Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Unokám nemsokára négy éves...

Unokám nemsokára négy éves lesz és még nem tudja kimondani az R betűt. Nem kellene erre a korra már tisztán beszélnie?

Figyelt kérdés

2022. márc. 23. 22:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, én általános iskola kezdete után nem sokkal kezdtem logopesushoz járni pontosan az R betű miatt !


Nem tudom most mi az ajánlás , de 30 éve nem csinaltAk ebből akkora ügyet !


Jah és nyilván ma már nincs problémám az R betűvel!

2022. márc. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

De igen.

Kislányom egy rakás hangot pöszén ejtett. Tavaly májusban volt 4 éves, szeptemberben elkezdtünk vele (magánúton) logopédushoz járni. Most májusban lesz 5 éves és a legtöbb hangot már helyesen ejti.

Nektek is azt tanácsolom, hogy ha előbb nem, ősszel keressetek egy logopédust.

2022. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Először is betűt senki nem tud kimondani, mert az a leírt alak. Hangot ejtünk. Az R hang az utolsó, amit helyesen kell ejteni, 6 éves korig. Majd az óvoda utolsó évében helyreteszi a logopédus, ha szükséges.
2022. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ráér még. Feltehetőleg az oviban majd foglalkozni fog vele egy logopédus. Az én fiam 6 éves koráig egy csomó betűt nem tudott tisztán kiejteni, ma meg már gyönyörűen beszél.
2022. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Iskolara kell tudni.

2022. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem,még nagyon kicsi. 5-6 éves korra általában rendeződik. Különben hang,nem betű.
2022. márc. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kb 12 eves koromig nem tudtam kimondani az R betűt.

Aztán egyszer csak sikerült. Persze nem sejpitettem, de sokszor mondtam hogy Lepa Letek Mogyolo es pörgetni sem tudtam a nyelvem hogy rrrrrepa. Anyu vitt mindenhova, azt mondták majd sikerül 🤷‍♀️

2022. márc. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Voltam vagy 15, mire sikerült, pedig általános alsóban sokat jártam logopédushoz is. De a mai napig nem megy a sokáig pörgetés. 32/N
2022. márc. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

7!


Az nem selypítés,hanem raccsolás.


A selypítés az,ha valaki az 'c,s' hang helyett 'sz'-t ejt.

2022. márc. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kiejtést nagycsoportban korrigálják (ha érthetetlen a beszéde, mert sok mást sem tud kiejteni akkor korábban is, de ha érteni, csak rosszul ejti azt nagycsoportban). A lányom jár heti 2x logopédiára, más miatt. Egyszer rákérdeztem mert az R és a CS nem megy neki, ezt a választ kaptam, hogy majd nagycsoportban, akkor szűrik is az oviban őket. Azóta eltelt pár hónap a CS már megy neki.
2022. márc. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!