Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Unokám nemsokára négy éves...

Unokám nemsokára négy éves lesz és még nem tudja kimondani az R betűt. Nem kellene erre a korra már tisztán beszélnie?

Figyelt kérdés

2022. márc. 23. 22:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
5,5 evesen tanulta meg rendesen mondani a nagyobbik gyerekem. En ugy tudtam, hogy 6 eves korig kell, es ha akkor sem mondja, akkor logopedus.
2022. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Még magától fog fejlődni ez. Ha meg mégse, nagycsoportban járhat logopédiára. Az enyémek is így voltak, az egyik kinőtte, a másik járt. Sulira mindketten tisztán beszéltek.
2022. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Van olyan gyerek, aki még alig beszél ilyenkor. Az én gyermekem nagyon korán kezdett beszélni, de az “r” betűt csak 5 éves kora után tudta rendesen kimondani. Ha 6 évesen sem tudja kimondani, akkor iskola előtt logopédus fog vele foglalkozni. Bőven ráér még!
2022. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#3, #6 Tudom hogy hang, a zenedében is mikor a hangjegyről és zenei hangról beszélek a gyerekeknek a betű és hang közti különbségre mutatok rá. Csak az éjjel nem figyeltem erre a kérdés kiírásakor. Köszönöm a válaszokat, megnyugtattak.
2022. márc. 24. 10:55
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

9 köszi! 😅

Nem tudtam hogy nem sejpitettem hanem raccsoltam. Mais tanultam valamit köszi 😊

#7 voltam

2022. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%
négy évesen kezdtem el beszélni, aztán szerintem öt-hét év között jártam logopédushoz (arra emlékszem hogy a végén már én írtam a gyakorlófüzetembe milyen feladatokat kell otthon csinálni), aztán nem tudom mi történt, vagy elfogyott a pénzünk, vagy nem értünk rá többet, vagy a kettő együtt, abbahagytam. 23 vagyok, külön élek a szüleimtől, önálló háztartásban, szakképzettséggel, három idegen nyelvet beszélek közép/felsőfokon, a negyediket tanulom, ha sietek vagy stresszelek a mai napig nem tudom megpörgetni az R-t. mióta nem retardált általános iskolai tanárok között vagyok, nincs semmilyen negatív hatással az életemre. ne aggódj.
2022. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves vagyok és még mindig nem tudom jól kiejteni az R hangot 😂😂 Egyébként a 4 éves gyerekek többsége ezt még nem tudja.
2022. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!