Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos kisgyerek normális,...

15 hónapos kisgyerek normális, hogy még nem megy?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos

Állandóan mászik

Bútorok mellett kapaszkodva lépeget

Önállóan 2-3 lépést megy

Mellettem kézen fogva szépen sétálna

Van akinek nem indult meg a gyermeke még ennyi idősen?

A védőnő nyugtat de lassan felkeresek egy fejlődés neurológust…



2022. ápr. 9. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
18 hónapos korig normális. A lányom is akkor indult el. Most a fiam is 15 hónapos, ő sem jár, csak ha a kezét fogjuk. Még állni sem tud önállóan kapaszkodás nélkül.
2022. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

18hónapos korig kell legkésőbb elindulnia.


Első lányom is kimaxolta, 18 hónaposan indult el.

Második 11 hónaposan a harmadik meg 13 hónaposan indult el.

2022. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos korig normális, igen. Az én kisfiam is kimaxolta, pontosan 18 hónapos volt december végén, amikor elvittük gyógytornászhoz, mert ő is kizárólag kapaszkodva lépegetett (és elsősorban térdelve járt...), hetente egyszer jártunk vele és február végén indult el önállóan. Azóta meg se áll :D

Hozzátartozik, hogy külföldön élünk, itt nincs védőnő, és a mindenféle mérföldköveket is sokkal lazábban veszik.

2022. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk 16 hónaposan kezdte az önálló, magabiztos járást tsmt-s megsegítéssel (feszesség miatt már jártunk vele előtte is, úgy ítéltük a konduktorral, hog ideje kicsit meglódítani). Rögtön utána elindult.
2022. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lányom 16 hónaposan engedte el végre a bútort. Most 17 hónapos és megy mint a gép.
2022. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En kisfiam es egy barátnőm kisfia is 18 honaposan indultak el, semmi bajuk, pár hét alatt mar futottak. Egyébként en is aggódtam, 2 helyre is elvittem felmeresre, de mindenhol megnyugtattak, ami persze nem nyugtatott meg, de igazuk volt utólag belegondolva, es teljesen felesleges volt aggódni. Minden gyereknek más a tempoja, es valamiben lassabban valamiben gyorsabban fejlődnek, csak sajnos a legtöbben hajlamosak vagyunk csak arra figyelni ami nem megy annyira es ezzel csak stresszeljük magunkat es tudat alatt a gyerek is megerezheti hogy vele valami "nem jo" ami árthat az önbizalma fejlődésének szerintem.
2022. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azóta 16 hónaposan elindult

Már szalad😬😍

2022. jún. 13. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Na látod 😍
2022. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!