Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ne akar időben lefeküdni?

Miért ne akar időben lefeküdni?

Figyelt kérdés
A lányom (3 éves) óvodás, és este soha nem akar időben lefeküdni aludni. 10-11 óránál előbb nem alszik el, de olyan is volt,hogy majdnem éjfél volt, mire elaludt. Egyszerűen képtelenség elaltatni. Reggel fél 7 körül keltem, de iszonyú nehéz, nem akar felébredni, aztán hisztis. Gondolom azért, mert álmos. Az óvodában alszik kb egy órát. Itthon, ha hazaértünk (sőt már hazafelé) is rendkívül hisztis tud lenni, valószínűleg a fáradtságtól. De este mégsem tud elaludni időben. Ez így egy ördögi kör, mit lehetne tenni? És egyáltalán miért nem alszik időben, ha fáradt?

2022. jan. 14. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Mi a rutin lefekvéskor?
2022. jan. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a délutáni alvás okozott ilyet.


Én elkezdtem azt, hogy ovi után (4 óra után) kicsit levegőn vagyunk, haza megyünk, kis játék ami nem felpörgetős, vacsora, rajzolás ilyesmik és fürdés után (7-8 óra) már csak kis lámpák égnek a házban, nincs zaj nincs óriás fény. Ilyenkor még játszik picit vagy könyvet nézünk és ezzel a környezettel el is álmosodik.


Viszont ha sok a történés, sok az inger, akkor ő sem akar lefeküdni. Nyilván ez a szülőknek rossz, mert ha a férjem hazaér 6 fele, tök jó lenne még dolgokat csinálni, de az este nálunk csendes szokott emiatt lenni. Így működik csak.

2022. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
82%

Ha sok édességet eszik délután, este, felpörgetheti és nem tud elaludni, pedig már fáradt.

Nekünk 2 gyerek van 5, 8 évesek.

6-7 között vacsora, fél 8-körül fürdés, utána alvás az ágyban, sötét szobában, nincs mese olvasás (ez még fürdés előtt esetleg), sem TV. 5-10 perc múlva alszanak. Ők így lettek lefektetve születésük óta, ehhez vannak szokva.

Ne a kislány döntse el, mikor megy aludni, mert akkor nem aludnának. :)

2022. jan. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Morzsi007 ***** válasza:
69%
Ha sok Tv-t, telefont néz, az agya elfáradhat a sok infó miatt és jár neki, még az ágyban is és ezért sem tud elaludni. Ez felnőttekre is igaz.
2022. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor van ez, ha alszik napközben.

Pl most beteg, home officeban vagyunk, egy percet nem alszik, este 8kor már durmol.

Ha bölcsi van ugye ott alszik 2 órákat napközben, 11 éjfélig fent van.

Vagy ha nagy ritkán elalszik itthon napközben, akkor detto.

Mit csinálhatnék én is? :(

2022. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fontos a rutin. Este 7-kor mese a tv-n aztán fogmosás , aztán 3 mese az ágyban nyugtató hangon félhomályban és alvás. Ha kijön mert szomjas stb akkor akkurátusan vissza kell vinni. Ha 20-szor akkor 20-szor.
2022. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tévét szokott nézni este, de annyira nem erőltetem, inkább zene szokott szólni benne, de valószínűleg ez is bezavarhat. Amúgy érdekes, amikor apuka nincs itthon, mert este 10-ig dolgozik, akkor sokkal könnyebb lefektetni. Talán az is felpörgeti, hogy tudja, apuka kint van a másik szobában és számítógépezik? Mert amikor egyedül vagyok vele, akkor lekapcsolok minden lámpát, bemegyünk a szobába, befekszik az agyába. Akkor sem mindig alszik el rögtön, de mesélek még neki akkor, utána elalszik szépen.
2022. jan. 14. 10:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Hamarabb kell lerakni. 7-8 között el szoktak fáradni, de ha akkor nem rakod le, utána újra felpörögnek. Nálunk is apával két óra míg elalszik, velem 10 perc.
2022. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Próbáltátok h apuka altatja?

Lehet h az hiányzik neki, hogy apával lehessen még, ezért nem akar aludni. Este pótolná be azt az időt, amit nap közben nem tud megkapni.

2022. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!