Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érzed cikinek, ha a...

Nem érzed cikinek, ha a gyerek nyilvános helyen levágja a hisztit?

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom, most kezdte a határokat feszegetni. Pl ma minden áron ki akart menni az úttestre, nyilván nem hagytam, őrjöngés lett belöle. Többször rászóltam, próbáltam elvonni a figyelmét, nem használt. Felvettem elvittem kicsit arrébb hátha használ de csak csinálta, hazahoztam de még mindig morcos.

Elég kellemetlen amikor az emberek megbámulnak mert hisztizik a gyerekem, ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy tuti azt gondolják, hogy nincs megnevelve, meg hogy idegesítő. Nyilván lesz még jópár ilyen alkalom. Ti ezeket a helyzeteket, hogy kezelitek?


2022. ápr. 20. 16:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, nem is szeretnék, de tisztában vagyok vele, hogy ez ilyen dolog, ezzel jár egy kisgyerek. Felrobbannék idegileg szerintem egy visító, hisztiző gyerek mellett, úgyhogy inkább csodálom azokat, akiknek van idegrendszerük és türelmük ehhez. Idősebb korú gyereknél ciki tud lenni, ha a szülő nem tudja kezelni a hisztit, de másfél évesnél teljesen normális és természetes.
2022. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Már réges rég nem tud érdekelni. 3 gyerek ebből 2 sni-s.

Megedződtem.. 😂

Már nem tud izgatni ha okoskodó Pircsi nénike oda ugrik a gyerekeimhez kérdőre vonva őket vagy engem, halál nyugodtan mosolyogva szoktam megkérdezni, hogy ilyenkor miféle késztetést érez arra, hogy egy speciális igényű gyereket piszkáljon vagy akarjon megnevelni ismeretlenül?

Ilyenkor mindig zavarba jön a legtöbb és azt se tudják merre botorkáljanak el, van aki persze elnézést kér és érdeklődik. Változó.


Nyílván nem hagyom a gyerekeimet rohangálni, tombolni se randalírozni. De igen, elő szokott fordulni, hogy túl sok inger éri őket, fáradtak, esetleg épp nem kapnak meg valamit a már választott dolguk mellé és robban a hiszti, akár a bolt közepén épp a nagy bevásárlás közepén, vagy a tömött kasszánál sorban állva. Ilyenkor természetesen probáljuk velük megbeszélni, hogy ne tartsuk fel a sort. Persze ha épp fáradtak már akkor ez nehéz lemeccselni, de minsig igyekszünk a gyereket is megnyugtatni, és a kiakadt fejeknek is jelezni, hogy bocs nem egy elkényeztetett gyerek örjöng.

Volt már olyan is aki persze beszólt, hogy fsznak megyek gyerekkel vásárolni.. Hát nem tette zsebre a válaszomat.. 😂

2022. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!