Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagynád a gyereked maga...

Hagynád a gyereked maga játszóházban?

Figyelt kérdés
Sokszor probléma, hogy nem tudunk 1-2 dolgot megoldani a férjemmel együtt, nincs segítségünk semmi, nincs nagyszülő, gyerek 3 éves, pl egy bankba elmenni se tudunk kb nélküle vagy bármi, ha akarunk együtt vásárolni is bármit hétvégén legyen az egy Praktiker (felújításban vagyunk) vagy akármi mindenhova visszük, persze tipikus 3 éves, minden érdekli, mindenkivel beszélgetni akar, ne lehet tőle nyugodtan semmit megnézni. Nemrég vettem észre, hogy a helyi játszóházban van maximum 3 órás gyerekfelügyelet, kérhető. Ti ott hagynátok ilyen helyen mondjuk ennyi időre? Bölcsis, tehát alapból ott is "maga" van nyilván 8-15ig minden nap, de azt valahogy jobban el tudom képzelni, mint egy játszóházban.
2022. márc. 2. 09:38
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Szerencsés akinek marha nyugodt gyereke van, az enyém 2 mp-et nem ül el egy helyben, idegen helyen sem, ha hiszed ha nem.

Leülni vele 40 percre egy bankba?

Jó vicc :D :D

2022. márc. 2. 12:43
 12/27 anonim ***** válasza:
70%
Annál inkább nem engedném egyedul egy játszóba,egy pilla atra nem figyelnek és már megvan a baj.
2022. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Játszóházban? Micsoda? Voltunk már sok játszóházban, ott aztán nem nagyon tud vele semmi történni, ott én se loholok utána..

De mindegy most amúgy se aktuális épp.

2022. márc. 2. 13:00
 14/27 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tudom nálatok milyen játszóház van, de nálunk azert oda kell figyelni. Felmásznak ezekre a nagy "erődítményekre" igenis míg kicsi,én is megyek vele ( meg a többi szülő is) de látszik,hogy te nem vagy,az az izgulós tipus.
2022. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
57%

1 gyereked van 2 vagytok rá ės nem tudtok elmeni våsårolni.akkor kell vásårolni mikor bölcsibe van.praktikerbe fėrjed egyedül is elmehet ,bankba szintén bölcsiben van akkor mennyetek.

3 gyerekel is volt hogy egyedül elmentem våsårolni,mert nekünk sem volt sok segitsėgünk aki volt azt igen ritkán nagy kegyesen segitett csak .

ha valami fontosatt kellet elintézni akkor azt olyankor intėztük mikor gyerekek bölcsibe,oviba voltak.

2022. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Jó értem hogy van X Y Z megoldás amúgy, nyilván van, de mi van ha ÉN akarom kiválasztani a csempét a férjem meg a festéket?

Mi van ha olyan ügyet intézünk a bankban, amihez mind a ketten kellünk vagy a kormányablakban pl? Mert van olyan is..

De mi van ha szimplán csak kettesben akarunk 1 órát lenni és meginni egy kávét?

Most a kérdés nem arra irányult, hogy meg lehet e oldani egy bankba menést a gyerekkel vagy sem, hanem arra hogy ki hagyná ott játszóházban a gyereket, ki nem?


Amúgy ja nem vagyok izgulós, lehet azért mert a gyerek ilyen, hogy elvan akárhol akárkivel stb, bölcsibe is úgy beszokott hogy a 2 hetes beszoktatásból lett kb fél nap, abszolút nem is keresett ott sem, mai napig szeret járni oda is. Aludt már 3-4 napot tesóméknál is 2* a 3 év alatt csak ők messze laknak, nyilván 1-2 órára nem opció 200 km-t oda vissza autózni vele.

2022. márc. 2. 14:05
 17/27 A kérdező kommentje:

Nem tudok akkor vásárolni amikor bölcsiben van mert nyilván azért bölcsis egy gyerek mert a szülő dolgozik. Mikor bölcsiben van mi dolgozni vagyunk.

Csak úgy találomra nem szoktunk kivenni szabit, mert tartalékolni kell a nyári szünetre meg hasonlókra (3 hét bölcsiszünet van) Szóval vásárlás miatt biztos nem fogunk koptatni 1-1 nap szabit.

2022. márc. 2. 14:07
 18/27 A kérdező kommentje:
Amúgy most voltunk olyan hotelben,ahol van a játszóház részen gyermekfelügyelet, de nem éltünk vele, pedig lehet ott is jó lett volna a vacsora idejére legalább, mert estére már szegény fáradt nyűgös, a játszóházban még el lett volna mondjuk fél órát simán, de az étterem részen már persze nem akart ott ülni ott már ki jön rajta a fáradtság, nyűglödőtt, kínlódott, sírt, fel kellett vele menni a szobába, így felváltva vacsoráztunk a férjemmel...ott is már bánom hogy nem éltünk vele, legközelebbi alkalommal már lehet másképp fogom ha megyünk ilyen wellnessbe.
2022. márc. 2. 14:11
 19/27 anonim ***** válasza:
57%

- Jó értem hogy van X Y Z megoldás amúgy, nyilván van, de mi van ha ÉN akarom kiválasztani a csempét a férjem meg a festéket?


Ezt most te sem gondoltad komolyan, ugye? Ketten vagytok rá, ez azt jelenti, hogy osztott a felügyelet. Te mész csempét nézni, addig apuka megy utánad a bevásárlókocsival, amiben ül a gyerek és ha nagyon kell, szórakoztatja. Aztán mikor megbeszélitek, hogy melyik legyen, akkor szóltok a gyereknek, hogy kicsit nyugi, anyuék beszélgetnek. Ha szól hozzátok, ignoráljátok arra a kemén, 5 percre. Megfogja tanulni, hogy nem szólunk bele mások beszélgetésébe. Aztán mentek tovább és míg apuka nézelődik a festékek között, te állsz a kocsi mellett és ha nagyon muszáj, szórakoztatod a gyereket.


- Mi van ha olyan ügyet intézünk a bankban, amihez mind a ketten kellünk vagy a kormányablakban pl? Mert van olyan is..


Én sok ilyent láttam már, az ott dolgozók is türelmesek ilyenkor. Sajnos meg kell oda, ha nincs más választás, rá kell szólni a gyereknek. Ha nem is előbb, de utóbb megtanul viselkedni, kontrollálni magát. Aláírni meg egymás után is tudtok.


- De mi van ha szimplán csak kettesben akarunk 1 órát lenni és meginni egy kávét?


Ez meg teljesen oké, egy fél órát, egy órát ott lehetne hagyni, a közelben meg lehetne egyet sütizni, kávézni.

2022. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
50%

Pffff magyarán a kérdés lényege hogy hogy passzold le amig apukája kettesben vagytok. Bébiszittert fogadj hogy vigye el addig a játszótérre amig elintézitek apukaval amit akartok.

Amúgy nem jar óvodába vagy bölcsibe ?

2022. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!