Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott e a gyereketek képzele...

Szokott e a gyereketek képzeletbeli játékokkal játszani?

Figyelt kérdés

Kisfiam nemsokára 3 éves lesz, mostanában kezdte azt, hogy úgy játszik, mintha lenne ott valami, de valójában nincs semmi. Pl. mintha szaladna egy nyuszika, ilyenkor a kezével imitálja, hogy szalad a nyuszi. Vagy mintha bekapcsolna ezt, vagy azt, mert csak akkor tud szerinte működni pl a kisautója, de valójában nincs is ott gomb.

Ez lenne a "mintha játék"?


2022. márc. 29. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek csinálja, ne aggódj.
2022. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sőt velem együtt is szoktak ilyet játszani, hogy megfogunk valamit, a kezünkkel, odavisszük - és valójában a levegőt fogjuk meg, azt visszük oda.

Nem "szerinte csak akkor tud működni". Pontosan tudja, hogy anélkül is tud működni, de most játékból így akarja.

Ugyanígy, amikor elém áll, lehajtja a karját és mondja, hogy ez egy sorompó, ami akkor nyílik fel, ha megnyomom az orrát.

Vagy robot lesz és pittyeg és mondja, hogy akkor hagyja abba, ha megnyomom az orrát.

Ezek nagyon aranyos dolgok, én mindig szívesen benne voltam ezekben a játékokban.

2022. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs még gyereken, de gyerekkoromban rendszeresen teáztunk, de nem volt teánk. Csak imitáltuk. Egy időben fotóztunk de ugye nem volt gépünk. Az unokahúgomnak volt egy képzeletbeli barátnője a Piroska. Kb 3 éves kora körül. Később már nem.
2022. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, a lányom is csinálja.
2022. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 évesem van, ő is csinálja. Rendszeresen hoz nekem kolbászt az öcsödi vásárból és cserél akkumulátort a játékautójában. Ezeket én fantázia játékoknak hívom, de lehet, hogy hivatalosan “mintha” játék.
2022. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, teljesen normális, kb. 2 évesen kezdte. Láthatatlan vizet tölt a csészébe, megissza, vagy ha kiborul feltörli, hoz a piacról almát, megeszi, kidobja a csutkáját. Nekem is hoz, nekem is meg kell ennek, és az én csutkáját is kidobja. Megsóz dolgokat. Van mikor láthatatlan cukorkákat szorít az ujjai közé, ekkor egy idő után szólni kell neki hogy most már egye meg, mert addig egyszerűen "csippentve" tartja az ujját, és nem tudja megfogni pl. az igazi vizespoharát, mert tele a keze. 🤦Kicsomagolja, megeszi, és utána már oké. Szerintem ezek nagyon jó játékok, fejlődik a kreativitása és a képzelőereje.
2022. márc. 30. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!