Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mennyire fontos...

Szerintetek mennyire fontos szülésznőt fogadni? Kinek a személye a fontosabb a doki vagy a szülésznő? Ha nem fogadok fel, akkor vajon az ügyeletes szülésnő is normálisan végzi a dolgot? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2016. júl. 11. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kórháztól függ szerintem. Nekem a kórházban, ahol szültem, a menedzser azt mondta, ne fogadjak szülésznőt, felesleges, mindegyik megfelelően végzi a feladatát. Esetleg a dokit vagy a kórházban azt, aki bemutatja majd neked a szobákat, nem tudod erről megkérdezni?
2016. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne végezné normálisan a dolgát? Ez a hivatása!

De ha nem fogadod fel, akkor nem lesz végig veled, főleg nem éjszaka vagy hétvégén, amikor egy szülésznő van műszakonként.

2016. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én szívesen felfogadnék, de sajnos akiket ajánlottak nem vállalnak már el, mert tele vannak..nem gondoltam, hogy őket is már a legelején le kell foglalni :(
2016. júl. 11. 09:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a kórházban van rá mód, szerintem jobb csak szülésznőt fogadni.

A szülésznők akkor is rendesek ha nem fizetsz nekik!

A dokik ellenben csak akkor vesznek sokszor emberszámba, ha fizetsz nekik....

2016. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kórházfüggő. Nálunk fele.ilyen, fele olyan a személyzetnek. Sajnos a fogadott.szülésznőm nem tudott bejönni továbbképzés miatt, az ügyeletesnel szültem. Annak ellenére, hogy alig egy órát kellett foglalkoznia velem, bunkó volt,.megalázoan beszélt, többször szólt neki az orvosom és a férjem is, hogy viselkedjen. Következőnél is fogadok dokit és szülésznőt is. De mondom kórházfüggő.
2016. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én dokit is csak azért fogadtam, hogy a terhesgondozás flottul menjen: esti rendelés nem kell lógni a munkából, kulturált rendelő, profi gépek, odafigyelés, nem futószalagon zajlik a vizsgálat. szerintem ez a része sokkal fontosabb mint az a néhány óra a szülészeten...hiszen ilyenkor kell hogy a doki résen legyen, vigyázzon rád, kiírjon táppénzre ha kell, megnézze rendesen a méhszájat, a genetikai vizsgálatokhoz legyen megfelelő felszerelés, odafigyeljen a vérképedre stb. a szülés is nagy ügy persze, de azt elvégzi ugyanúgy az ügyeletes is, mit tud tenni? ha komplikáció van előveszik őket...nem tehetik meg hogy nem figyelnek oda...max nem lesz mézes mázos veled, de hidd el, olyan fájdalmak közepette azt kívánod majd hogy ne is legyen ember a földön csak legyen már vége..szerintem nem fontos a szülésznő, én ugyan adtam utólag egy tizest neki, megköszönte mondta hogy majd benéz hozzám az osztályra, na a 10 nap alatt amit egyébként mellgyulladás miatt bent töltöttem, egyszer sem nézett be, illetve valakihez bejött, de nekem nem is köszönt simán elment mellettem.
2016. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5-ös, ez melyik kórház volt?
2016. júl. 11. 09:48
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már lekéstél róla, akkor valószínűleg úgysincs választásod. :(


Számomra rendkívül fontos a szülésznőm. (Negyedik gyerekemet várom, csak vele akarom őt is szülni).


Az orvos alapesetben nem csinál semmit, vagy nem sok mindent. Az orvosnak akkor van szerepe, ha bármilyen komplikáció adódik, az ő személye akkor fontos. (Egy szülésemnél adódott, a másik kettőnél nem)


A szülésznő számomra a kapcsolattartó személy kb. a terhesség egésze alatt, de főként a végén. Ha bármi kérdésem, problémám adódott, mindig őt hívhattam.


Ő csinálta az NST-ket, közben végig beszélgettünk, aggodalmaimról, kérdéseimről, bármiről, gyakorlati dolgokról.

Ellátott egy szuper listával, hogy az adott kórházba mire van szükség, hogyan csomagoljam a szülőszobai ill. a gyermekágyas csomagot.


A szülés beindulása környékén én őt BÁRMIKOR hívhattam, és hívtam is hajnali fél négykor, hogy ez és ez van, kell-e már menni, vagy mit csináljak stb.

Tökéletesen ellátott a tanácsaival telefonon (szerencsére azt mondta, hogy ő bármikor visszaalszik 20mp alatt, így tényleg éjjel-nappal hívhatom).

Főleg első szülésnél tényleg sokszor voltak kételyeim, kérdéseim.

Neki köszönhetem, hogy nem rohantunk be feleslegesen a kórházba, tényleg mindig csak akkor, amikor már ott volt az ideje, így a vajúdás nagy részét gyakorlatilag otthon tölthettem, ami sokkal jobb.


A kórházba érve ő fogadott, vizsgált meg és hívta az orvost is be, amikor kellett (általában amikor beértünk, már azonnal kellett...)

Végig velem/velünk volt, segített a férjemnek is, hogy mikor mit csináljon, hogyan segítsen nekem stb.


Segített a vajúdás alatt (főleg elsőnél), hogy milyen pozíciót lenne érdemes kipróbálnom, hogyan lehetne könnyebb.

Gyakorlatilag a háromból két szülést teljesen ő vezetett le, az orvos bent volt a sarokban, (kitoláskor protokoll szerint bent kell lennie), de nem csinált semmit.


Egyik szülésemnél bent voltam már a kórházban (túlhordás miatt), amikor beindult a szülésem, azonnal hívtam, és indult is de kellett 25 perc, mire beért.

Ez alatt nekem már ár kellett mennem a szülőszobára, ahol az akkor ügyeletes szülésznő vizsgált meg.

Aztán rákötött egy CTG-re (minek?), és ott hagyott egy műanyag kerti széken egyedül, és elment.

Életem legrosszabb negyed órája volt. Persz elehet hogy azért volt ilyen lekezelő, mert tudta, hogy van "saját szülésznőm", de ettől függetlenül nagyon rosszul esett ahogy bánt velem, már vizsgálat alatt is. (Kérdezte hogy hány percesek a fájások, mondtam, hogy 4-5, erre amikor 2 perc múlva jött a következő, akkor rámförmedt, hogy ez nem 5 perc volt. Akkor sűrűsödött be, bocs...)


Összességében számomra a szülésznő a legfontosabb személy az egész szülés kapcsán.

2016. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nem lehet szülésznőt fogadni. Szerintem azèrt fontosabb az orvos személye mert hozzà jàrkàlsz hónapokon át, míg a szülésznő alig csinàl veled valamit (legalàbbis nàlunk)
2016. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2szer szültem,szülésznőt nem fogadtam,de úgy adódott h mind2nél ugyanaz volt műszakban.Elsőnél lekezelő és bunkó volt,másodiknál elég rendes.Másodiknál biztos azért viselkedett mert végig bent volt az orvosom.
2016. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!