Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereketek mikor tanult meg...

A gyereketek mikor tanult meg biztonságosan közlekedni mellettetek az utcán?

Figyelt kérdés

Az enyém nemsokára 2 éves lesz, de esze ágában sincs arra menni, amerre én, a kezét kitépi a kezemből. Emiatt babakocsiban hordom még, óriása harc megy, amikor beleültetem, de amúgy egész jól megül még benne. Nagyon forgalmas helyen lakunk egyébként, így tartom biztonságosnak.


Látok nála kisebb gyerekeket, akikkel lazán sétálnak a szüleik az utcán, követik őket, ilyenkor elgondolkodom vajon mi mennyire vagyunk ezzel elkésve. Persze, nála nagyobb gyerekeket is szoktam babakocsiban látni, de lehet már ők is simán közlekednek az utcán, csak éppen ott ültek.


2021. nov. 12. 13:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2,5 éves elmúlt, de még mindig így közlekedik. De az utóbbi pár hónapban vmit javult a helyzet. Szerintem 3 éves kora előtt biztos nem fog még biztonságosan közlekedni. Minél többet sétálunk, annál jobban megy neki.
2021. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
5%
Babakocsiban én már nem vinnék egy járó, szaladó gyereket. Kismotor, futó bicaj, tricikli max. Arra van két év, hogy megtanitsd neki, hogy melketted, kezedet fogva kozlekedjen és az alapfogalmakra legalább, ha még nem beszél vagy nincs annyira értelmes, hogy felfogja a dolgokat ennyi idosen. Nem is értem egyesek hogy kozlekedhetnek ugy, hogy előtte szaladgál, "éppen elkapja ha sz uttestre akarna menni". Jezusom... Ez aztán a felelősségteljes szülő.
2021. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Ja mert az aztán baromi felelősségteljes dolog lenne ha egy közlekedni nem tudó gyereket ráültetnék egy kismotorra, hogy még kevesebb esélyesebb legyen közbelépni ha baj van, mivel igy sokkal gyorsabban tud menni.


Az meg hogy mire van a 2 év kérlek ne mondd meg, mert fogalmad nincs nekünk hogy telt ez a 2 év. (De a kérdés szempontjából nem is releváns.)


A fiam olyan, hogy megy, amerre akar, hiába érti, hogy nem szabad, nem törődik vele. Az se opció hogy ilyenkor hazavigyem, mert okkal mentünk le, vagy program miatt, vagy mert otthon már szétszedte a lakást és az idegeimet.


Azért igyekszem tanítani, de jelenleg szerintem életveszélyes a dolog.

2021. nov. 12. 16:46
 14/21 A kérdező kommentje:
Esélyem *
2021. nov. 12. 16:46
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Mindkettőt úgy szoktattuk, hogy séta és kézfogás, nincs elmászkálás mindenfelé. Kicsi 2 éves lesz, 1,5 éves korától szépen megtanulta, anno a nagyobbnál is így volt, ő már 9 éves lesz :-)
2021. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen a fiam csak kicsit még kisebb.


Akinek nem ilyen a gyereke ezt a kérdést nem érti meg, és azt hiszi azért nem szalad el az ő gyereke mert ő milyen ügyesen beidomította.


Habitus függő. Én akkor szoktam vele gyakorolni mikor nem programra, időre megyünk, hanem csak úgy sétálni. Akkor olyan helyre viszem ahol van út, de nincs forgalom és nyújtom neki a kezem (néha megfogja 1-2 percig). Nem szeretném ráncigálni magammal, ha megfogom a kezét és nem akarja akkor előbb leül majd lefekszik, elgurul és megy a dolgára. Szóval próbálom arra rávenni, hogy megfogja a kezem.

Nehéz, mert az én gyerekem, meg gondolom a kérdezőé is, megy mint a gép, vissza se néz, szeparációs szorongást hírből sem ismeri.


Valamelyik válaszadó: 1 évesen még nem kötik össze az ok okozati viszonyt (ha nem fogja a kezed, akkor hazamentek) szóval ilyen tanácsot felesleges adni. Dobott neked a gép egy viszonylag engedelmes gyereket, vagy kettőt, ne hidd, hogy ez a te érdemed.


Ami még bevált, hogy a kabátjához csatlakozott kesztyűt fogtam meg azt nem tudta kitépni, bár egy idő után elfeküdt azzal is.

2021. nov. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16os, ugyanez :D megfogom a kezét, elkezd hisztizni és pörögni a földön :D nagyon kimerítő, de igyekszem vele gyakorolni, meg hátha előbb-utóbb megérik erre.


neki a világ minden tere nem elég, imád menni, rohanni, felfedezni mindent.

2021. nov. 13. 21:21
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen az enyém is. Kiveszem a boltban a kocsiból, és kiszalad(na). Persze nem hagyom, de azonnal otthagy. Nyitja ki a játszótéri kaput menne el szaladni, kitesszük a réten, hátra se néz már megy. Ha fogom a kezét eljátssza a hattyú halálát, és a síkos kis tenyere úgy csúszik ki a kezemböl mintha lazacot akartam volna fogni kézzel. Kikészít.

Mások gyereke meg bújik a fenekükbe és el se engedik őket, úgy ragaszkodnak az anyukájukhoz.

2021. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, ismerős a szitu. Mennyi idős a te gyereked, utolsó?
2021. nov. 14. 09:44
 20/21 anonim ***** válasza:
1,5 éves, de hamar megtanult járni, azóta megy.
2021. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!