Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lesz a kisfiammal a bölcsőd...

Mi lesz a kisfiammal a bölcsődében, ha nem eszik meg semmit?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy néz ki, hogy bölcsődébe kell járnia.

Már előre rettegek.

Nem eszik semmit itthon sem.

Nem eszik péksüteményt, szendvicset, vajat, vajkrémet, májkrémet, sajtkremet, szalámit, virslit, uborkát, paradicsomot, paprikát, semmiféle édes kaját, előre csomagoltat sem pl croissant, dörmi stb. Joghurtot, pudingot nagyon ritkán megeszi, ezen kívül a levesek levét szereti. A gyümölcsöt úgy eszi, hogy apró darabokra rágja, kiszívja a levét és kiköpködi. Próbáltam a tésztás kajákat szósszal, csak pörkölttel eszi meg, de azt is úgy, hogy a hús nem kell neki. Semmiféle rántott vagy sült hús sem kell neki. Néha eszik üres kenyeret, zsemlét, de abból is csak pár falat. Ez miatt reggel-este tejital van, napközben tasakos gyümölcspürék, mert ezeket szereti.

Mi lesz vele a bölcsődében? Egész nap éhezni fog? Nemsokára 2 éves.



2022. jan. 26. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egész nap éhezni fog, egy bölcsisre néha tud hatni, hogy a többiek esznek, bár nálunk nem így van. Lányom ugyanez, üres tésztát, üres rizst eszi ebédre, esetleg leves. Mindig nagyon éhes délután mikor érte megyek, ez van, nem tarthatom itthon, óvoda, iskola kötelező, talán egyszer rájön, hogy más ételek is ehetőek.
2022. jan. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam a bölcsibe nagyon sok mindent megeszik amit itthon nem. De mesélték hogy volt olyan gyerek aki csak tésztát volt hajlandó enni. Hordtak be a szülei. Ennyi
2022. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lehet bevinni?
2022. jan. 26. 09:51
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Valamitől csak életben van a fiad ? Nem kell parázni.
2022. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk adtak valamit annak aki nem evett,nekunk ilyen gondunk nem volt,de mondták ha,esetleg nem ebédelne vagy ilyesmi akkor kap mást,mert nem éhezhet.

De sokszor a társak nagyon jó húzóerők ebben.

2022. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is sokat számított, hogy látta, hogy a többiek is megeszik. Eleinte húzta a száját mindenre, aztán valahogy leesett neki, hogy nem lehet ez olyan rossz, ha körülötte mindenki eszegeti. Mostmár a bölcsis néni szerint csak az elején megy a finnya, aztán ahogy látja, hogy a többiek is megmaradnak tőle, pár perc múlva már ő is kezdi lapátolni.

Itthon sokszor kapott úgy enni, hogy én nem ettem vele, csak bele próbáltam valamit tuszkolni. Szerintem ez hiba volt. Jó ideje itthon is figyelünk rá, hogy mindig együtt együnk és lehetőleg sok hasonló legyen a tányérunkon, mint neki. Így sokkal jobban eszik itthon is.

2022. jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

Na ügyeletes ítélkező szuperanyu megérkezett a 6-os személyében.


Kérdező, barátnőm kisfia dettó ugyanaz. Bölcsiben mindent megeszik, otthon továbbra is üres tészta. Igaz, vagy 3 napot éhezett a bölcsiben, de nem adtak neki nasit otthon, csak ugye jött a rendes uzsonna és vacsi. De a gyerekek jól bírják az éhezést, majd eszik otthon, ne aggódj. Próbáltad bevonni a főzés folyamatába? Sok gyereknél beválik, ha ő “főz”.

2022. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Bocsánat időközben törölték azt a hozzászólást. Természetesen nem a mostani 6-osnak szólt
2022. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek is válogatósak voltak, bizony a bölcsiben leginkább éheztek, aztán délután 4-8-ig kb. egyfolytában ettek. Sulira fokozatosan kinőtték amúgy a válogatósságot.
2022. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat. Kicsit azért megnyugodtam. A 6-ost nem láttam, de szerintem jobb is.
2022. jan. 26. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!