Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a rossz szülő, amiért nem akarom elvinni a 10 éves fiamat ebbe a születésnapi partiba?

Figyelt kérdés

A fiam előállt, hogy jövő héten szombaton lesz az osztálytársa születésnapi partija és, hogy ő meg kb 8 osztálytársa megvan híva, 5 órakor kezdődik és 9ig tart. Mondom nem bánom mehetsz. Kérdeztem hol lakik aztán egy olyan települést mondott, ami kocsival is majdnem másfél óra tőlünk. (Azt kell tudni, hogy a fiam a közeli városba jár iskolába) Mondtam neki, hogy így nem tudom elvinni, nem is az a baj, hogy messze van, de mire elvinném és hazaérnék már nemsokára indulhatnék is érte. A feleségem is dolgozni fog akkor, még az se lehetne, hogy mi addig elmegyünk a közelbe valahova. A gyerek azóta ezért hisztizik, hogy milyen igazságtalan vagyok. Mondtam neki, hogy cserébe elviszem bárhova, semmi nem volt jó neki, amit felajánlottam.

Tudom semmi közöm hozzá, de nem értem, hogy egy 10 évesnek minek szerveznek egyátalán ilyen fajta partit. Vannak idősebb gyerekeink is, de soha nem volt ez nálunk divat, hogy a gyerek meghívja az összes cimboráját, és az ő osztálytársaik se csinálták ezt. Bele gondolhatnának abba, ha ilyen messze laknak, akkor nem mindenki tudja megoldani, hogy elvigye a gyerekét. Vagy ha már ilyet szerveznek, akkor miért nem csinálják ott alvósra.



2022. ápr. 20. 17:42
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy mit csinál 10 gyerek 4 órán keresztül? Te sosem láttál még élő gyereket, vagy mi?

Játszanak, bújócskáznak, labdáznak, üvöltve futkosnak a házban fel-alá, jól érzik magukat. Film? Milyen film??? Soha senki nem néz filmet egy zsúron... Mi rendszeresen tartunk 10+ fővel zsúrokat a 3 gyereknek, és alig akarnak hazamenni a vendégek, olyan jól érzik magukat.

Én biztos elvinném, ezek fontos alkalmak a gyerekeknek.

Kényelmetlen a távolság miatt valóban, de összekapnám magam. Vagy bekéredzkednék én is a buliba, lehet, hogy még örülnek is, ha segítesz kordában tartani a bandát, vagy csak megismerkednél a szülőkkel. Vagy keresnék valami otthonnál közelebbi helyet, ahol el lehet addig csövezni.

2022. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

31-es:

Úgy legyen ahogy mondod 🙏🏻 Mert nàlunk, ha átjön valamelyik cimborája állandóan a tv-t akarják bámulni, de ha mèg csak filmeznének. A YouTube-on nèznek, valami idétlen gyereket, meg se tudom fogalmazni milyen hülyeségekről beszél.

Ha tényleg bújócska-fogócska lesz esküszöm minden hétvégèn elviszem oda.

2022. ápr. 20. 21:12
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
#31-es vagyok. Nálunk is ez megy, ha ketten vannak, tiktokoznak, vagy az xboxon játszanak. Ha 10-en vannak, akkor fejenpörögnek. És igen, a lakli 12 évesek is képesek bújócskázni.
2022. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
82%

13

Nekünk se volt autónk, de mégis megoldották azt, ha el kellet vinni valahova a világ végére.



Igen, mivel simán elvihetnéd, egyszerűen csak lusta vagy.

2022. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, én azt még mindig nem értem, miért kell a feleséged ahhoz, hogy eltölts pár órát. Egyedül életképtelen vagy, vagy mi?

És mit csinál 10 gyerek órákon keresztül? Úristen, neked van gyereked???

2022. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
67%

13as, de itt nem erről van szó. Hanem a jelek szerint apuci eléggé életképtelen. "Mit csinálnak a gyerekek" (ezt egy gyerekes kérdezi?)

"A feleségem dolgozik a buli alatt " - és akkor ő nem képes lefoglalni magát, míg a buli tart? Nem kell az odavitel után hazamenni, meg rögtön visszafordulni, ha úgyis ráérne, maradjon a városban, sétáljon, mozizzon, akármi. Meg azt sem értem, hogy a 8 gyerek egyedül lesz, nulla szülői feligyekettel? Felnőtt senki?

2022. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem igazad van, kérdező. Másfél óra oda és vissza, nem kevés benzinpénz. Meg még ajándékot is kell vinni.

És azt is megértem, félted a fiadat. Elég naiv, aki szerint egy rakás 10 éves, csoportba verődve csak bújócskázni, meg fogócskázni fog. Kiskamasz korban vannak, lázadnak, kíváncsiak és gonoszak is tudnak lenni.

2022. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
85%
#37 Gondolom, valami felnőtt felügyelet csak lesz, a másik tízéves fiú se egyedül lakik a pusztában.
2022. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
65%
47. Gondolom nincs gyereked. Nem vezet sehova, ha nem engeded a gyereked. A gyerekeket nem megóvni kell, hanem felkészíteni. Ez a szülő dolga. Amúgy igen, a gyereknevelés csomó pénzzel jár, szívás, de ez van.
2022. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!