Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik karanténban vannak ovis...

Akik karanténban vannak ovis gyerekkel hogyan telik a napotok?

Figyelt kérdés
Tegnaptól van karanténban az 5 éves kisfiam mert covidos lett több csoporttàrsa. Kertes házban lakunk, de tiszta sàr minden meg már nagyon hideg is van. Sajnos a házimunkát se tudom normálisan elvégezni, mert folyton azt akarja, hogy vele jàtszak. Arról meg ne is beszéljünk, hogy munkahelyem sincs már mert ennyi tàppénzt már nem toleráltak. Nyári nagytakarítás, betegségek, most karantén 10 nap és azt mondták elég, tiszta ideg vagyok. Férjem este betud menni boltba,de ez nem igaz, hogy még a pékségbe se tudunk friss kenyérért elmenni reggel. Tényleg ennyire komolyan kell ezt a karantént venni?

#Covid, karantén, gyerek,
2021. dec. 4. 07:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
20-as, de a kérdező nem a kihalt utcán akar sétálni, hisz még a saját udvarukra se megy ki a gyerekkel, hisz "fúj, hideg". Hanem társaságba, hogy ne neki kelljen lekötni a gyereket.
2021. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Elvesztetted a munkadat, amit őszintén sajnalok, nagyon sok család járt most így.

Viszont így otthon nincsen más dolgod, mint az egyik szem gyerekedet lekötni valamivel, és hazimunkazni. Én nem gondolom, hogy egy ovis gyereket ne lehetne lefoglalni és olyan nincs hogy egész nap a gyerekkel "kell" jatszanod. Megmondod hogy anyának most főzni kell stb, nem ér rá, majd csak utána. Nem a gyerek a főnök.

Más szülők 2-3-4 gyerek mellett akár home officeolnak is otthon miközben ellátják a háztartást. Szóval szerintem nem vagy túlzottan leterhelve.

A bezartsag nagyon rossz igen, de bármikor jöhetnek ellenőrizni, én nem kockaztatnam meg hogy megbuntessenek..

2021. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Csakhogy másnak 3 gyerek tesz ki annyit mint nekem ezaz 1, most kezdtünk volna fejlesztésre járni. 5 percig nem tudja magát lekötni. De a munkahely bosszant igazán mert egy kis városban lakunk és így is 1 év volt mire munkát találtam, Karácsony előtt azért ez nem hiányzott. Köszönöm a normális válaszokat, de még mindig várom a választ, hogy akinek hasonló korú gyereke van hogyan telik a napjuk, miket csinálnak ugyanis ez volt a kérdésem
2021. dec. 4. 13:44
 24/30 anonim ***** válasza:
Nekem van az 5 gyerekem. 4 iskolás, ebből egy adhd-s. A kicsi meg hiperaktív. Többnyire a neveletlen, foglalkozashianyos gyerekekkel járnak a szülők fejlesztésre, nem magukba, a gyerekbe keresik a hibát. Ezt a konduktor mondta...
2021. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
A gyerek nem magától tanulja meg lekötni magát, hanem meg kell rá tanítani. Te a tipikus egész nap a telefonon lógok anyuka vagy, a gyerek meg csináljon amit akar, csak téged ne zavarjon...
2021. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Használd ki, hogy otthon vagytok és sok időd van, süssetek kiflit, zsemlét, kakaós csigát, pogácsát. Le tudod kötni, nem unatkozik, amíg elkészül.

Másik: nem tudom, hol éltek, de még nincs igazi hideg. Amíg kel a tészta, simán kint tudtok lenni, legalább van mihez kapcsolni az idő múlását.

2021. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
74%
Az enyém (3,5 éves) 1 hónapja itthon van. Először beteg volt, aztán karanténban, most a gyerekorvos tanácsára itthon tartjuk, mert rengeteg a beteg gyerek az oviban (nemcsak covidos) én pedig 35 hetes kismama vagyok. Mégis igyekszem bírni, pedig már szuszogni is nehéz. De én vállaltam mindkettőt! Nem az ovinak szültem. Nem vagyok szuperanya, iszonyatosan fárasztó már estére, mire a férjem hazaér, de ki kell tartani. Játszunk, sétálunk, besegít a főzésnél. Sokat olvasok neki, így le tudok pihenni közben. Kavicsokat gyűjtünk, aztán temperával kifestjük. Sokáig elmolyol a ragasztással, nyomdázással, kézzel festéssel is. Diót, tobozokat festünk karácsonyra. Autózik, vonatkozik. Só-liszt gyurma. Macsál benne ezerrel. Tök jól elvan.
2021. dec. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Puzzle, rajzolás, színezés, közös főzés, karácsonyi díszek készítése, időnként mese, tv-nézés.

A házimunkában tud segíteni: portörlés, mosógépbe pakolás, teregetés, zokni párosítás, saját zoknik elpakolása, főzéshez előpakolni.

Amíg főzöl, ő is főzhet ha van saját konyhája.

Az udvarra így is kimehettek, rengeteg izgalmas dolgot lehet találni a kertben.

2021. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
27-es vagyok. Ma például mézeskalácsot sütöttünk, ő díszítette cukorgyöngyökkel, kentem cukormázzal. Elment vele az egész délután. Vagy csináltam neki ugróiskolát papírlapokból és celluxal a padlóra ragasztottam. Esős időben kispárnákból akadálypálya a nappaliban. Át kell ugrani, szlalomozni, labdát gurítani stb... Én csak a bíró vagyok, ő meg jól elfárad estére... 😁
2021. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Tényleg ennyire komolyan kell ezt a karantént venni?"

Szerinted nem?

Gondold végig. Mi van, ha covidos a gyereked? És most tekintsünk el attól, hogy fertőz. (Bár már ez is elég indok). Arra gondolj, hogy ha még egyszerűen át is esne rajta, de mondjuk a boltban összeszed még mellé egy hányós vírust, és úgy ledönti a gyereked, hogy kórházba kerül.

Biztos megéri a pékség ezt?

10 nap. Nem a világvége.

2021. dec. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!