Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez még betudható a dackorszaknak?

Ez még betudható a dackorszaknak?

Figyelt kérdés
2,5 éves fiam szinte egyik napról a másikra kifordult magából, mindenen is hisztizik. Azt gondoltam nála is elkezdődött a dackorszak. Ma este viszont kicsit már megijeszetett. Készültünk fürdeni, már akkor kezdte az ellenkezést, aztán egyre jobban belelovalta magát. Ő szokta engedni a vizet, baj volt, hogy túl hideg, utána túl meleg. Levetkőzni nem akart, először egyedül akart, aztán segítséggel, majd újra egyedül, ez így ment több, mint fél órán keresztül, aztán már mondtam, hogy inkább ma nem lesz fürdés, aztán újabb sírás, toporzékolás, akart is fürödni, de mégsem. Bármit mondtunk, tettünk, semmi nem volt jó, mindenért csak a sírás. Ha engedtünk neki, az sem volt jó, ha tiltunk az sem, ha hangosan szóltunk azért is sírt, ha halkan, akkor meg azért. 2 óra alatt oda jutottunk, hogy nem fürdött, az apja ölében fekszik és semmi nem jó neki.
2022. jan. 12. 22:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
35%
Az első néhány válaszolónak nincs gyereke? Dackorszakos biztos nincs. Nemcsak a fürdésnél lesz ilyen. Ha ilyen van, akkor én bedobom, hogy mehet aludni is, vagy nincs mese. Ettől megijed, úgyhogy innen már kezelhető a dolog.
2022. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
28%
11 vagyok. Ilyenkor az üres fenyegetésből általában nem értenek, úgyhogy érdemes 1-2x végigcsinálni, hogy akkor nincs fürdés, irány az alvás például. Én megcsináltam, hogy nem ment fürödni, fél 7-kor betettem az ágyba, villany lekapcs. Soká tartott míg elaludt, sírás is volt, de azóta elég, ha megemlíteni.
2022. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!