Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti-hiszti-hiszti, áááá...?...

Hiszti-hiszti-hiszti, áááá...?!?!? 💆

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves múlt nyár végén. Bölcsis. Van egy 5 éves ovis bátyja. A kérdésem több részből áll.

1. Először is, nyugtassatok meg, hogy az normális, hogy a gyerekem egész nap kiabál. Mióta bölcsis olyan hangos lett, hogy kész kihívás kibírni mellette egy napot. 😬😬 A hallása az amúgy jó, és még azt is megértem, hogy a bölcsiben többen vannak és érvényesülni kell valahogy. (kb 5en vannak amúgy.. szóval egyáltalán nem sokan és a nevelő szerint nem hangos benn.. sőt kis angyalka.. aahhaaa.. khmm...)


2. Aztán a készülődés: A fiam olyan (és ilyen is volt), hogy kiteszem a ruháit, felveszi, tadaaam.. kész.

A lányom ellenben olyan, hogy: ez nem jó, az nem jó, neki a másik póló kell, ami cicás, nem kutyás, nem ez a szín, inkább az a szín, nem ez a cipő, nem ez a sapka... Aaaaaaaa 😱😱 meg az anyámp..csája.. na szóval eleve úgy indulunk, hogy kikészitem este, hogy ez van, de még így is nekiáll meccselni. (És persze ordít közben) Én egy következetes kötél idegzetű nő vagyok, de azért már unok minden nap 110el munkába menni, mert az eredetileg 15 percesre tervezett öltözködés 1 óra lett emiatt. (Csak mondom.. a férjemnek megy a 15 perces indulás... Szóval itt én vagyok a béna..)

Ekkorra lenne a különbség a fiú és a lány között? Persze ok-ok, szuper hogy ilyen kis csajos cukiság, na de, na.. aaaaaaaa 😱


3. A bolt. Nagyon kevés olyan öngyilkos produkciót mutatok be, amikor elmegyek a bölcsis és az ovis gyerekkel egymagam a boltba, de néha nincs más választás. Pl ha hülyeanyuka elfelejti megvenni a tamponját és apuka meg éppen dolgozik és hát nincs más megoldás, menni kell. Na szóval.. bolt. Gyerekeim, mint valami kiéhezett hiéna falka vegigvonyitják a boltot. Vannak szabályok, pl nem eszünk a boltban.. meg olyan általános dolgok amit felnőttként sem tennénk. Igyekszem, TÉNYLEG IGYEKSZEM! De, amúgy itt valószínűleg a nagyobb a kicsi mintája, és a "vegyük meg" műsor miatt végül olyan hisztériát nyomnak le, hogy volt már olyan, amikor a bolti alkalmazott beszólt, hogy még 5 perc ebből a gyerekből és felmond.


Állandóan égek, mert amúgy igaza van. Egyszerűen a nagy mar felfogja, hogy nem vehetünk meg mindent, na de a kicsi. És sajnos nem működnek azok a módszerek sem, ami anno a nagynal. Néha ledermedek, hogy most mi a fszt csináljak. Mondom, nem aztán tovább haladók de még mindig ordít.. és még mindig ordít.. és még mindig ordít.. pedig már 5sorral arrébb vagyunk.

Nálatok mi az ami bejön? (Én még a 'választhatsz egy dolgot' módszerbe sem vagyok hajlandó kiegyezni, mert szerintem nem "jár" ajándék azért, hogy elmentünk a boltba valamit venni és ők nem illetlenek..)


4. Az utolsó és egyben leginkább aggasztó kérdésem az, hogy más is néha elveszti a fejét? Mostanában nekem sikerül.. Amikor már 3 (30..)-szor kérem a gyereket szépen, hogy NE csinálja már (bármit is csinál) és KÉREM, HOGY haaallooooo, NEEEE… és MOST MÁR TÉNYLEG NE… és, mint a hallássérültek, nem.. nem figyelnek és csakazértis. Na akkor jön az, hogy hangosabban szólok és akkor meg ég a pofám, hogy na tessék minek is várom el a 2 évestől, hogy szelíd bárányka legyen ha én is orditok. De hát egyszerűen már nem bírok nem kiabálni néha...


Köszi ha válaszolsz és bocs utólag is, kicsit hosszú lett.



2021. dec. 17. 14:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igen, igen, és Igen.


1,Mivel közösségbe került ahol hangzavar van, ő is hangosabb.

2, Nőből van 😂 dackorszak. Hidd el lesz ez rosszabb is. 3 lányom van.. 🤦‍♀️🤪🥴 2 ovis, a legkisebb 1 éves.

3. Dackorszak, ez ilyen.

Nálunk az a szabály, hogy 1 valamit kapnak. Jól gondolják át, persze bizonyos keretek között.

Aki hisztizik, nem tufja megérteni, hogy csak 1 dolgot kaphat az nem kap semmit, és ha nagy a cécó ki is mehet a boltból apával. Ha egyedül vagyok velük és megy a cécó, nos 3ngem nem igazán érdekel másnak a véleménye. A legkevésbé sem érzem magam rosszul, hogy továbbra is következetes vagyok és nem engedek.

Hétvégén pl 3500ft Harry potter újságért ment a hepaj nagyobbik lányomnál a pennybe. Tömve volt, a kasszánál verte ki a cirkuszt. A legkevésbé sem hatott meg. 🤷‍♀️

Anyám az aki amúgy egy nyikkanásra már összeszarja magát.. És kb az asztalra is odaszarhatnának, csak ne hisztizzenek.

Hát nem.


4.Hidd el aki azt mondja Neeem ő még soseeee,soha még nem vesztette el a türelmét.. Az hazudik. Te is ember vagy. Más is. A különbség a tűrőképesség határa.

2021. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

💕 köszi.

A bolt.. szóval kaphat egy dolgot. Na de hogy értessem meg a két evéssel, hogy az egy dolog ne a 97 cmes nyihogó arannyal vert nyeregű póni legyen ami a pláza legdrágább darabja? 🤷

2021. dec. 17. 14:51
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha eddig se vettél semmit, eztán se vegyél. Ez ugye a következetesség.
2021. dec. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát de nem válik be... Szóval a következetesség az gondolom előbb utóbb eredményes lenne.. de ez úgy tűnik nem. Szóval lehet ez egy mellekvagany.
2021. dec. 17. 14:59
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Te írtad, hogy nem veszel semmit és következetes vagy. Most akkor?
2021. dec. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ebben engedsz, simán vérszemet kapnak és később mindent kihisztiznek és csak apukától fogják megérteni, hogy a nem az nem.
2021. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fiú-lány különbség, egyszerűen csak ilyen a személyisége. Lányom soha nem kért más ruhát, azt adok rá, amit akarok, boltban sem hisztizik, 4 és fél éves. Aztán lehet tudja, hogy velem nem fog szórakozni.
2021. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Lehet ezek szerint akkor velem szórakoznak... 🤔

Amúgy első gyereknél (aki történetesen nálam ugye fiú) én is azt hittem, hogy na milyen kemény vagyok... Hát ez a gyerek velem nem szórakozik. Nem is értettem, hogy más mit vergődik ezen. Hát kiteszem a ruhát és felveszi. Hurrá. Bizonyára a "más" béna szülő, meg a "másgyereke" el van jól kapatva, én meg tok jól elkaptam a nevelés fonalát, és a szuperjolnevelt gyerekem meg hozza a kotelezot... ő nem szivatja az anyját. Aztán tessék. Visszanyalt a fagyi, mert nem csináltam most sem semmit másképpen, csak hát.. a lányom egy kis hisztizsák.

2021. dec. 17. 20:22
 9/23 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves ikreim vannak. Nálunk a ruha úgy megy hogy max 2bol választhat ha akar. Amúgy nekem is égnek áll a hajam h mire egyet felöltöztetek a másik levetkőzik. Szerintem, vagyie én úgy érzem h anyával lehet szórakozni, próbálkozni mikor kezd már kiabálni . Nekem is alkalmi süketek ám. Mintha nem is hozzájuk beszélnék. Én viszonylag elég gyakran járok velük egyedül boltba, nekem ilyenkor babakocsiba vannak, es ugye arra megyünk amerre én akarok. Tehát pl semmi játék osztály stb. Eddig nem volt olyan h valamiért nagyon hisztiztek volna, nálam a terelés a működőképes taktika ilyenkor.
2021. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy mi az, hogy nem veszi fel a ruhàt a 2 éves? Ráadod amit gondolsz, fölé az anorák, kalap-kabát, helló és mentek.
2021. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!