Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a rossz szülő, amiért nem akarom elvinni a 10 éves fiamat ebbe a születésnapi partiba?

Figyelt kérdés

A fiam előállt, hogy jövő héten szombaton lesz az osztálytársa születésnapi partija és, hogy ő meg kb 8 osztálytársa megvan híva, 5 órakor kezdődik és 9ig tart. Mondom nem bánom mehetsz. Kérdeztem hol lakik aztán egy olyan települést mondott, ami kocsival is majdnem másfél óra tőlünk. (Azt kell tudni, hogy a fiam a közeli városba jár iskolába) Mondtam neki, hogy így nem tudom elvinni, nem is az a baj, hogy messze van, de mire elvinném és hazaérnék már nemsokára indulhatnék is érte. A feleségem is dolgozni fog akkor, még az se lehetne, hogy mi addig elmegyünk a közelbe valahova. A gyerek azóta ezért hisztizik, hogy milyen igazságtalan vagyok. Mondtam neki, hogy cserébe elviszem bárhova, semmi nem volt jó neki, amit felajánlottam.

Tudom semmi közöm hozzá, de nem értem, hogy egy 10 évesnek minek szerveznek egyátalán ilyen fajta partit. Vannak idősebb gyerekeink is, de soha nem volt ez nálunk divat, hogy a gyerek meghívja az összes cimboráját, és az ő osztálytársaik se csinálták ezt. Bele gondolhatnának abba, ha ilyen messze laknak, akkor nem mindenki tudja megoldani, hogy elvigye a gyerekét. Vagy ha már ilyet szerveznek, akkor miért nem csinálják ott alvósra.



2022. ápr. 20. 17:42
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy rossz szülő, teljességgel érthető, hogy ez nektek nem megoldható.

Én egyébként még annyit megpróbálnék, hogy osztálytársak szüleivel beszélnék, nem tudna-e beférni hozzájuk.

2022. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
83%

Ott alvósra? Tudod, mikor vállalnám be, hogy 8 db 10 éves a házamban aludjon.:)))

A szülinapi buli egy teljesen normális dolog ennyi idősen (is). Az enyémek már oviban is jártak ilyenekre, mi vele a baj?

A logisztikához: az nem megoldás, hogy valakivel összefogtok, egyikőtök viszi a gyerekeket, a másikótok meg hozza? Mert én is kiakadnék, ha gyerek lennék, és emiatt nem mehetnék el a buliba.

2022. ápr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Már gondolkoztam rajta, de az baj, hogy az egyik gyerek szülőjét sem ismerjük.
2022. ápr. 20. 17:51
 4/39 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a gyerek ebben a tanévben kezdett itt és még nem volt alkalmunk megismerni a többi szülőket.
2022. ápr. 20. 17:54
 5/39 anonim ***** válasza:
90%

De te addig nem tudsz ellenni egyedül valahol, amíg a buli van?

Meg nem is kell 5- 9 közt lenni, nem mehet kicsit krsobb, jöhet el hamarabb?

2022. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
90%
Miert kell ismerni a tobbi szulot ? Ha szeptember ota jar ide, akkor az fel ev, fel ev alatt nem talalkoztatok az iskolaban, szuloin ? En tuti osszefognek valakivel azt tarsuljon be. Ne legyel mar ilyen nyamnyila, ezt tanulja a gyerek toled.
2022. ápr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk, azt sem értem, hogy nem lesz ott egy darab szülő se? Nem mehetnél te is, s addig a házigazda szülőkkel megismerkedsz?
2022. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre azt írtam volna, hogy megértelek, de ha frissen költöztetek oda, akkor ne vágd el a gyereket egy szocializációs lehetőségtől. 3 órát csak kibírsz, vagy szervezd meg, hogy elhozza valaki más.
2022. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát én bizony elvinném. Ha most kezdett új iskolaban,nagyon fontos neki hogy új baratsagokat kössön és a meglevoket megerősítse. A buli egy kis extra közösséget hoz létre, amiből ha kimarad, valószínűleg soha nem fog bekerulni. Elvinnem a gyereket, aztán beulnék egy étterembe vagy egy moziba
2022. ápr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem, megtenném ezt a gyerekemnek. Szeretne beilleszkedni, teljesen megértem, hogy ott szeretne lenni. Igen, tök kényelmetlen, de évente 1 ilyen alkalom nekem beleférne.
2022. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!