Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyereked ajándéklistás szülina...

Gyereked ajándéklistás szülinapra elengeded?

Figyelt kérdés
Olyanra ahol előírják neked hogy miből vagy köteles ajándékot vásárolni?

2021. dec. 22. 22:30
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
igen, de ízléstelennek tartom az ajándéklista szokást
igen és örülök hogy ilyen jól szervezett szülinapra megy a gyerekem
egyéb, írd le:
63 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi van a listán, mert azért van egy határ.
2021. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Elengedném, ha az ajándéklista ésszerű kereteken belül van. Tehát pl 30 ezerért nem fogok ajándékot venni más gyerekének, de azzal nincs baj, ha egy bizonyos csokit kéne venni, mert azt kér és azt szereti a gyerek.
2021. dec. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom már volt egy párszor ajándéklistás szülinapon, mondjuk nem Magyarországon. Itt bevett szokás, hogy szülinap előtt elmegy a szülő a gyerekkel a nagyáruházba, elereszti a gyerek kezét, az meg mindent bepakol a kosárba, ami megtetszik neki. Kis gyerekekről beszélünk, szóval az illatos radírtól a távirányítós robotig minden árkategóriában benne lesz minden, és jóval több dolog, mint amennyit ugye a vendég gyerekek maguktól vinnének. Az üzlet szépen megtartja a kosarat, feliratozza, hogy ez Gizike szülinapjára lesz. De nem kötelező ebből ajándékot vinni, meg ugye a gyerek nem is kap meg mindent belőle.

Szóval szerintem ez egy jó dolog, mert valljuk be, ilyen gyerekszülinapra a vendéggyerekek anyja töri a fejét, hogy vajon az ünnepelt minek is örülne. Így legalább van kiindulási pont, vagy ugye a teljesen tanácstalanok simán választhatnak a kosárból. Az ünnepeltnek meg benne van a meglepetés-faktor is, hiszen nem kap meg mindent, amit szeretne, illetve lehet, hogy olyasmit kap, amire nem is gondolt.

2021. dec. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes...

Ha szülő ad listát a nagyszülők, csaldtagoknak, barátoknak, hogy mit vegyenek a gyereknek, az normális. Ha a szülő a gyerek barátjának a szüleinek ad ilyet, az nem normális.


Igen, elengednem. Nyilván nem a több tízezres játékot fogom választani a listáról ajándékként

2021. dec. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
4, azért a családod anyagi helyzetét jobban ismered, mint az osztálytársakét
2021. dec. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

5!


Nem épp az anyagi helyzetre gondoltam, hanem a konkrét előírásra, hogy márpedig nagymama tudom is én Barbi babát kell hogy vegyen, nem mondjuk Baby Annabelle-t.

Amúgy meg békés evidens egy ajandeklistanal, hogy azon mindenféle árkategória szerepel.

2021. dec. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%

A rokon nem akarja majd a gyerek csalódott fejét nézni, illetve nálunk el is várják, hogy örüljenek a dolgaiknak, használják őket, ne csak félrerakják. Volt olyan(nagypapa) aki visszakérte amit a gyereknek adott, mert nem azt vett, amit megbeszéltük és a gyerek mondta, hogy köszöni de nem kéri és nem hozott cserébe semmit.


Betojás komolyan. Aki örömét akar okozni, nem csak letudni egy ünnepet, az keresse a megoldást az öröm szerzésre, ne csak bedobjon egy baby annabellt, mert szerinte az jó lesz. Ha ilyen mértékben letojja azt, akit ajándékozna, az őt minősíti. Érdeklődjön, kutakodjon, de leginkább figyeljen! Az ünnepeltre. Nem kötelessége senkinek örömöt szinlelni udvariasságból. Köszönöm, de nem tetszik, ilyet fog kapni, aki beletojik a dologba.



Amúgy ha kötelező róla vinni, én neheztelnék, ha nem kötelező, akkor nem. Lehet vannak olyan szegény családok, akik előre megvesznek dolgokat, vagy kapnak dolgokat és azt adnák tovább. Ez nem szoros rokoni fok, itt belefér a csalódás, nem baj, ha nem mi tettük boldoggá a kis Petit, alig ismerjük és csak minimálisan fontos. Ha meg ismerjük, akkor az jó, többet tudunk róla, lesz időnk készülni valami tutival.


Én amúgy imádok olyat adni, amit csak én ismerek. Idén pl a gyerek barátja horgászmágnest kap, anyja nem is hallott ilyenről, az enyém is azt kap(többekközt). Eddig is együtt patakoztak, ezután feldobja a dolgot.


Másik kisfiú már kétszer mesélt és egyszer rajzolt egy filmről 3 hónap alatt, na abból a filmből kap valamit. A biztonság kedvéért rákérdeztem az anyjánál mielőtt megvettem, nincs neki ilyen és örülne. Az ajándékozásnál fontos figyelnünk a másikra(és beszélni az anyjával, nehogy legyen neki ilyen).

2021. dec. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis mindig megkérdezem, minek örülne az ünnepelt. Az utóbbi időben meg volt, hogy együtt összedobtunk egy nagyobb ajándékra pénzt. Simán jó a lista is, ha nem túl drága cuccok vannak csak rajta.
2021. dec. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Max 5ezerig vennék ajándékot gyerekem kispajtasanak. Ha nincs a listán ennek megfelelő tétel akkor mást vennék, aminek úgy érzem örülne.
2021. dec. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

#7 nem igazán értem, hogy miért kellett volna a nagypapának csere ajándékot vinnie.

Igen, fektethetett volna több energiát a dologba, hogy kikutassa, minek örülne a gyerek. De gondolt rá, jószándékúan vett valamit, aminek feltételezte, hogy örülni fog, vagy hasznos lesz a számára.

Ha a gyereknek "nem kötelessége örömöt színlelni" a nagyapának sem kötelessége kutakodni, meg megvásárolni valamit, aminek a gyerek örül, de mondjuk a költségvetését megterheli.

2021. dec. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!