Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti-hiszti-hiszti, áááá...?...

Hiszti-hiszti-hiszti, áááá...?!?!? 💆

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves múlt nyár végén. Bölcsis. Van egy 5 éves ovis bátyja. A kérdésem több részből áll.

1. Először is, nyugtassatok meg, hogy az normális, hogy a gyerekem egész nap kiabál. Mióta bölcsis olyan hangos lett, hogy kész kihívás kibírni mellette egy napot. 😬😬 A hallása az amúgy jó, és még azt is megértem, hogy a bölcsiben többen vannak és érvényesülni kell valahogy. (kb 5en vannak amúgy.. szóval egyáltalán nem sokan és a nevelő szerint nem hangos benn.. sőt kis angyalka.. aahhaaa.. khmm...)


2. Aztán a készülődés: A fiam olyan (és ilyen is volt), hogy kiteszem a ruháit, felveszi, tadaaam.. kész.

A lányom ellenben olyan, hogy: ez nem jó, az nem jó, neki a másik póló kell, ami cicás, nem kutyás, nem ez a szín, inkább az a szín, nem ez a cipő, nem ez a sapka... Aaaaaaaa 😱😱 meg az anyámp..csája.. na szóval eleve úgy indulunk, hogy kikészitem este, hogy ez van, de még így is nekiáll meccselni. (És persze ordít közben) Én egy következetes kötél idegzetű nő vagyok, de azért már unok minden nap 110el munkába menni, mert az eredetileg 15 percesre tervezett öltözködés 1 óra lett emiatt. (Csak mondom.. a férjemnek megy a 15 perces indulás... Szóval itt én vagyok a béna..)

Ekkorra lenne a különbség a fiú és a lány között? Persze ok-ok, szuper hogy ilyen kis csajos cukiság, na de, na.. aaaaaaaa 😱


3. A bolt. Nagyon kevés olyan öngyilkos produkciót mutatok be, amikor elmegyek a bölcsis és az ovis gyerekkel egymagam a boltba, de néha nincs más választás. Pl ha hülyeanyuka elfelejti megvenni a tamponját és apuka meg éppen dolgozik és hát nincs más megoldás, menni kell. Na szóval.. bolt. Gyerekeim, mint valami kiéhezett hiéna falka vegigvonyitják a boltot. Vannak szabályok, pl nem eszünk a boltban.. meg olyan általános dolgok amit felnőttként sem tennénk. Igyekszem, TÉNYLEG IGYEKSZEM! De, amúgy itt valószínűleg a nagyobb a kicsi mintája, és a "vegyük meg" műsor miatt végül olyan hisztériát nyomnak le, hogy volt már olyan, amikor a bolti alkalmazott beszólt, hogy még 5 perc ebből a gyerekből és felmond.


Állandóan égek, mert amúgy igaza van. Egyszerűen a nagy mar felfogja, hogy nem vehetünk meg mindent, na de a kicsi. És sajnos nem működnek azok a módszerek sem, ami anno a nagynal. Néha ledermedek, hogy most mi a fszt csináljak. Mondom, nem aztán tovább haladók de még mindig ordít.. és még mindig ordít.. és még mindig ordít.. pedig már 5sorral arrébb vagyunk.

Nálatok mi az ami bejön? (Én még a 'választhatsz egy dolgot' módszerbe sem vagyok hajlandó kiegyezni, mert szerintem nem "jár" ajándék azért, hogy elmentünk a boltba valamit venni és ők nem illetlenek..)


4. Az utolsó és egyben leginkább aggasztó kérdésem az, hogy más is néha elveszti a fejét? Mostanában nekem sikerül.. Amikor már 3 (30..)-szor kérem a gyereket szépen, hogy NE csinálja már (bármit is csinál) és KÉREM, HOGY haaallooooo, NEEEE… és MOST MÁR TÉNYLEG NE… és, mint a hallássérültek, nem.. nem figyelnek és csakazértis. Na akkor jön az, hogy hangosabban szólok és akkor meg ég a pofám, hogy na tessék minek is várom el a 2 évestől, hogy szelíd bárányka legyen ha én is orditok. De hát egyszerűen már nem bírok nem kiabálni néha...


Köszi ha válaszolsz és bocs utólag is, kicsit hosszú lett.



2021. dec. 17. 14:34
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Ezt leszűrted 3 komment alapján. ✌️ Te ezek szerint az a típus vagy, akit úgy hívnak, hogy az ítélkező. Aki amúgy nem is tud segíteni de akit ér abba bele kell rugnia. Azok alapján amit magadból megmutatták, te a saját hibáidat kivetited másra, (éppen most rám) és így magadat teszed sokkal értékesebbé. "Segítenék, de".. tudod mit, dugd fel a segítséged. Segített más. Együttérzéssel még jó szóval.
2021. dec. 19. 14:28
 22/23 anonim ***** válasza:
21%
Sokra mész az együttérzéssel és a jó szóval. Problémád nem oldódik meg. 🤦🏻‍♀️Minden jót.
2021. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Az enyém ma szó szerint bal lábbal kelt,2 éves.Egész nap ugyan azzal az unott "hagyjatok békén.." arcal nézett,pedig máskor mindig vigyorog mint a tejbe tök,vagy legalább nem ilyen élet unt fejet enged el felénk.

Semmi nem is volt jó,nem volt kedve semmit csinálni.Fetrengett az ágyon,néha ölbe kéreszkedett,matatott egy kicsit a játékai közt,be feküdt a kutya mellé (ritka,nem kedveli a kutyákat.macskás..:D).

Egyszóval nagyon passzív és lehangolt napja volt,pedig még a kedvenc bolognai spagettijét is megcsináltam.


Ugye mikor jön az alvás idő vagy elfárad akkor is hozza a paplanját,kéreszkedik ölbe,és ő 5 perc múlva vállra hajtott fejjel alszik is.

Na most kivételesen ez a vállra hajtás egy nagy sóhaj keretében inkább egy fejelés volt,bezuhant a nyakamba mint aki feladta a napot és elvonult aludni. 🤣

Aludt 2 órát,de ugyan ez.Holnap talán jobban kel majd,megesik ez főleg mikor időjárás változás van,alighanem hideg vagy meleg front jön/jött.


Még nem nagyon lehet velük mit kezdeni,ha egyszer rossz kedvük van vagy rájuk jön a hiszti akkor átvészelni tudod.

A fiam is talán jobb hangulatban kel holnap,jobban szeretem mikor pörög,vidám és nem ilyen passzívan csak úgy van.A boltolás nálunk nem vészes,minden nap viszem és vittem is úgyhogy hozzá van szokva.Játék boltban is mindent csak megnéz,aztán vissza rakja ahonnan elvette vagy a kezembe nyomja hogy én tegyem.minden érdekes,hagyom hogy el legyen és azt piszkáljon amit akar,ha le is ver valamit vissza rakom,de akkor is hagyom mászkálni mindig,ha nincs tömeg.

De nincs hiszti,mert addig a pár percig ameddig érdekes valami kijátsza magát vele vagy talál mást a sorok közt ami érdekesebb.Érdemes megpróbálni kevésbé forgalmas boltokban,hogy hagyod nézelődni,és tapizni ameddig nem rongál.Minden addig érdekes ameddig nem nyúlhat hozzá.:D


De mondjuk gyerek függő is,hogy ez bejön-e nyílván minden kisgyerek más és mindenkinél más módszer lesz jó az ilyen helyzetekre.🙂

2021. dec. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!