Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom nem akar szót...

2 éves lányom nem akar szót fogadni. Ez normális ?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 2 eves kislány, pár szót mondd csak. De viszont babanyelven egész nap beszél :)

Inkább mutogat,és megérteti magát.

De viszont amit mondok neki nem hajlandó csinálni pl:hogy hozza ide a cipőjét.

És nem engedi hogy tanitsam. Arra gondolok, hogy mutatnám neki a könyvbe, hogy hol a cica , kutya stb és nem érdekli ideges lesz , ha szeretnék neki segíteni vagy tanitgatni.

Nagyon öntörvényű és erős akaratu kiscsaj .

Egyébként értelmes ,csak amihez nincs kedve nem hajlandó csinálni.

Illetve nem akar szót fogadni nem tudom már hogy kezeljem ezt , és ilyenkor hangosabban rászólok, aztán jön a bűntudat.

Elrontottam valamit ? Vagy ez normális ? Kicsit aggódom.



#beszéd #hiszti #kislány #szófogadás #Erős akaratu 2 éves
2022. jan. 28. 07:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az nem zavarhatja, hogy nem tudja kifejezni meg magat?
2022. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szerinten nem zavarja, mert minden mozdulatát ismerem és tudom, hogy adott helyzetbe mit szeretne. Megérteti magát a saját nyelvén.
2022. jan. 28. 18:42
 13/21 anonim ***** válasza:
Lehet, átveszi az aggódásodat vagy a te lelki állapotodat. Maradj nyugodt, akkor is, ha nem engedelmeskedik, de mondd el még egyszer neki, vagy te vidd oda a cipőt, ha ő nem akarja pl. felvenni. Nem szabad engedni neki, de egy pszichológussal is beszélhetnél. Este meséljél neki, amikor lefekszik, de könnyű meséket.
2022. jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szoktad dicsérni is?
2022. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Inkább kérdezd meg tőle, hogy meg tudod mutatni, melyik a cica?
2022. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves 13 észrevettem, ha nyugodt maradok amikor hisztizik, akkor hamarabb vege a hisztinek.jovő hónapba lesz 2 éves és viszem státuszra addig várok, hogy mit fog mondani a védőnő és a dr.

Olvasni szoktam neki sokat.

2022. jan. 29. 22:38
 17/21 A kérdező kommentje:

14-es Igen szoktam dicsérni minden nap , ha szót fogad .

15-ös megpróbálom úgy kérdezni jo ötlet :) köszönöm a tippet

2022. jan. 29. 22:40
 18/21 anonim ***** válasza:
24%
Az apjára jobban hallgat? A gyerek nem azért tesz meg valamit az anyjának, mert kötelező szót fogadni, hanem mert szereti, és szeret a kedvében járni. Eleget szeretgeted? - Enni eszik mindent? Ha nem, erre van egy praktikám.
2022. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsò: a dackorszakos gyerek senki kedveben nem akar jarni, ilyenkor probalgatja a sajat rs kornyezete hatarait.
2022. jan. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Egész nap szeretgetem, meg mindig mondom neki hogy nagyon szeretem :) érzi és tudja is , hogy szeretve van. Inkább anyás a kislányom, rám jobban hallgat. Az evéssel kapcsolatosan valamikor jól eszik , de van időszak, amikor nem hajlandó enni főtt ételt.

Milyen praktikád van a nem evésre ? :)

2022. jan. 30. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!