Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak? Vagy valami baj...

Dackorszak? Vagy valami baj lehet?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam, pár napja megváltozott. Naponta több alkalommal vannak sírásos kirohanásai ha vmit nem kap meg. Gondoltunk, hogy elérkezett a dackorszak. Viszont a mai nap elég ijesztő volt. Ott kezdődött, hogy már fürödni sem akart, kezdődött a siránkozás, végül egész jókedvűen fürdött. Aztán amíg az esti itala melegedett ismét kiborult valamin (talán mert nem ő kapcsolta fel a lámpát) nagyon sírni kezdett, közben hol toporzékolt, hol rohangált fel-alá. Próbáltuk nyugtatni, elmondtuk neki, hogy itt vagyunk, ha szeretné megöleleljük, vagy ölbevesszük, végül kb negyed óra múlva kérte, hogy vegyük fel,kicsit megnyugodott, de még továbbra is zaklatott volt szegénykém. Aztán ahogy megitta az esti kakaót, kb egyből el is aludt,szóval biztosan fáradt is volt.

Ez még belefér a dackorszakba? Vagy más lehet a gond?

Nem kérnék negatív kommenteket, első gyerek, a környezetetünkben nincs hasonló korú gyerek, így tapasztalat hiányában itt várnék segítséget


2022. jan. 10. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez a Dackorszak kezdete.
2022. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez dac korszak feszegeti a határokat és ez még csak a kezdet.
2022. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó és mennyi ilyen lesz még. Igen, teljesen normális életkori sajátosság / viselkedés
2022. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is kb ennyi idősen kezdődött, de az első is hisztijén a mai napig jót nevetek, ha eszembe jut. Épp meg volt fázva és este alvás előtt mondtam neki, hogy ki kell szívni az orrát meg fújunk bele orrsprayt, hogy nyugodtan tudjon aludni. Persze nem akarta, csak majd később, mert ő most éppen nagyon játazik. Erre agt találtam mondani neki, hogy muszáj, mert különben nem kap levegőt. Látni kellett volna, ahogy legörbült az a kis pici szája és akkor először jött el nála a toporzékolva hisztizés. 10 perc műsorozás után, mikor én már sehogy nem tudtam megvígasztalni, apukája egyszer kérdezte meg, hogy mi a baj, mire elpanaszolta neki hogy én azt mondtam neki, hogy nem kap levegőt, pedig ő holnap pont azt akar venni a boltba magának. Köpni, nyelni nem tudtam ott abba a pillanatban, hogy komolyan ezen ment a hiszti? Előtte soha egyszer nem hisztizett, mert valamit nem kapott meg a boltba, tudta nagyon jól, hogy mindig csak egyet választhat, ha bemegyünk.
2022. jan. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1,5 éves kor körül kezdődött, most lesz 3 éves és még mindig tart. Ez sajnos ilyen.
2022. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!