Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem kiakasztó, hogy...

Csak nekem kiakasztó, hogy egyes szülők ennyire nem veszik észre, hogy a gyerekük mennyire szemtelen és neveletlen?

Figyelt kérdés

A mennyasszonyommal együtt élünk. Van neki egy nővére akinek màr van családja, van egy 10 éves gyerekük. A gyerek, most ment ötödikbe, iskolát váltott és így néha mi hozzuk és van, hogy reggel mi visszük iskolába.

A gyerek viselkedésével kapcsolatban nagyon sok fenntartásom van. Szerintem nagyon beképzelt és azt érzem, hogy semmi hàla nincs benne, hogy mennyit segítünk rajtuk.

Egyik nap vittük reggel az iskolába kocsival és láttam, hogy hátul van két üres üdítős flakon, ami valószínű, hogy ő hagyott ott, vagy nem, akkor is útközben megkértem, ha kiszáll akkor dobja már ki. Szó szerint azt válaszolta nekem, hogy ő nem nem fogja kidobni mert ez nem az ő autója és ő nekem nem a csicskám. Na itt bennem felment a pumpa, félre álltam és kicsit erős hangnemben közöltem vele, hogy nem vagyunk egy súlycsoportban, utoljára beszélt így velem, vagy különben mehet gyalog. A párom mondogatta, hogy nyugodjak le, mert félt, hogy a gyerek elmondja az anyjának és nem akarnak ezen összeveszni.

Akkor volt olyan, hogy a gyereket elhoztam, ketten voltunk itthon. Adtam neki ebédet, nem volt jó neki. Mondom akkor majd eszel, ha éhes leszel. Mondtam neki, hogy kapcsolja be a Tv-t és nézzen mesét én addig össze raktam egy szekrényt. A gyerek felment a YouTube-ra és valami idétlen fickót nézett, aki, olyan stílusban beszélt, hogy egy perc után mondtam neki, hogy én nálam ilyen baromságokat nem fog nézni. Közölte velem, hogy nem én fogom megmondani mit néz. Kivettem a kezéből a távirányítót aztán mondtam neki, hogy ma már itt nem fog nézni semmit.

Mondtam a páromnak, hogy beszéljen a nővérével, mert ez nem állapot, hogy egy kis vakarcs így viselkedik, azt mondta nem szeretné, mert akkor biztos, hogy megsértődik. Mondtam magamban majd, akkor én megmondom engem aztán nem érdekel, hogy meg sértődik vagy sem.

Eljöttek hozzánk egyik este. Kihívtam a sógoromat cigizni, töltöttem neki egy felest és finoman felvetettem neki ezt a dolgot, azt mondtam, hogy nagyon sajnálja, ő is észre vette már ezt, ès fel is vetette a feleségének, de ő csak annyit válaszol, hogy gyerek még.

Nem vagyok gyerek gyűlölő, mi is szeretnénk majd gyereket, de amikor látom, hogy a gyerek a szüleit manipulálja direkt ilyen elnyújtott hangon, beszél velük, ha akar valamit és nem adja meg a tiszteletet azt nem tudom szó nélkül hagyni.



2022. jan. 10. 12:46
1 2 3
 21/27 Derjaderja ***** válasza:
28%

Mondjuk még annyi, hogy a gyerek talan csípi ezt a férfit, hiaba adja magát, hogy nem. Csakhogy ez a korosztály még gyakran azért tiszteletlen hogy éreztessék vele a határt (ugye ez a pingeles a Payne szerint ha vki ismeri a könyveit), és pont azt tiszteli, aki megtartja a tekintélyét.

Az apuka lathatóan gyenge kezű. Ő és a tesó is az asszonyi hisztitől félnek.

Szóval latni, hallani kellene, a szavak mondatok hangsúlya sokat számít meg hogy milyen módon viselkedik akkor a fiúval ha nincs konfliktus.

2022. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
69%

18: értem mire szeretnél kilyukadni, és részben egyet is tudok veled érteni, de én is rosszul fogalmaztam.


Nyilván a gyerek nem vendégségben van ilyenkor, hanem "nem otthon van". Valahogy így szerettem volna érteni.


Ha meg ha máshol vagyok, kisgyerekkorom óta úgy állok hozzá, hogy ne legyek a másik terhére.


Nyilván a kérdező is túlreagálhatta a dolgot, de mondjuk én is másképp álltam volna ehhez hozzá, ha előtte nincs jópár incidens, quasi ez az első.


Ahány ház annyi szokás, nálunk sosem volt bömböltetve a tv, pláne ha az a felnőtteket zavarja - mondjuk más kérdés, hogy más szobában is volt tv, mégha a kérdezőt zavarja a háttérzaj ( S a legtöbb gyerekmese ma már kifejezetten irritáló) akkor minek engedi be.


Az alaproblémában mégis a kérdezővel értek egyet, egyáltalán nem vallom ezt a nézetet, hogy egy gyereknek mindent lehet, mert gyerek.

2022. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
97%
Mivel eleve csicskanak hasznalnak titeket, ne csodalkozz, ha a gyerek is annak lat titeket. En sosem kernem meg a fiatalabb, gyerektelen tesomat, hogy segitsen a gyereknevelesben. Latszik, hogy ledominalnak titeket, a parod a sajat noverenek nem mer szolni. Ezek utan el tudom kepzelni, hogy beszelnek rolatok otthon. A gyerek mintákat másol, ezt ne felejtsd el. Ha tisztelet övezne titeket a szulei reszerol, o is tisztelne benneteket.
2022. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23%
Az a gond, hogy nem értesz a gyerek nyelven, eleve neki sem jó, gondolom, hogy te vigyázol rá és még fenyegeted is. Az én 11 éves fiamnak is vannak már szemtelen megnyilvánulásai, de ha valaki így beszélne vele, mint te, biztos nem bíznám rá. Semmit nem érsz el vele, hogy fenyegeted, maximum még szemtelenebb lesz. Ha ennyire nem megy, szólj inkább a szüleinek, hogy ezt nem tudod vállalni. A a yt videókra pedig, 10 éves, ők nem mesét néznek már, hanem bizony videókat, te kérted, hogy foglalja le magát, ő otthon is ezt nézi, mint minden vele egykorú. Itt is a te egod jön ki, már bocs. Tényleg ne akarják gyereket, mert még olvasni is rossz, ahogy írsz. Hagy döntse már el a gyerek, hogy ízlik neki az étel vagy nem, te is olyat eszel, amit nem szeretsz? Otthon megengedik neki, hogy azt a videót nézze, de itt megint neked nem tetszik. A flakon pedig, gondolom az utána lévő reakciódból, eleve olyan hangsúllyal szóltál oda. Ebből az egészből az jön le, hogy egy 10 éves gyerekem fitogtatod az erődöt, nem csoda, hogy utal
2022. jan. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

26.

Ott voltál? A kérdező reakcióiból kiindulva a gyerek utálja, mint a sz.rt, nem csoda, hogy így beszél vele. Kérdező, ne vigyázzál más gyerekére, mert nem vagy rá alkalmas.

2022. jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
72%
#27 mert te talán jobban tudod mi az oka. Fentebb ìrta te nagyokos, hogy a saját apja is látja, hogy baj van a gyerekkel 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Ostoba gyökér vagy
2022. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen megértelek. Ez van, amikor a szülők hagyják a fejükre nőni a gyereket, és aztán csodálkoznak, hogy így viselkedik (és nem csak velük). Tesóm gyereke is hasonlóan viselkedik, bár ő kisebb még. De félek is, hogy mi lesz még vele a későbbiekben. A nevelés hiánya ez részben. Viszont, ezt tényleg meg kéne beszélni a sógornővel, még ha meg is sértődik. Előbb inkább nevelje meg a gyereket, és utána bízza rá másra.
2022. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!