Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem kiakasztó, hogy...

Csak nekem kiakasztó, hogy egyes szülők ennyire nem veszik észre, hogy a gyerekük mennyire szemtelen és neveletlen?

Figyelt kérdés

A mennyasszonyommal együtt élünk. Van neki egy nővére akinek màr van családja, van egy 10 éves gyerekük. A gyerek, most ment ötödikbe, iskolát váltott és így néha mi hozzuk és van, hogy reggel mi visszük iskolába.

A gyerek viselkedésével kapcsolatban nagyon sok fenntartásom van. Szerintem nagyon beképzelt és azt érzem, hogy semmi hàla nincs benne, hogy mennyit segítünk rajtuk.

Egyik nap vittük reggel az iskolába kocsival és láttam, hogy hátul van két üres üdítős flakon, ami valószínű, hogy ő hagyott ott, vagy nem, akkor is útközben megkértem, ha kiszáll akkor dobja már ki. Szó szerint azt válaszolta nekem, hogy ő nem nem fogja kidobni mert ez nem az ő autója és ő nekem nem a csicskám. Na itt bennem felment a pumpa, félre álltam és kicsit erős hangnemben közöltem vele, hogy nem vagyunk egy súlycsoportban, utoljára beszélt így velem, vagy különben mehet gyalog. A párom mondogatta, hogy nyugodjak le, mert félt, hogy a gyerek elmondja az anyjának és nem akarnak ezen összeveszni.

Akkor volt olyan, hogy a gyereket elhoztam, ketten voltunk itthon. Adtam neki ebédet, nem volt jó neki. Mondom akkor majd eszel, ha éhes leszel. Mondtam neki, hogy kapcsolja be a Tv-t és nézzen mesét én addig össze raktam egy szekrényt. A gyerek felment a YouTube-ra és valami idétlen fickót nézett, aki, olyan stílusban beszélt, hogy egy perc után mondtam neki, hogy én nálam ilyen baromságokat nem fog nézni. Közölte velem, hogy nem én fogom megmondani mit néz. Kivettem a kezéből a távirányítót aztán mondtam neki, hogy ma már itt nem fog nézni semmit.

Mondtam a páromnak, hogy beszéljen a nővérével, mert ez nem állapot, hogy egy kis vakarcs így viselkedik, azt mondta nem szeretné, mert akkor biztos, hogy megsértődik. Mondtam magamban majd, akkor én megmondom engem aztán nem érdekel, hogy meg sértődik vagy sem.

Eljöttek hozzánk egyik este. Kihívtam a sógoromat cigizni, töltöttem neki egy felest és finoman felvetettem neki ezt a dolgot, azt mondtam, hogy nagyon sajnálja, ő is észre vette már ezt, ès fel is vetette a feleségének, de ő csak annyit válaszol, hogy gyerek még.

Nem vagyok gyerek gyűlölő, mi is szeretnénk majd gyereket, de amikor látom, hogy a gyerek a szüleit manipulálja direkt ilyen elnyújtott hangon, beszél velük, ha akar valamit és nem adja meg a tiszteletet azt nem tudom szó nélkül hagyni.



2022. jan. 10. 12:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Akkor újra fogalmazom.

Èn szívesen vállalom. Más gyerekére is szoktunk vigyázni és teljesen rendben megy minden. A sogoromék gyerekét is szeretem. Csak az utóbbi időben elszemtelenedett.

Amiket felhoztam történeteket csak két példa volt. Nagyon sokszor viselkedett faragatlanul.

És nem várok el hálát tőle. Az se zavar, ha elkövet egy-két csibészséget. Engem csak az zavar, ha tiszteletlen. És szerintem a tisztelet elvárható egy 10 évestől is.

2022. jan. 10. 13:20
 12/27 anonim ***** válasza:
32%
Nem. A tiszteletet kiérdemelni kell, nem elvárni. Vannak emberek, akikre a gyerekek felnéznek és vannak, akiket lenéznek. Te most ez utóbbi vagy.
2022. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%

Én teljesen megértem, ez a viselkedés már tényleg átlépett egy határt, főleg az a "csicskás" dolog. Te megkérted, hogy dobja ki az üvegeket, ha úgyis megy ki és arra van a kuka. Ebben nem látok semmi rosszat, viszont a reakciója több, mint tiszteletlen volt.


Én nem vagyok híve az agressziónak és mióta gyerekem van, sokkal empatikusabb vagyok általánosságban véve velük szemben, hiszem, hogy szeretettel, kötődően nevelve tudunk egészséges lelkű felnőtteket nevelni. Viszont azért ezek a flegma megnyilvánulások szerintem már tényleg átmennek egy határon. Szerintem ülj le a szülőkkel beszélni úgy, hogy a gyermek is ott legyen és szeretettel, de határozottan mondd el a véleményed. Meg fog oldódni.

2022. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

Miii komolyan itt vannak olyanok, akik szerint normális, hogy a nagynéni férjével így beszél egy 10 éves gyerek? Lábtörlője ne legyen?


Komolyan, kicsit szálljunk már vissza magunkba.


Meg hogy egy 10 éves gyerek nem lesz ezért hálás. Hát nem tudom, ennyi idősen én tisztában voltam ezekkel a fogalmakkal, hogy hála, segítség meg hasonlók. Ötödikes, nem ötéves! Pontosan tisztában kéne lennie vele, hogy anyu sógora segít anyuéknak, szóval nem állok neki feljebb. Meg ha egy felnőtt megkért valamire, ha tetszett, ha nem megcsináltam, nem visszabeszéltem...


Azt még megértem, hogy a kiskamaszként sok benne a feszültség, de tudja már hol a helye.


Szerintem a kérdező mindent megtett, hogy szimpatikus legyen, de nem hinném, hogy tűrnie kéne, hogy egy 10 éves kis senkiházi visszapofázzon neki a saját házában. Vendégségben a házigazda szabályai érvényesek, ha 10 éves vagyok, ha 60 akkor is.


Gondolom a szülőkkel is hasonló a modora otthon, nem tudom ezt ki tűrné el a saját gyerekét ők.


És még a kérdezőnek ne legyen gyereke....

2022. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Derjaderja ***** válasza:
78%

Szerintem teljesen igazad van.

A hálás részben nem fogalmaztál talán jól, egy gyerek nem tartozik automatikus hálával, hanem a felnőttek kötelessége nevelni. Ha a szülő delegál másra részfeladatokat, akkor egy gyerek annak a szívességértékét még nem érti magától.

De. A viselkedés, amit leírsz, neveletlenség, nem hálátlanság, tehát mindegy is.

Másreszt szülőkènt én ilyenkor felhívom a figyelmet már a 3 éves lányom esetén is, hogy az xy néni/bácsi segít nekünk és én ezért halas vagyok (vigyázni nem szokott rá más miattam, de pl áthívja játszani a szomszéd lány v. ilyesmi).

Harmadrészt ez a kiskamasz kor eleje tényleg szívás, a párom fiánál láttam, meg visszagondolva magamon, ilyenkir hiszi magát a legbaziokosabbnak az ember, a masik munkája, tudása értékét meg nem érzi. De a párom fia sose volt ilyen tamadó csak max meglepte, hogy mi is hallottunk mar a Titanicról, és mindenről kiselőadást tartott, illetve a szakmamba eső témákban "kioktatott". Ez még olyan picit bosszantó, ahol az ember a gyerek érzékenységét tiszteletben tartva egy picit bejelez.

Amit Te írsz, az bőven túl van ezen, jól tetted amit mondtál neki, én ennèl tovább mennék, és megtagadnám a vigyázást a gyerekre. Mindenképp neki is elmondanàm, hogy mért. Nyugodtan, udvariasan, 2 mobdatban, konkrét példával, elvonz fogalmak nélkül.

Ha visszakozik, megérti, akkor elbeszélgetnék vele, talan vam vmi nyomora, amit így kompenzál. De ez csak akkor érdekelne ha a stílus rendeződil.

2022. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
55%

A gyerek kissé szemtelen, te meg arrogánsan viselkedsz vele. Mi értelme van azon verni magad, hogy a te házadban nem nézheti a kedvenc youtuberét?

Szóval megérdemlitek egymást.

2022. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
20%

Szerencsére nem mindenki gyereke primitív állat.


Primitív állat? Mert nem ganézza ki más autóját, mert 10 évesen nem mesét akar nézni?

2022. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
35%

14-re:


Gyakorlatilag egyetlen mondatoddal sem értek egyet, de most csak a vendégségre reagálnék.

Nyilván erre gondoltál:


"Akkor volt olyan, hogy a gyereket elhoztam, ketten voltunk itthon. Adtam neki ebédet, nem volt jó neki. Mondom akkor majd eszel, ha éhes leszel. Mondtam neki, hogy kapcsolja be a Tv-t és nézzen mesét én addig össze raktam egy szekrényt. A gyerek felment a YouTube-ra és valami idétlen fickót nézett, aki, olyan stílusban beszélt, hogy egy perc után mondtam neki, hogy én nálam ilyen baromságokat nem fog nézni. Közölte velem, hogy nem én fogom megmondani mit néz. Kivettem a kezéből a távirányítót aztán mondtam neki, hogy ma már itt nem fog nézni semmit."


Nyilván jó lenne, ha egy ötödikes gyerek nem lenne válogatós, de ha vendégségbe hívunk valakit, akkor arra törekszünk, hogy jól érezze magát nálunk. Vagyis pl. előre megkérdezzük, mit eszik szívesen, és olyat főzünk.

Aztán, ha utána engedem, hogy tévét nézzen, akkor nem szólnék bele, hogy mit néz (legföljebb, ha direkt felnőtteknek szóló tartalmat nézne). Pláne nem olyan stílusban, hogy "nálam ilyen baromságokat nem fog nézni". Ilyet nemhogy vendég gyereknek nem mondok, de a sajátomnak se. És csodálkozik a kérdező, hogy a gyerek erre nem udvariasan reagál? Én itt két bunkó ember párbeszédét látom, akik közül az egyik felnőtt, a másik meg csak 10 éves. Ha a felnőtt nem tud udvariasan viselkedni, akkor hogyan várjuk ezt a 10 évestől?


Én a szülők helyében őszintén megkérdezném a gyerekemet, hogy szívesen van-e a kérdezőéknél (nem szokásos családi vendégeskedésekre gondolok, hanem arra, amit a kérdező leírt). És ha nem, akkor nem kell erőltetni. Inkább jöjjön haza saját maga, egye a saját anyukája főztjét, legyen otthon a saját kuckójában, aztán mindenkinek békésebb lesz az élete.

2022. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Derjaderja ***** válasza:
20%

16, 18.

Ha jól értem a Kérdező tv-jén nézte, mondjuk en se értem, hogy a tv-n van a yt? Lehet van ilyen okosteve.

Mindenesetre én sem hagynám, hogy neki nem való tartalmat nézzen. Ha más gyereke, semmiképp, mert aztan a szülők jogosan haragudnak.

De visszatérve a párom fiara, aki mar 15 éves, és nagyon jófej, szeret minket, mi is őt. Ő otthon pl tavalyig nulla kèpernyőn volt, és nálunk se nézegethetett trágár dolgokat vagy ilyesmi. Volt egy határ, ha olyan játszott, nézett, sz apja elkapcsoltatta.

Nem tolta túl, de ilyen azért nincsen hogy egy ilyen kicsi (10 éves) gyerek válogstás nèlkül tolhassa a xart a fejébe. Meg igen, az ember nappalijában nem köteles mindent hallgatni.

Mondjuk az ajánlat maga egy picit gáz (nezz bármit én elmentem szerelni), nem szent vsz a kérdező sem, de hát így is egy idegen csalad gyerekére vigyáz jófejségből.

2022. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

18-as:


Olyat nem szoktunk főzni, amit nem lehet megenni. Idáig minden rokonunk barátunk gyereke megtudta enni amit főztünk.

Nyilván tudatosan nem főzünk aznapra olyat, amiről kifejezetten tudjuk, hogy nem szereti, de azt nem várhatja el senki, hogy mindig telefonáljunk oda a szülőknek előtte levő nap, hogy ezt szereti-e a gyerek.


Engem alapjáraton nem érdekel mit néz a gyerek, de amikor egy olyan huszonéves youtubert néz, aki olyan stílusban tart előadást egy adott dologról, hogy már az kiakasztó, akkor engedje már meg a vilàg, hogy megkérjem az én hàzamban a gyereket, hogy keressünk màr valami mást.

2022. jan. 10. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!