Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem ütitek meg a gyereke...

Miért nem ütitek meg a gyereketeket nevelés céljából?

Figyelt kérdés

Meglepődtem sok kérdésnél, hogy még a legdurvább helyzetben is "persze nem ütöm meg" "ráverek a popsijára de alig érzi".

Nekem nincs gyerekem, de bankban dolgozom ügyintézőként, és komolyan nem hiszem el mit meg nem engednek maguknak a gyerekek, hogy még rájuk szólni is néha nekem kell..


Most szülői szereptől eltekintve, miért árt a gyereknek, ha néha egy ütéssel éreztetve van vele, hogy rosszat csinált? Nyilván nem olyan ütésre gondolok hogy eltörjön a karja. Az állatvilágban is az anya odakap, sőt, volt egy eleven kiscicánk aki folyton véresre harapdálta a kezünket, arra is csak annyit mondtak hogy korán lett elválasztva a testvéreitől, akitől megtanulta volna, hogy mit szabad és mit nem, mi fáj és mi nem.


Mitől féltitek? Nem számon kérni akarom az ilyen szülőket, hanem megérteni.

Én gyerekként sokszor kikaptam, mégis normálisan kifejlődött a személyiségem, és tökéletes a kapcsolatom a szüleimmel, és nagyon szép volt a gyerekkorom...


2021. nov. 19. 22:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem akarom a gyerekemet arra nevelni, hogy erőszakkal bármit meg lehet oldani. Higyje azt, hogy később is megütheti őt bárki, ha valami olyat csinál, amit nem kéne?

Kultúrált módszerekkel nevelem a gyerekem, nem veréssel.

2021. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az első mondja. Nem az a nevelés, hogy mivel én vagyok az erősebb, az van, amit én mondok, különben megverem. Aztán lehet csodálkozni, ha az iskolában is így rendezi a konfliktusait a gyerek?

A nem megfelelő viselkedésnek nem annak kell lennie a következményének, hogy jól elverem.

2021. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%

Én pl. azért nem, mert elég nyugodt természetű gyerekem van, ért a szép szóból is, mert tudok vele kommunikálni. Ha elszalad vele a ló (mert azért szobanövénynek se mondanám), akkor elmondom mit csinált rosszul és a sarokba küldöm, gondolkodjon el. Ha kijött, újra megbeszéljük, és elég ennyi is. Értelmes kislány nagyon.

Nem tudom mi lenne velem, ha ördögrossz, hiperaktív kis katasztrófabomba lenne, van az a gyerek, akinek én is szívesen lekevertem volna már, annyira pofátlanul viselkedett, az anyja meg csak röhigcsélt rajta, hogy "á csak gyerek"...

2021. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

Én egyszer ütöttem meg a lányomat amikor szemtelen volt. De az arca és a szemei, na azokat sose felejtem el. Nem mondom hogy megbantam, mert kellett akkor, de sztem nekem rosszabbul esett, mint neki.


Szerencsére normális kamaszt sikerült nevelni belőle így, egyetlen pofonnal is.


Minket is elpaholtak párszor a szüleink és valóban nem lettünk lelki sérültek, és imádjuk a szüleinket.


Egyébként arra gondolok, hogy lehet, hogy akit ütnek, az csak olaj a tűzre. Ez nem nevelési módszer. Erőszak erőszakot szül. Én inkább kiabáltam, meg amit nagyon utált a gyerek, hegyibeszedet tartottam neki a normális viselkedésrol. 😂

2021. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Mit gondolsz kérdező, miért maradnak benne olyan sokan bántalmazó kapcsolatokban? (Azon kívül, hogy nincs hová menni) Mert azt hiszik, hogy egy-egy pofon az semmi...

A gyerekkori verés az élet olyan területeire is hatással van, amiről nem is gondolnád.

2021. nov. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem alap nevelésre gondolok, hanem mikor már nagyon nem lehet más módszerhez folyamodni. Mikor annyira hisztizik hogy nekedront és tépi a hajadat meg kiszakítja a fülbevalót a füledből (true story), és ordít és meg se hallja amit mondasz neki annyira önkívületi állapotban van és már vörös a feje. Mert mondjuk rosszul ébredt a délutáni sziesztából...
2021. nov. 19. 22:36
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
Elég gáz, ha azt hiszed, hogy ilyen esetben csak a veréshez lehet folyamodni. Le lehet fogni határozottan a karjait, ha tépi a hajadat. Ütni soha nem kell.
2021. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

4.vagyok. Nálunk ilyen ritkán fordult elő, hogy nekem ront vagy tépte a hajam, ruhám, de én ilyenkor nagyon erősen megfogtam a kezét és mondtam neki hogy nem. De én elég ellentmondast nem tűrően halkan is beszélni, hogy még a férjem is szokta viccesen mondani, hogy akkor se szállna szembe velem, ha rendőr lenne.


Szóval inkább az a baj, hogy a gyerek irányít sok szülőt, mert nem érzi, hogy a szülő a főnök. Pedig tisztázni kell, ki nevel kit.

2021. nov. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%
Többször próbáltam, olaj volt a tűzre :S
2021. nov. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
10%
Mert eltörne mint a perec.
2021. nov. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!