Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagynád a gyereked maga...

Hagynád a gyereked maga játszóházban?

Figyelt kérdés
Sokszor probléma, hogy nem tudunk 1-2 dolgot megoldani a férjemmel együtt, nincs segítségünk semmi, nincs nagyszülő, gyerek 3 éves, pl egy bankba elmenni se tudunk kb nélküle vagy bármi, ha akarunk együtt vásárolni is bármit hétvégén legyen az egy Praktiker (felújításban vagyunk) vagy akármi mindenhova visszük, persze tipikus 3 éves, minden érdekli, mindenkivel beszélgetni akar, ne lehet tőle nyugodtan semmit megnézni. Nemrég vettem észre, hogy a helyi játszóházban van maximum 3 órás gyerekfelügyelet, kérhető. Ti ott hagynátok ilyen helyen mondjuk ennyi időre? Bölcsis, tehát alapból ott is "maga" van nyilván 8-15ig minden nap, de azt valahogy jobban el tudom képzelni, mint egy játszóházban.
2022. márc. 2. 09:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20as: Bölcsis a gyerek, de a szülők a bölcsi idő alatt dolgoznak.


Én ezzel kötekszem, nekem ez is rendben van.

2022. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Ezt a lepasszolás témát hagyjuk, az nem lepasszolás hogy valakinek 3-4 év alatt volt a gyerek össz vissz 7 napot távol tőlünk, meg mondjuk 3.5 év után 3 havonta egyszer 3 órát ott lenne.. ha valaki ott meri hagyni a gyerekét valahol 1 órára már lepasszolja...
2022. márc. 2. 22:26
 23/27 anonim ***** válasza:
49%

Én 3 gyerekel mentem vásárolni ha kellet lányom babakocsiban fiaim meg mellettem jöttek.

Se bankba se hivatalba nem kell szokás járni hétvégén ergo akkor mondjuk már kivetél egy szabadnapot ügyintézni a gyereket be viszed normál rendszerint bölcsibe ti meg miután elintéztétek dolgozókat elmentek kávézni vásárolni .

Ha betegség miatt nem megy akkor meg visszér magaddal azt kész.


Én ezt simán megoldottam megoldottuk férjemel.

2022. márc. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
19%

Azért az nem semmi, hogy napi 8 órát legalább a bölcsiben van, és utána még játszóházban is kell gyerekfelügyelet..


Az enyém napi 4 órát járt bölcsibe(de a sok betegség miatt csak heti pár napot), és szükségem volt rá, hogy más is vigyázzon rá, mint később kiderült azért, mert különleges bánásmódot extrémen igénylő gyerek.


Én sem bírtam tőle bankba meg ilyen helyekre menni, nem tanulta meg, hogy nem szaladhat el, hogy nem sikongathat, nem dumálhat bele, random hisztiket levágott, égett a fejem, mint az állat, nem tudtam két percre sem figyelni másra, mert vele kellett foglalkoznom, nem bírtam hallgatni az üvöltést/sírást, illetve fognom kellett, hogy ne szaladjon el. Akkor mindenki azt mondta, dac korszak és gyenge vagyok. Már tudom, hogy nem. Vannak gyerekek akikkel ezeket nem lehet megoldani, de én egyedül voltam, ti ketten vagytok, többet van bent a gyerek bölcsiben, ha nehéz is, simán meg lehetne oldani, hogy amíg egyikőtök vásárol, a másik vigyáz a gyerekre, és nem fordítva. (amúgy az enyém is könnyen szokott be bölcsibe és imádta)


Játszóházban akkor hagynám csak, ha teljesen üres az épület. Simán megsérülhetnek. Én is kanapén lazultam a nehéz gyerekkel mindig, de mindig figyeltem, mikor kell ugrani. Olyan nevetséges dolgok voltak baleseteknél, mint a fejjel előre leesik negyven centiről, túl magasra mászik a mászófalon és leesik/üvölt, hogy nem tud lejönni, beugrik hasast a labdák közé és orral előre csapódik a talajba, szétjött az egyik műanyag labda résnyire, észrevette és becsípte az ujját, de leginkább az, hogy kellett neki, ami másé vagy elvette valaki, amivel játszott, és akkor balhé volt. Vagy szaladt a csúszda elé és elgázolták szegényt. Vagy dobált mást a labdával. Szóval ilyen apróságok. Már nagyobb, lazán otthagyom gyerektömegben is fél órára, de már odáig vagyok, hogy mikor hívnak. Olyanért hívtak már, hogy masszívan vizes lett a zoknija a mosdóban és sírt miatta, meg kétszer volt ragtapasz az ujján, meg egyszer lehorzsolta a hátát a csúszda, mert felcsúszott a ruhája.


Csak akkor hagynám ott, ha nincs más vagy max egy két gyerek van. Ha van más, 3 évesnek ez még túl veszélyes. Nálunk amúgy csak 4 éves kortól lehet, de akkor egész napra vállalják 3 ezres napi belépőért, ha a plázában maradsz. Elképesztő olcsó.

2022. márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
67%

Én nem értem mit kell okoskodni szuperanyák!

Teljesen mindegy mit akar csinálni kettesben a férjével. A kérdés az más otthagyja-e a játszóházban és nem az, hogy szupermami a 6 gyerekével hogyan jár a bankba, senkit nem érdekel, a kérdező gyerek nélkül akar menni, nem hiszem, hogy ez ekkora bűn lenne.

2022. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem amúgy próbáljatok ki. Legyen az, hogy fél vagy 1 órát ott hagyjátok, addig tényleg a közelben leültök enni-inni egyet. Ha baj van, akkor rögtön tudjatok menni.
2022. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

25 Pontosan, végre valaki értette a kérdést, mindig mindent túltolnak :D


26 Köszi, amúgy ez jó ötlet, tényleg jobb lesz kicsivel kezdeni majd :)

2022. márc. 3. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!