Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudják sokan elfogad...

Miért nem tudják sokan elfogadni ha valaki csak egy gyereket akar?

Figyelt kérdés
Minket is állandóan kérdézgetnek a rokonok, hogy nekünk mikor lesz már második, hiába mondjuk nem akarunk több gyereket. Azt is többször láttam már, hogy valaki árulja a kisruhàkat és odairnak, hogy kell az még a tesónak, anyuka meg odairja nem lesz több és akkor a nő válaszol, hogy dehogynem úgyis lesz.
2022. febr. 20. 15:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nálunk van ellenpélda is. Anyósom mindig panaszkodik hogy olyan sok unokája van, és sokat kell költeni egy évben rájuk. Ezért nálunk ne legyen 3.

A férjemék 3an vannak fiúk mi 3an lányok. Mindig is 3at akartunk mind a ketten.

Na amikor ők is itt vannak amikor nálunk vendégség van és kérdezik hogy mikor jön a 3. akkor mindig ezzel jönnek.

A kisebbik fiam a legfiatalabb unokájuk fél éves most. A legnagyobb 12. És csak panaszkodik. Én már kértem hogy ne vegyen névnapra semmit, szülinapra valami apróságot, de inkább süssön egy tortát. Ünnepekkor segítek ajándékot választani is ha kell. De ő nem adja alá mert névnap 2000, szülinap 5000, ünnepekkor 10000. Akkor számoljunk csak. Egy gyerekre 27000 egy évben, de én soha nem kértem. Jobban örülnék ha inkább foglalkozna az 5 évessel és a picivel. De az nem megy. Ez sem jobb. Persze van a másik véglet is. Legyen egy harmadik lány, de ha az is fiú akkor egy negyedik.


De ezzel nem kell foglalkozni. Volt már hogy faképnél hagytam valakit ezért.

2022. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

#9


Nem értem, hogy jön ide a szociológia, de szerintem te se. Igen, minimum 2.1 gyerek kellene anyánként, hogy a lakosság száma szinten maradjon, vagy növekedjen, de ennek semmi köze sincs az emberek gondolkodásához a gyerekvállalásról.

A bevándorlás pótolja az "emberhiányt" mert nem bolygószinten születik kevés gyerek.


Meg alapból miért lenne jó, ha az emberek száma folyamatosan nőne? Abból semmi pozitív nem következik. (Max csak annyi hogy több ember termeli ki kevesebb emberre a nyugdíjat)


Afrikában a legmagasabb a termékenységi ráta, mégse élnek valami jól az emberek...

[link]

2022. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem kedvencem mikor előadja a litàniàt hogy kell a tesó, majd kiderül hogy ő maga majd megszakad kettővel apuka meg le se carja őket. Sok emberben a dögöljön meg a szomszéd tehene is elv fut.

Mert ugye egyel egyszerűbb, csak több idő energia, pénz marad, és cseszi a csőrét.

2022. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én sok párt ismerek, akik nem akarnak több gyereket. Szerintem nincs ebben semmi rossz. Viszont tényleg ilyenek az emberek, és szerintem undorító. Emlékszem egy barátnőmmel bementünk egy ruhaboltba, az én lányomnak vásároltunk. Nekik egy örökbefogadott fiuk van, mert a 10. lombik sem sikerült. Ott mutogatta nekem a babaruhákat, hogy milyen édes. Ott volt egy öregasszony, és elkezdte neki mondogatni, hogy jaj, hát Andikám maga miért nem szül még gyereket még olyan fiatal. Erre elvörösödött, és közölte, hogy az nem olyan egyszerű. De a néninek persze erre is volt válasza

-Hát miért mondja ezt kedveském, hiszen egy gyerek nem olyan bonyolult dolog.

Azt hittem lecsapom, komolyan. Mi a fenének okoskodik az ilyen? Csak annyi tudott, hogy van egy gyerekük, de semmi többet. Elég kellemetlen helyzet volt.

2022. febr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ugy igazan senkit nem erdekel, hany gyereked van. Csak neha kell beszelni valamirol. Ne tulajdonits neki nagy jelentoseget. Hidd el, nem egesz nap azon stresszelnek, hogy lesz-e tobb gyereked.Nem lehet ugy elni, hogy mar attol megsertodsz, hogy valaki feltesz par idegesito kerdest.
2022. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15-ös, ez igaz. Aki meg szingli, attól meg azt kérdezik, mikor megy férjhez, aki gyermektelen, attól meg azt, hogy mikor lesz gyereke. Aztán közben meg lehet, hogy nem lehet neki gyereke, csak ezt nem tudják. Sokszor tapintatlanok az emberek.
2022. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!