Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyereked ajándéklistás szülina...

Gyereked ajándéklistás szülinapra elengeded?

Figyelt kérdés
Olyanra ahol előírják neked hogy miből vagy köteles ajándékot vásárolni?

2021. dec. 22. 22:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%

Én mérlegelnék.


1, tenyleg ennyire jóba vagyunk-e a meghívó családdal?!

Nekem mar ez alap gáz, hogy megmondják mit kell venni... hogy nem tudnak örülni szimplán bármi ajándéknak. Hogy lényegében a pénztárcámban turkálnak.


2, megéri-e, megengedhetem-e azt az ajándékot?!

Fiam volt pár szülinapin már, számomra volt egy összeg, amiből ajándékot vettünk. És ahova ment, mindenhova az az összeg volt érvényes, csak ugye az ajándék volt személyreszabott

Ha most nekem azt mondják, hogy itt a lista, a legtöbb ajándék pedig az én határomon felül van, nem fogom megvenni. Ha mar a masik x gyereknek nem vettem ennyiért, neki miért tenném?!



Mi 1x voltunk hivatalosak ilyen buliba. Fiam szülinapjára a kisasszonyék hoztak egy 2000ft-os kínai kisautót (félreértés ne essék, ennek is nagyon örültünk). Majd megkaptuk a listát,ahol a legolcsóbb játék nemtudom milyen barbibaba volt, 10ezer forintert. Na ott megköszöntük a lehetőseget, de kihagytuk.


Én a rokonoknak is mindig elmondom, csak mert itt már felmerült ez is, hogy ne vegyenek nagy dolgokat. Max egy kis jelképes ajándék és ennyi...

2021. dec. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%

7!


Hát felénk mindig úgy voltak nevelve a gyerekek, hogy örültek bárminek, akit kaptak. Tudod, ajándék, szeretettel adják, finoman fogalmazva is bunkó paraszt volt a gyereked. Max egy autisták vagy egy értelmi fogyatékostol elfogadható ez a viselkedés

2021. dec. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a listától függene és/vagy attól, hogy mennyire legjobb barát kategória, vagy csak az a tipikus hívjunk meg mindenkit is, hogy minél több ajándékot kapjunk.

Öcsém és köztem 11 év van, nálam még az az idő volt amikor csak a legjobb barátokat hívtuk meg, (5-6 fő és ennyien is hívtak vissza) az öcsémnél pedig már az, hogy az egész osztályt. Ezért apámék már rosszul voltak amikor szinte minden hétvégén előkerült egy újabb meghívó már ovitól nagyjából a 6. osztályig.


Azért ha ezt az ember beszorozza mondjuk 2-3 gyerekkel az évente nagyjából 60 szülinapi buli.

Lehetetlen mindenhova 10-en ezres ajándékot vinni.

2021. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

Az én kislányomnak ilyen bulija volt. ilyenek szerepeltek rajta:

ceruza vagy filctollkészlet

üvegfesték

aquabeadz utántöltő

kifestőkönyv

kis puzzle

stb


Pont azért mert a barátai között mi vagyunk a legjobb módúak, sokan kifejezetten szegények, és nem szerettük volna ha sokat költenek, vagy rosszul éreznék magukat amiért "olcsó" ajándékot vettek.


A mi listánkon egyik tétel sem haladta meg az 1500 forintot, kreatívkodni meg imád, ezeknek mindig örül, ő mondta mit szeretne.


Tehát a listától függ. Ha a szülők egy ilyen bulival akarják megúszni a drága dolgok vásárlását, az gáz. Ha ésszerű kereteken belül van, nincs ezzel gond.

2021. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szimpatikus lenne egy ilyen buli. Így tudom, mit érdemes vinni, mire vágyik a gyerekem barátja. Persze nyilván fontos, hogy ésszerű keretek közt legyen a lista, ne olyanokat írjanak rá, amit a szülők sem vennének meg. Ha lesz bulija a gyerekemnek, én is inkább listát (vagy inkább segítséget) írnék, minthogy olyan dolgokat hozzanak, ami őt nem érdekli. Pl barátnőm kislánya nem babázik. Nem érdeklik a babák. Helyette a plüsseit babusgatja. Nemrég volt bulija, szinte mindenki valamilyen babát vitt. Cry babyt, sütibabát, meg a többi most népszerű kacatot (volt aki megjegyezte, hogy direkt azért vette, mert a szülőktől úgysem kap ilyet... Hát nem véletlenül :D). Nem volt sikere egyiknek sem, csak a kis plüssmacinak, amit olyantól kapott, aki megkérdezte az anyukát, hogy mit szeret a gyerek. Elég kellemetlen helyzet volt.
2021. dec. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!