Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem ütitek meg a gyereke...

Miért nem ütitek meg a gyereketeket nevelés céljából?

Figyelt kérdés

Meglepődtem sok kérdésnél, hogy még a legdurvább helyzetben is "persze nem ütöm meg" "ráverek a popsijára de alig érzi".

Nekem nincs gyerekem, de bankban dolgozom ügyintézőként, és komolyan nem hiszem el mit meg nem engednek maguknak a gyerekek, hogy még rájuk szólni is néha nekem kell..


Most szülői szereptől eltekintve, miért árt a gyereknek, ha néha egy ütéssel éreztetve van vele, hogy rosszat csinált? Nyilván nem olyan ütésre gondolok hogy eltörjön a karja. Az állatvilágban is az anya odakap, sőt, volt egy eleven kiscicánk aki folyton véresre harapdálta a kezünket, arra is csak annyit mondtak hogy korán lett elválasztva a testvéreitől, akitől megtanulta volna, hogy mit szabad és mit nem, mi fáj és mi nem.


Mitől féltitek? Nem számon kérni akarom az ilyen szülőket, hanem megérteni.

Én gyerekként sokszor kikaptam, mégis normálisan kifejlődött a személyiségem, és tökéletes a kapcsolatom a szüleimmel, és nagyon szép volt a gyerekkorom...


2021. nov. 19. 22:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
63%

Azért amiért téged sem vér pofán a főnököd, ha rosszul csinálsz valamit.

Tök érdekelne, akik szerint oké verni a gyereket, annak az is beleférne ha mondjuk a demens anyját bedugná egy otthonba, ahol a személyzet veréssel tartaná kordában?

2021. nov. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
22 azért egy picikét rossz példa. Ok nem ütik meg (talán, bár ilyen is volt sajnos), de úgy leszedálják, mint huzat, ha pl harap vagy agresszív. Nyilván ezt te egy 2 évessel szintén nem teheted.
2021. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!