Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig adtatok tápszert a...

Meddig adtatok tápszert a babátoknak?

Figyelt kérdés

2,5 éves a gyermekem, kezdetektől tápszert kap, mindössze 2 hónapig tudtam valamit kisajtolni magamból, sajnos ez nekem nem ment.


Szóval tápszeres volt, 1 éves korában váltottunk junior italra, és így mentünk kora alapján tovább.

Most 2,5 éves, este még kéri a tápszert.

Próbáltuk már adni neki a sima 2,8-as tejet is, van hogy vegyesen.

Szépen eszik napközben, kap mindent, jó az étvágya is, emiatt is merném már elhagyni végleg a tápot, és csak tejet adni neki.


Ti mikor hagytátok abba?


2022. márc. 16. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
1 éves koráig, utána sem adtam semmi “tejitalt” meg tejet sem, nem is igazán szereti.
2022. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Gyerekfüggő. 1 és 2,5 éves kor között. Egy idő után eljön az, hogy nem kéri a kakaót. Nem kell erőltetni a leszokást erről. Minden gyerek meg fog egyszer erre érni.
2022. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

1 éves koráig kapott.

Ilyentejital és tarsait meg mar véletlen sem adtam neki, mert felesleges

2022. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
3 éves még mindig kap. Szereti,ártani nem árt,miért ne ihatná? Az enyém a tejet nem issza meg.
2022. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
2 éves 2 hónapos,a milumil vaniliás tejitalt issza, szerintem ez már csak egy szertartás, hogy issza,én közbe mesélek,és utána alvás. Eszik mindent,tejeset is,de egyenlőre nem szándékozom neki sima tejet adni napi szinten. Ameddig igényli addig kapni fogja,én is azt gondolom ártani nem árt.
2022. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is inkább csak megszokás, az este része a tejci.

Pár hónapja próbáltam csak a sima dobozos tejet adni neki, az még nem tetszett annyira neki, kakaót szándékosan nem adtam, így maradtunk a Milumil tápnál… azóta sima tejet is kap hozzá,

Próbálom átvezetni neki, hogy el tudjuk hagyni a tápszert/tejitalt ki minek nevezi (2 éves kor felettit iszik Milumilból) kicsit drága már

Nem sajnálom tőle, de ha ezt sima tejből meg tudná inni, az anyagilag könnyebb lenne :)

2022. márc. 16. 12:32
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Hát lehet,mondjuk én higítottabb formában adom neki 180 milihez 4-5 kanállal,így tovább tart egy doboz.
2022. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
2 éves koráig ajánlotta a védőnő. A tej még korai lett volna, a tejital meg tele van cukorral és nincs benne (annyi) vitamin, ásványianyag. De csak este kapott vagy ha éjjel felébredt. Utána már tejet ivott az esti rutin miatt, 2,5 évesen szokott már azt sem.
2022. márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk az volt, hogy elalvás előtt ivott 180, 250, majd 300 ml tápszert. 3-5 kanállal került bele. Folyamatosan csökkentettük az adagot. A végén 3 kanál volt 300 milivel.
2022. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oooh de jó tipp, köszi!
2022. márc. 16. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!