példa, anyukám egész kicsi koromban meghalt. Nem voltak vagy nem akartak a női rokonok velem foglalkozni.


Szeretnék mindent megadni gyermekemnek, mindennél jobban szeretném ha boldog lenne. De sorozatosan hozom a rosszabbnál rosszabb döntéseket. Pl ma is rábeszéljük, hogy menjünk ki a tűzijátékra mert milyen jó lesz, és nem élvezte haza akart volna jönni, de úgy beszoroltunk hogy se ki se be. És az én áldott jó gyermekem csak tűrte és csendben szomorkodott.

De ugyanez előfordult nyaraláskor is, szerettem volna neki élményt adni, de nem élvezte, sőt akkor sírt is miatta és könyörögtem, hogy egy picit menjünk tovább "meglátod milyen jó lesz", de nem lett jobb, csak rosszabb.

Most, hogy véget ért a hosszú hétvége úgy érzem nem adtam neki meg amit tudtam, reggel megint munka és este fél 7re fogok hazaérni. Megint csak esélytelen bármit csinálnunk, ha hulla fáradtan esek be az ágyba.


Nagyon rossz anyának érzem magam, pedig annyira igyekeznék boldoggá tenni.


Hogyan legyek jó anya?


2018. aug. 21. 03:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt. Folyamatosan töröm az agyam a lehetőségeken, hova menjünk, mit csináljunk. Faluban élünk, van egy nagyobb város a közelben, de úgy érzem kimaxoltuk a lehetőségeinket, tehát újra és újra ugyanazok a programok ismétlődhetnének. Messzebb pedig nem akar menni, nem szeret utazni.
2018. aug. 21. 03:29
 2/8 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján jó anya vagy. A gyerekek nem mindig úgy reagálnak, ahogy a szülő gondolja. Annyi, hogy hc valamit nem akar, ne erőltesd. Nincs avval semmi baj, ha a megszokott peogramok ismétlődnek. Vidd a legközelebbi játszótérre, építs vele homokvárat. Ha későn érsz haza, mesélj neki esti mesét. Nem utazás kell, csak szeretet. Azt megkapja. Akkor nincs is baj.
2018. aug. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom az első választ. Nem az a boldog gyerek, akit cipelnek mindenhova!
2018. aug. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vsgy rossz anya ha nem utaztok folyton,akkor vagy az ha nem veszed figyelembe a gyerek igényeit.


Az én lányaim 5 és 2 évesek,idén beszorultunk a kisteso miatt 8 hetes most...


Tegnap voltunk egy napot strandolni a Tisza parton,akkora élmény volt nekik mintha tengernél lettünk volna.

Amugy pedig felállitottuk a sátrunkat az udvarba,volt,hogy kint aludtunk nem a házban teljesen elégedettek a nyaralással:)


Ha otthonülös a gyerek, csináljátok a szokott programokat

2018. aug. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A boldog emberek is szomorúak néha. Nincs olyan, hogy valaki konstans vidám és gondtalan. Irreális célt tűztél ki.
2018. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor leszel jó anya, ha sokat szeretgeted, és következetesen neveled.


Semmi értelme össze-vissza hurcolni. Ha kitalálsz valamit, mutasd meg neki neten, beszéljetek róla, és ha szeretné, akkor MAJD elmentek. Ő még gyerek. Neki nem kell a meglepi program, hidd el, ha előre elmondod, akkor is nagyon tud neki örülni, és akkor legalább te is látod az érdeklődést.


AMúgy nálunk most a medence a sláger. Egyszer kellett megvenni, feltölteni, és ahogy van egy kis ideje, megy pancsolni. És nagyon boldog. A legjobb, amikor apával pancsolhat...


Tehát nem mindig az elmenős program a jó program. Sokszor még rosszabb is, mert ha túl sok inger éri, akkor jobban lefárad agyilag, és nyűgösebb lesz (még az 5 évesem is).


Amúgy ilyenkor meg este, 1-1 társas, vagy meseolvasás, és máris van közös program. Neki az a lényeg, hogy időt töltsön veled!

2018. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! :) Igaz, hogy én még csak most vagyok várandós az első gyermekemmel, de nővérem példája van a szemem előtt. Az 5 éves kislányával szinte legjobb barátnők, mindent megbeszélnek, elmondja neki mit miért és hogyan. Sokat játszanak együtt, persze a kiscsajra is rájön néha a makacsság hogy ő mást szeretne, de nálam ez mindig bejött eddig, hogyha nagy beleéléssel mondod el neki hogy mi jutott eszembe, ő is ugyanúgy beleéli magát. Kis tündér :) ez nálam bevált.. És különben is, ha szíveddel-lelkeddel vagy a gyermekedért, biztosan nem lehetsz rossz anya!! :)
2018. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt nem irtad, hany eves.

Egy darabig, mondjuk oviban elfogadhato, ha nem akar sehova menni, de azert egy kisiskolastol mar fura. Egy nyaralast nem elvezni eleg nagy luxus, gondolom ki van nyalva a segge rendesen, ha semminek nem tud orulni. Az en egyik testverem ilyen, soha semmit nem elvez, egyfolytaban nyavajog. Mar kamaszodik, es mar semmi mast nem elvez, csak amikor a szuleim shoppingolni meg draga ettermekbe viszik, de ha elunja magat, rogton elegedetlenkedik. Itthon egesz nap internetezik, nem hajlando sehova menni a fent emlitett shoppingolason kivul. Az interneten is mindig azt nezegeti, milyen ruhakat akar megvenni. Eleg szanalmas.

2018. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!