Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen indíttatásból adtok...

Milyen indíttatásból adtok cukrot, üdítőt, tejszeletet és hasonlókat a 1,5 éven aluli gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge, ne vegye magára és akinek nem tetszik a kérdés, nem tud rá válaszolni, nyugodtan görgessen tovább :)


Engem csak a kíváncsiság hajt. A kérdés abból ered, hogy amikor átmentem az egyik barátnőmhöz a 9 hós kisfiammal, akkor az ő 1 éves babája éppen almalevet ivott, és kérdezte, hogy az enyém kapott-e már, meg hogy miket vezettem be, adtam-e már neki dörmit meg krémtúrót.


Én speciel nem adtam, mert nem éreztem rá késztetést, mármint tök jól eszik, szereti a vizet, nem kér még magától ilyesmit, mert nem ismeri, akkor minek adnék? Úgy vagyok veled hogy majd adok akkor, ha látja másoknál és kéri, mert tudja, mi az, addig csak "felesleges rossz", nem is akarom rászokatni.


Ha ti adtok ilyesmit, azt milyen okból teszitek?



2021. dec. 28. 14:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
54%

Mert miért is ne? Mértékkel kutyabaja sem lesz tőle és nem fog rászokni. Nem ezen mulik. Az enyém 9-10 hónaposan már kapott pinguit, gyümölcslevet és krémtúrót.


Most 16 hónapos, egyedül a pinguit fogadja el, semmilyen édességet nem eszik meg. Most karácsony alkalmából elfogadott egy falat diós kuglófot, de következő nap már köszönte, nem. Az egyetlen egy alkalom nyáron volt, amikor nagy mennyiségben "tömtem" édességgel, amikor a lelkét is kifosta és semmit nem evett 10 napig. Akkor sem bírt rászokni:-''D


Inni csak tejet és vizet, előbbit szigorúan cumiból, pohárból csak vizet hajlandó inni. Tea, gyümölcslé, cukros üdítő nem kell.


Sokkal meghatározóbbnak tartom az otthoni mintát, vagyis hogy mi mit eszünk, mint mindenféle külön szabályrendszert bevezetni a gyereknek. Mi zöldségeket, húst, tojást és tejtermékeket eszünk, de nem fogok belehalni ha eszem egy doboz pudingot vagy egy szelet csokit.


Tiltani meg titkolózni kifejezetten nem fogok. Ott lebeg a szemem előtt az unokatestvérem négyéveskori viselkedése, amikor otthon megette a cukkinilevest, majd a nagybátyáméknál utána feltépte a hűtőt és megette az anyja távollétében a négyes montit... :-D

2021. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
62%
Én most azért adtam cukros édességeket a 17 hónapos lányomnak (még nem 1,5 éves, jó? :D ), mert most volt karácsony. Nem kértemm az egész családot, hogy akkor most mindenki cukormentes alternatívákat süssön, hagyományos zserbó/mézeskalács/bejgli készült (én nem sütöttem, csak hoztuk haza a rakás sütit), aztán valahogy nem éreztem helyénvalónak, hogy mindenki eszi az édességet, ő meg néz ránk a nagy csillogó szemeivel várakozva, és nem kap mégsem. Ennyitől baja nem hinném, hogy lenne. Főleg, hogy szeptember óta bölcsis, ott heti 1-2 alkalommal mindig van valami édesség, tejszelet uzsonnára vagy kakaós csiga reggelire, szóval annyira nem ismeretlen neki a dolog amúgy sem (sajnos). Itthon attól még nem kap, nem hiányzik neki, de úgy gondolom, hogy alkalmanként nem lesz tőle gond. 1 év alatt szigorú voltam, be is szólt egyszer egy barátnőm, amikor a 10 hónapos gyereknek nem adtam fagyit. Merthogy mennyire kéri. Hát :D Valószínűleg a sört is kérné, ha innék előtte, mégse fogok adni neki, szóval ennyit erről. Egyébként többségében én is inkább banánnal vagy almával édesítek, de ha esemény van és cukorral készült sütit kínálnak körbe, akkor nem tartom ördögtől valónak megkínálni a gyereket is (most már). Főleg, ha előtte evett rendesen normál kaját is, és nem a csokipudinggal akarja bevinni a napi kalóriaigényének 90%-át.
2021. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%
Almalevet azért kapott, mert a vizet nem itta meg és lett egy húgyúti fertőzése, amivel sokat kell inni, úgyhogy kapott almalevet sok vízzel hígítva.
2021. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
49%
Nem 9 hónaposan fog kompenzálni, hanem amikor meg tudja tenni, anélkül, hogy lásd. Mondjuk 7 évesen majd egy szülinapi zsúron befal egy fél tortát.
2021. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
51%

Én kb másfél éves kora körül kezdtem enyhülni ebben a tekintetben A tesó miatt, mert ő már kap. 2 éves kor alatt ő nem kapott semmi hozzáadott cukrot tartalmazó cuccot.

Ma már 3 és fél éves, de naponta vagy joghurtot kap, vagy egy kisebb csokit, vagy maxim 3 szaloncukor. Ezek kivételével max akkor eszik többet, ha alkalmanként olyan helyen vagyunk, ahol megkínálják. Ilyenkor belefér plusz egy valami. 🙂

2021. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
46%

-mert ezt látja maga körül;

-mert azt hiszi, ha nem ad, szaranya;

-elhiszi a kompenzálós marhaságot;

-azt hiszi, hogy gyerek=ezek a szarok járnak nekik;

-nem is tudja, hogy nem kisgyereknek való;

-nem ismer egészséges alternatívát

2021. dec. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"Nem 9 hónaposan fog kompenzálni, hanem amikor meg tudja tenni, anélkül, hogy lásd. Mondjuk 7 évesen majd egy szülinapi zsúron befal egy fél tortát."


Mondjuk, a jelek szerint még mindig nem sikerül az értő olvasás. 1,5 év alattiakról írtam, még arról, hogy később nálunk is kaphat majd.


Nem tudom, minek erőlteted ezt a szöveget a sokadik kommentben, ha még az alapkérdést sem sikerül értelmezni.

2021. dec. 28. 16:54
 18/29 anonim ***** válasza:
45%

Amint látod, kedves Kérdező, valószínűleg az a réteg tömi ilyesmivel a csecsemőjét, akinek nem megy egy ilyen egyszerű kérdések értelmezése sem. Úgyhogy a kérdésedre, még ha indirekt módon is, de megkaptad a választ: azért, mert buták.

Bocs, mindenkitől.

2021. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
51%
Olyan gusztustalanul tenyerébemászó a stílusod Kérdező!
2021. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként mi a kérdésed azon kívül, hogy magadat fényezed és a barátnődet fikázod? Dehogy vagy kiváncsi arra, hogy ki miért az túrókrémet a gyerekének. Otthon nem kapsz elég elismerést, ezért ide jöttél egy kis vállveregetésért, hogy de milyen csodás édesanya vagy, és leszólni azokat, akik szerinted nem olyanok mint te? Én sem adtam édességet az 1 éves gyerekemnek, de nem éreztem úgy, hogy ezért elismerés jár nekem. És 1,5 éves kor után miért fogsz édességet adni neki? Akkor már nem árt?
2021. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!