Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire borzasztó a...

Tényleg ennyire borzasztó a dackorszak?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak azt lehet hallani, olvasni, hogy a dackorszak kikészíti a szülőket. Folyamatosan hisztiző ordítozó gyerekek, hiszti rohamok, és hogy nem bírják idegekkel a szülők. Tényleg ennyire borzasztó, vagy babája válogatja, mint pl. a fogzás? Arra is azt mondják, hogy pl.fogzás előtt aludt normálisan a baba, de amióta elkezdtek jönni a fogai, 0-24 ordít. Na kb a dackorszakról is ezt lehet hallani. Meséljetek kicsit! :)
2021. dec. 18. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Nálunk nem is volt dackorszak. De mondok durvábbat a fogzásnál nem fájt neki, egyáltalán nem, ilyen is van.
2021. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
A lányomnál semmi extra nem volt.
2021. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Hmm le lettetek pontozva, pedig én zöldet adtam mindkettőtöknek.🤔

2021. dec. 18. 21:01
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk pl a fogzással semmi gond nem volt. Észre sem vette ,hogy kijöttek a fogai. Dackorszak....hát nemtudom. Fiam 2.5 éves...épp ebben van. De hiába hosztisebb,akaratosabb,nem vészes. Nyilván jobban lefáraszt és többször vagyok idegbeteg,mint előtte, de túlelhető és ez is egy korszak. Lesz ennél rosszabb is
2021. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

A nagyobb lányom egészen durva remegve ordítva közben már hányva hisztiző volt. Ő egyébként is nehéz eset (nem sérült csak nagyobb igényű)

A fogzás pl nem tudom h zavarta e, mert még 3 éves korában se aludtam át az éjszakát.

Az ikrek már máshogy dackorszakosak. Ők szófogadatlanok. Ha 10x mondom el h ne piszkálja, akkor 11x is odanyúlnak közben rám nézve és vigyorogva. Csak azért is!

Ezt pl a nagyobb nem csinálta. Ha azt mondtam nem, akkor békén hagyta.

Földre vágják magukat és rángatózva ordítanak ha nem tetszik valami (nem adok nasit ebéd előtt, elveszem a kanalat amit a mosogatógépből lopott)

Minden gyerek más. Van akik megússzák, és van akik nem.

Ez olyan mint az éjszakai kelés. Én 6 éve nem aludtam át éjszakát. A kereszfiam 2HETES kora óta este 9től reggel 7ig alszik. A mázlisták 😅

2021. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Igen😅 borzalmas...
2021. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Lányom februárban lesz 2 éves. Eddig annyira büszke voltam rá, mert rögtön elsőre mindent megértett amit mondtam, ha valami NEM, akkor NEM... hát mostanában igencsak kezd lázadni, és még benne sem vagyunk teljesen! Pelenkázás minden egyes alkalommal üvöltve harc, meztelen akar lenni, vagy bugyiban, de nem szól, ha pisilni kell... minden nap kap esélyt, de mindig bepisil.

Múltkor krokodilkönnyeket hullatott, mert ráadtam a pulóvert.

2021. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

A fiamnál nem különösebben voltak tipikus hajam tépős dacok. A lányom most 2 éves sincs egészen de pótolja az eddigi lemaradásunkat. Konkrétan hisztizve kel és úgy fekszik. És én csak úgy tudok következetes maradni, ha ezeknek a dacolásoknak teret adok és nem engedek neki mindenben.

Most már van, hogy elérem őt azzal, hogy nyugodtan sírj, ha megnyugodtál, itt vagyok, beszéljük meg és játszhatunk. Van amikor 5perccel megúszom és van, amikor 30 percnél azon gondolkodom, hogy ha panelban laknánk, mit gondolna a szomszéd.

De sosem hagyom magára, csak simán nem szeretnék minden játékába belemenni.

2021. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Más volt mindkét fiam ebben is. A nagyobb órákig ordított valamiért, ha másképp akarta és nem engedtem, és olyankor semmi duma nem ment át, totál automatára állította magát. Szóval vele vívtuk a hatalmi harcokat keményen, hogy beleőszültem. A kicsivel meg alig volt ilyen, mert ő csak elszaladt kaján vigyorral engedély nélkül... Ha meg rossz kedve volt is általában sikerült hamar kizökkentenem valami poénnal vagy másik felajánlott tevékenységgel. (Nálunk a nagy volt jó alvó már pár hetesen, a kicsi meg még 3 évesen vagy 5x kelt éjszaka).
2021. dec. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja én se gondoltam szörnyűnek az első gyermekem (fiú) tök jófej volt ilyen téren mindent megbeszéltünk és megértette..aztmondta okéxD és nem is hisztizett tovább:D Aztán jött a huga hát az első év eltelt minden gond nélkül aztán ahogy közeledtünk a másfélhez majd a kettőhöz egyre keményebben tolta ... volt hogy az udvaron letérdelt és belefejelt a betonba , mert épp hisztizett meg levágta magát a székről vagy harapott meg csapkodott vergődött...és volt, hogy nem is tudtad mi a baj csak valami nem úgy állt vagy becsuktad a szemed vagy nem olyan színű a pulcsija ami épp tetszett vagy rosszkor lettél kész az ebéddel 😂MINDENEN IS kiborult...nehezen , de túléltük most úgy dacos , hogy ha valami nem tetszik akkora sírni kezd , de lenyugszik az öleléstől vagy ha nagyon nyűgös az ágyában nyugszik le. Már nem tesz kárt magában és semmiben , de durva volt na 😅
2021. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!