Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik karanténban vannak ovis...

Akik karanténban vannak ovis gyerekkel hogyan telik a napotok?

Figyelt kérdés
Tegnaptól van karanténban az 5 éves kisfiam mert covidos lett több csoporttàrsa. Kertes házban lakunk, de tiszta sàr minden meg már nagyon hideg is van. Sajnos a házimunkát se tudom normálisan elvégezni, mert folyton azt akarja, hogy vele jàtszak. Arról meg ne is beszéljünk, hogy munkahelyem sincs már mert ennyi tàppénzt már nem toleráltak. Nyári nagytakarítás, betegségek, most karantén 10 nap és azt mondták elég, tiszta ideg vagyok. Férjem este betud menni boltba,de ez nem igaz, hogy még a pékségbe se tudunk friss kenyérért elmenni reggel. Tényleg ennyire komolyan kell ezt a karantént venni?

#Covid, karantén, gyerek,
2021. dec. 4. 07:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul viseli ezt mindenki. Én meg mindig azt gondolom, hogy ha kertesben laknánk, mennyivel jobb lenne.

Neked szerintem elsősorban inkább ez a lelki nyomás a gond, hogy állandóan hiányzol a munkából, ehhez jön még a bezártság.

Kitartás, nem tart örökké. Mivel szerencsére nem az egész család került karanténba, esténként vagy hétvégén intézd te a bevásárlást, jót fog tenni, ha kimozdulsz.

2021. dec. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Majd ha a friss kenyér mellé százezres bírságot kapsz, az sokat fog segíteni a munkanélküliségeden ;)

Sajnos egyébként nagyon leterheltek, előfordulhat hogy egyszer se jutnak ki ellenőrizni, pedig micsoda bevétel lenne...

Nálunk tavaly 10 nap alatt háromszor voltak. Idén eddig egyszer

2021. dec. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

November 2-től voltunk itthon karanténba december 1ig 5!!! gyerekkel.

Kibírtuk, túléltük. Pedig mi betegek is voltunk, csak különböző turnusban.

Van udvar. Sár Van? Biztos van mosógéped is, gondold el azt aki 50 nm-en lakik erkély nélkül

Míg alszik a gyerek csináld meg a házimunkát.

Delelott, delutan vidd ki...

Jatsz vele, ne a telefont nyomkodd.

Ja, és örülj, hogy nem beteg mellette...

2021. dec. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Nálunk egyszer se voltak ellenőrizni tavaly
2021. dec. 4. 08:08
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Két hete vagyunk itthon, magas lázasak voltak a gyerekek. Valószínűleg covid, de nem lettek tesztelve. Most koronás a férjem és én is. Még két hét legalább, és nekem még nincs tesztem...
2021. dec. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
87%
Nincs meleg ruhatok és mosogepetek? Persze hogy megorulsz ha a 4 fal között eltek. Legalabb a gyerektől ne vedd már el az örömöt, hagy jatszon, mozogjon. A saját lustasagod miatt..
2021. dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
69%

Szeptember ota haromszor kerultunk karantenba 4 gyerekkel, abbol egyszer el is kaptak a virust. 2 ovis(6 es 5 eves) miatt, 2 eves ikrekkel meg eleve itthon vagyok. Probaltam mindig valami kreativ feladatot kitalalni nekik, jatszottunk sokat.

Es igen ilyen komolyan kell venni, hogy nem mész a boltba se. Gondolom akkor oltva se vagy, mar ne is haragudj, de ez jon le. A masik, hogy ha ennyire szenvedsz, akkor csinaltass tesztet a gyereknek, gondolom ha benutatid az oviban a negativ tesztet, akkor viheted a gyereket. (Nem tudom egyebkent)

Udvarra egyebkent siman kiviheted, kit erdekel, hogy sar van. Vagybts sosem viszed ki sáros idoben? Akkor oviba se megy?

Gondolkozz mar el legkozelebb, mielőtt ilyeken problemazol.

A munkabelyrol meg annyit, hogy probalj olyan munkat keresni, amit homeofficeban tudsz csinalni. Ha barmi van,akkor is tudsz dolgozni. Egy 5 eves mar le tudja magat foglalni nehany orara, mas nem akkor méret nez,amig dolgozol.

De nem kell sajnaltatni magad, mert ez egyaltalan nem tragikus helyzet, amiben vagytok!

2021. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 5 volt a kisebb mikor tavasszal karanténba került, olyan volt, mint egy sima szünet 🤷‍♀️
2021. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztalom, hogy akik csak kontakt karanténba kerültek, egyre kevésbé tartják be a szabályokat. Tudok olyanról is, aki edzésre is járt! Az mondjuk meglepett. Nekünk most járt le a suliban, pontosabban a gyereknek. Felénk nincs nagy forgalom esténként, gyakorlatilag kiürülnek az utcák, szóval mi kimentünk minden nap egy kicsit sétálni a lakásból. Én oltott vagyok, nekem nem volt karantén, de ennyit megkockáztattam. Jah, mondanom sem kell, ellenőrzés nem volt, szerintem már elengedték ezt a dolgot, mert még a bizonyítottan pozitív teszttel otthon lévőket sem tudják már ellenőrizni, nem még a kontaktokat.
2021. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy önmagában nem lenne gond a karanténnal, főleg annak aki igazoltan Covidos. Inkább azt érzem eltúlzottnak, hogy a lakás ajtón/kapun sem lehet kilépni egy egészségügyi sétára, amiből akár 15 perc is teljesen fel tud frissíteni. Rám legalábbis így hat, de a gyereknek is nagyon jól esett. S tudom, majd mindjárt jönnek a hozzászólások, hogy azalatt a kicsi séta alatt, amikor maximum egy kutyát sétáltató ment el mellettünk, tuti ráugrasztottuk a vírust, s miattunk hal majd meg. Mert általában ez szokott lenni az érv. Nyilván nem zárt térben programozást kell csinálni, de egy kis levegőzés n sem fog kárt tenni. Ráadásul a suliban/oviban egymást érhetik az ilyen intézkedések, már várom a következőt, bár örülnék, ha a téli szünetig már nem lenne több.:(

Tudom, h

19-es voltam.

2021. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!