Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen indíttatásból adtok...

Milyen indíttatásból adtok cukrot, üdítőt, tejszeletet és hasonlókat a 1,5 éven aluli gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge, ne vegye magára és akinek nem tetszik a kérdés, nem tud rá válaszolni, nyugodtan görgessen tovább :)


Engem csak a kíváncsiság hajt. A kérdés abból ered, hogy amikor átmentem az egyik barátnőmhöz a 9 hós kisfiammal, akkor az ő 1 éves babája éppen almalevet ivott, és kérdezte, hogy az enyém kapott-e már, meg hogy miket vezettem be, adtam-e már neki dörmit meg krémtúrót.


Én speciel nem adtam, mert nem éreztem rá késztetést, mármint tök jól eszik, szereti a vizet, nem kér még magától ilyesmit, mert nem ismeri, akkor minek adnék? Úgy vagyok veled hogy majd adok akkor, ha látja másoknál és kéri, mert tudja, mi az, addig csak "felesleges rossz", nem is akarom rászokatni.


Ha ti adtok ilyesmit, azt milyen okból teszitek?



2021. dec. 28. 14:52
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

20-as, ha elolvastad a kérdést, akkor megvan a válasz.


Én nem kértem, hogy itt vesszenek össze az emberek, még győzködjék egymást vagy engem, meg azt se, hogy ne adjanak a gyermeküknek, amit akarnak, mert nekem mindegy, az volt a kérdés, mi az indíték.


Szerintem erre a korrekt válasz az, hogy:


Én azért adtam, mert... (és akkor itt tényszerűe leírni)


Ennyi. Ehelyett 20 kommentnek a fele besértődött anyák számonkérése, holott az első mondatom az volt, hogy akinek nem tetszik a kérdés, görgessen inkább tovàbb.


Miért olyan nehéz szimplán, tényszerűen válaszolni?

2021. dec. 28. 17:45
 22/29 anonim ***** válasza:
39%
19: szerintem ez ugyanaz a kérdező, aki a szoptatásró kérdezett. Szándékos provokatív kérdés.
2021. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%
Dr Gyarmati Andrea egyik cikkében olvastam anno, hogy szükség van ilyenekre is (mértékkel, nyilván) a magas energia tartalmuk miatt, és a gyereknek nőnie kell (nem elhíznia, mielőtt kiforgatod amit mondani akarok), nem súlyt tartani, vagy fogyni.
2021. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
62%

Az a vicc, kérdező, hogy aki a 14-es kommentet írta, az nem azonos a korábbival (aki én vagyok).

Sajnos, te nem érted, mit próbálunk magyarázni. Ezért én már nem is terveztem többet írni, de kénytelen voltam felhívni a figyelmedet, hogy alkalmasint több olyan ember is van, akinek nem az a véleménye, ami neked.

Tipikus vagy: a neked tetsző válaszok felpontozva, a neked ellentmondók meg le. Minek kérsz véleményt, ha nem érdekel, csak a sajátod?

Szóval tovább nem vitázom, hisz nincs kivel... Fegyvertelennel nem vívok szellemi párbajt.

2021. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
55%
Igazából, ezen az oldalon, ahol a frusztrációt élik ki az emberek, hatalmas hiba ilyen provokatívan feltenni egy amúgy is megosztó kérdést. Főleg utána hasonló stílusban reagálni. Én személy szerint adtam néha egy keveset, mert nem gondolom ördögtől valónak, hogy mértékkel fogyasszunk ilyen élvezeti cikkeket. Semmi haszna nincs belőle, de ártani sem árt annyit, amennyire démonizálva van egy tejszelet vagy egy dörmi. Elfogadom, ha valaki nem ad, mert semmi közöm hozzá, ártani sem árt vele, nem nézem hülyének. Viszont ugyanezt elvárom én is, sőt, helyreteszem, ha valaki próbálná megmagyarázni nekem.
2021. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
78%

Én értem a kérdező indíttatását, és értem, miért kérdezte meg, nem gondolom, hogy rosszindulatból. Csak aki mondjuk nagyon figyel 2 év alatt arra, hogy ne adjon hozzáadott cukrot tartalmazó ételt a gyerekének, az nehezen érti, más miért tejszeletezteti teljes nyugalommal a 10 hónapost. A kérdező ezt szerette volna kideríteni.


És szerintem nem kell vádaskodni, és senkit sem kell butának kikiáltani. Egy anya sem akar rosszat a gyerekének, ugyanakkor meglepően kevesen olvassák el a termékcímkén a hozzávalókat, és még kevesebben figyelnek oda, hogy elsősorban ők maguk se egyenek túl sok cukros-tartósítószeres bármit. Plusz sokaknak az édesség= kényeztetés, és ki ne akarná kényeztetni a gyerekét? Aki magának is szívesebben veszi meg a tejszeletet, mint az almát, mert az előbbi jobban esik neki, az így fog kedveskedni a gyerekének is. Szóval ezt én inkább tudatlanságnak és jóhiszeműségnek tartom, nem rossz szándéknak vagy butaságnak. Illetve az édességgel való önjutalmazás nagyon is része a kultúránknak, nehéz átállítani magunkat. Én nagyon szerettem mindenféle ehhez hasonló tejes-cukros dolgokat nassolni, úgy nőttem fel, hogy szokás is volt a családban,de mióta babám van, sokkal tudatosabb vagyok, és az egész családnak gyümölcs az édesség. Plusz megtanultam cukormentes babasütiket sütni. Én is 2 éves koráig fogom tartani a szigort, aztán pedig a mértékletesség lesz a cél. Gyerekként-kamaszként sokat küzdöttem a súlyommal egy folyton édességet nassoló családban, én szeretnék kicsit tudatosabb szülő lenni.

2021. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen igazad van kerdezo!
2021. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
67%

Azért adnak cukrosat a gyereknek mert azt gondolják, hogy nem árt.

Meg nem működik az se, hogy a lakás tele van csokival meg rágcsálnivalókkal de a gyereknek tilos.

+ a legtöbb szülő maga is előbb megeszik egy csokit, mint egy almát..

2021. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
53%

Én nem fogom etetni a babámat édességgel, bőven elég lesz az, amit a nagyszülőknél vagy vendégségben megkóstol.

Mert ilyen alkalmakkor nem fogom tiltani, azért nem méreg a tejszelet, de semmiképp nem fog otthon ilyesmit enni. Az ajándékozók is meg lesznek kérve, hogy ne vegyenek édességet.

2021. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!