Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudják sokan elfogad...

Miért nem tudják sokan elfogadni ha valaki csak egy gyereket akar?

Figyelt kérdés
Minket is állandóan kérdézgetnek a rokonok, hogy nekünk mikor lesz már második, hiába mondjuk nem akarunk több gyereket. Azt is többször láttam már, hogy valaki árulja a kisruhàkat és odairnak, hogy kell az még a tesónak, anyuka meg odairja nem lesz több és akkor a nő válaszol, hogy dehogynem úgyis lesz.
2022. febr. 20. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Magasról tojok rá, ki mit fogad el. Egy gyerekünk lesz, mert ez fér bele a rendelkezésünkre álló időbe meg anyagiakba. Ez van. Tetszik, nem tetszik, ez van.
2022. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés. Akik szeretnek másokkal foglalkozni és azt hinni magukról, hogy jobbak . Ezekkel "fényezik önmaguk; képzelik jobbnak. Mert szívük mélyén kevésnek érzik magukat. Illetve vannak azok akiknek az jött be és másra is ráerőltetnék. Nem értik, hogy nem vagyunk egyformák .

Ha nincs azt ha 1 akkor azt ha több akkor mi van kellett a csok' vagy az ingyen pénz....A rosszindulat is határtalan

2022. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig csak egyet akartam, most 2 hetes a kicsi és most még 100x-osan biztos vagyok benne h egyke lesz.

Én is hallgatom innen-onnan h a testvér ajándék és hogy úgyis meggondolom magam, kell majd a második is.

Jah ahhoz kb amnéziásnak kellene lennem... elfelejtsem a vajúdást, a kórházi napokat amiket iszonyú rosszul viseltem, a pokoli fájdalmakat a szoptatás körül, a napi 3 injekciókat és a 20 napos vérhigítózást... a fáradtságot, a sírásokat ja és akkor még ott a terhesség, ami gyermektelenül sétagalopp volt, de gyerek mellett hatalmas szívás.

Császárral szültem, ami nagyon jó volt, de kétszer már ne vágjanak fel (természetesen nem fogok szülni soha, 7,5 óra vajúdás után császároztak, nekem már ennyi is bőven sok volt).

Egy gyerek tökéletesen elég.

2022. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindig mindenkire tesznek megjegyzést az emberek. Talán az egyetlen kivétel, amikor van egy fiú és lány gyerek. De egyébként miért nincs még gyereketek? Miért csak egy van? Egy gyerek nem gyerek! Jaj a 2 lány után próbáljátok meg, hátha a harmadik már fiú lesz, ahol kettőnek jut enni, ott háromnak is. Miért lett 3? Csak nem a csokra hajtottál? Stb stb. Baromi idegesítő.


Én a helyedben azt mondanám, hogy elköttettem magam külföldön.

Családon kívüli ismerősöknek, akik azzal bombáznak hogy miért nincs még baba (7 éve vagyunk együtt, de még későbbre tervezzük), én azt mondom, hogy meddő vagyok, így többet nem hozzák fel a témát és el is szégyellik magukat.

2022. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Ohh ez nem csak 1 gyereknél van így.


Mikor a fiunk (3 éve) megszületett, utána azt hallgattam:

-na és mikor jön a tesó?!

-nembaj, majd a következő lány lesz

-ne várjatok ám sokat, a kis különbség a legjobb.


Aztán 2 és fél év különbséggel megszületett a lányunk. Kezdtem örülni, 1 fiú, 1 lány, csak békenhagynak ilyenekkel.

Most azt kapom folyamat, hogy:

-majd ha jön a harmadik

- két gyerek kevés, nem tudnak jól eljátszani

- ki kéne próbálnotok, a 3.milyen nemű lenne, ha már egyik ilyen, másik olyan.

És a kedvencem, mikor elmondom, hogy kettőt akartunk, kettő lett, itt befejeztük, akkor meg jönnek azzal, hogy ezt nem mi döntjük el. Hat akkor ki a jóisten?! 🤦‍♀️

2022. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#5 "ezt nem mi döntjük el" 🤣🤣
2022. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6!

És ezt az a szomorú, anyóstól kapom meg folyamat.

Mert ő is csak 2 gyereket akart.

Aztán lett a férjem bátyja, férjem, ők tervezetten. Majd állítólag fogamzásgátló mellett (amit kétlek, inkább ahogy ismerem csak meg akarta fogni valamivel az akkori párját) terhes lett. Ikrekkel (ők 16 évvel fiatalabbak férjemnél) utána 3 évvel rá egy újabb férfineknis szült egy ikerpárt. Természetesen erre is azt állítja hogy "véletlen". Ott ki is szedték a méhét. Gyanítom lenne még gyerek, ha ez nem történt volna meg.

(Egyébként nem roma, meg nem Borsod és környéke, hanem csak szimplán ennyire idióta).

2022. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Fhuh… nekem anno még csak pozitív tesztem volt és doki se látott, csak párom családjánál már azt is tálaltuk, hogy a haldokló nagypapa még tudja meg mert tudtuk, hogy nagyon szerette volna, rá egy hétre el is ment.

De már a pozitív tesztemre sem az volt anyós reakciója, hogy hurrá, hanem hogy mennyi időn belül jön a következő, mert hát kettő kell.

Akkor megmondtam, hogy 1. még orvos sem látott csókolom, 2, csak akkor lesz kettő, ha ezzel az egy terhességgel Isten is úgy gondolja és ikreket ad, különben soha.

Nem értem miért nem tudnak szimplán csak örülni annak az egynek. “Mert kell NEKI tesó” este meg látom a híradóban, hogy felgyújtotta a testvérét, leszúrta vagy lelőtte a testvérét, megerőszakolta a testvérét, aknába lökte a testvérét :’D

Nekem nem kell kettő, és magamnak szülném nem a testvérének.

2022. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

azért mert a társadalom fennmaradásához legalább átlagosan 2.0 pontosabban 2.1 db gyermek kellene, akkor ha az embereket, az összes embert férfi-nő párokba állítanánk.


akinek, pontosabban akiknek csak egy gyermeke születik, azok lényegében csökkentik majd az emberek számát egyel, ha ők elhunynak, és helyettük az egy szem utódjuk marad.


ilyenkor óhatatlanul felmerül a kérdés, hogy a pár női vagy férfi tagja egy másik férfival vagy nővel lehet hogy egynél több, kettő vagy netán három gyermeket is tudott volna vállalni: pl ugyanaz a férfi fiatalabb, szülőképesebb korban lévő nővel, vagy ugyanaz a nő jobban kereső, nagyobb családot eltartani képes, vagy szimplán csak egészségesebb, jobb genetikájú férfival. és akkor nem csökkent volna a társadalom száma egy fővel általuk, hanem ők is hozzájárulhattak volna erőteljesebben, jobban annak fennmaradásához.

2022. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Na amit te írsz utolsó azt abszolút elhiheted hogy egyetlen anyóst, barátot meg egyebet sem érdekel amikor ilyen kérdéssel jön :D

De azért szebbé tetted vele az estém, ahogy elképzeltem, hogy az aluliskolázott anyósom érvel a fajfenntartással amit még számszerűsít is 😆

2022. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!