Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrülök már a gyerekemtől,...

Megőrülök már a gyerekemtől, mit rontottam el? Egész áldott nap rajtam lóg, főleg amióta mászik.

Figyelt kérdés

Kimegyek kávét főzni, mászik utánam ordítva, kimegyek kaját csinálni neki, ugyanaz, kimegyek magamnak kaját készíteni (napi 1x, de akkor sokat, ezért persze egyrészt ingerült vagyok az éhség és a fáradtság miatt, másrészt ingerült vagyok, mert 10 kilóval több vagyok, mint szülés előtt), akkor is ordítva mászik utánam. Azt nem tehetem meg, hogy álandóan tartogatom, miközben főzök, vagy a sütőt nyitogatom, mert veszélyes, és mert egy kézzel nem is tudok mindent megcsinálni. A hordozóból kimászik, ha bekapcsolom az övet akkor ordít, játékokkal nincs el, csak ha én is ott ülök. Kis faluban élünk, megyünk sétálni minden nap, de kb fél óra alatt be lehet járni az egész falut. Kisgyerekes anyukát nem ismerek, egy női ismerősöm van itt, de egyszerűen nem vagyunk egy hullámhosszon. Anyámmal nem vagyok jóban, a férjem meg 10-11 órákat dolgozik. Amit itthon van, azt minőségi idővel töltjük persze. Nagyon magányos vagyok és minden áldott nap sírok, amikor a férjem dolgozni megy, mert megint egyedül maradok. Néha úgy érzem, hogy felakasztom magam, de nem merek elmenni pszichológushoz, mert félek, hogy ez igazából csak rinyálás. A szexuális életünk egy nagy kuka, mert kb havi 2-3x csináljuk, ami nekünk is kevés, de egyszerűen nincs időnk rá, mert amikor itthon vagyunk és a kicsi alszik, akkor főzünk, takarítunk, magunkkal foglalkozunk (nálam hajmosás, láb borotválás vagy elmegyek körmöshöz-oké az nem itthoni tevékenység), ha meg odajutunk, hogy kicsit szexelünk, akkor sem jó, mert egyszerűen olyan ritkán romantikázunk, hogy számomra rohadt kellemetlen a szitu, nem vagyok hozzászokva a férjem intim éritéseihez... :( Pedig kívánom, meg ő is engem. De kielégülni sosem szoktam. Soha szinte.

El vagyok keseredve. Nem tudom, mit tegyek, hogy rendbehozzak mindent, mert nem akarok szar anyukája lenni a gyerekemnek, aki egyébként egy igazi kis álldot tündérke. Mosolygós kicsibaba. Csak ha nem vagyok vele, akkor nyűgös.



2022. ápr. 23. 10:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

A gyerekkel semmi baj, korának megfelelően viselkedik. Te vagy kikészülve, változtatnotok KELL, mert hosszú távon tönkre fogsz menni. Keress szittert, hogy randizhass a ferjeddel. Kajarendelés nem opció? Nalunk a reggeli pl úgy van, hogy ő etetőszékben ül, elvan a kis falatkáival, azokat folyamatosan adogatom neki, míg én a saját reggelimet készítem, így mindketten megkajálunk.

Lehet, hogy rossz ötlet volt nektek ez a falun élés. Milyen lehetőségeitek vannak, hogy visszamenjetek a városba?

2022. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
43%

Egy kicsi baba mellől nem megyünk ki kávét főzni meg kaját csinálni, mert nagy baj is történhet vele, ha ilyen hosszú időre magára hagyod.


Vidd magaddal, csinálj neki a konyhában egy puha fészket, tegyél oda játékokat, hogy rád lásson közben.


És akkor nem mászik ordítva utánad, ami egyébként teljesen normális baba reakció ebben az időszakban.


És barát is jó lenne egy kettő a faluban, akivel a hullámhossz is megvan.

2022. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Probald ki a meal preppinget, amikor otthon van a ferjed is hetvegen, foglalkozzon o a gyerekkel, te meg kb max masfel-2 orat ra tudsz szanni arra, hogy csinalj tobb napnyi kajat, mondjuk a het elso par napjara olyat ami nem romlik hamar a hutoben, a het utolso napjaira meg valamit amit le lehet fagyasztani. Elrakod oket mikrozhato edenyekbe adagonkent es hetkoznap eleg elovenned, megmelegiteni es megenni. Reggelire banan, zabkasa, rantotta, ezek hamar megvannak, de probalj azert rendesen enni.

Fozz fulessel, hallgass addig zenet, hogy ne halld a gyerek orditasat🤣 (Csak vicc.)

Facebookon vannak baratno kereso csoportok, ott esetleg probalhozhatsz, hatha akad valaki a kornyekedrol, kozelben akivel neha tudtok szemelyesen is osszefutni.

2022. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Vidéken sincsenek barátaid? Nekem csak ott vannak. A szüleim is... Őszintén? Ha nagyon elegem van, akkor fogom magam, beülök az autóba és lemegyek gyerekestől anyuékhoz pár napra. Még nem nyugdíjasok, így hétköznap ők sincsenek otthon, de este a gyereknek is érdekesebb, hogy a nagyiékkal lehet, a nagyszülőknis imádják, ha ott vagyunk és nekem sincs igazán gondom semmire, egy kicsit megtudok pihenni lélekben.

Vagy megyek a gyerekes barátnőmhöz és jól kipanaszkodjuk magunkat egymásnak, beülünk valahova enni és teszünk abban a 2-3 napban mindenre (háztartás, főzés, stb.). :D

Közben apuka is megpihen, hiányzunk neki, sokkal jobban a gyereken lóg, ha hazaérünk. A gyerek ezt élvezi, szóval win-win.

Engem ezek tudnak feltölteni. Neked is meg kellene találnod, hogy téged mi az, ami feltölt.

2022. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Pedig orvoshoz kéne fordulnod. A pszichológusnak nem csak az a dolga hogy a komoly depressziósokat segítse, hanem hogy az ilyen problémák gyökerét is megtalálja és segítsen megoldani. Ha csak hiszti azt is. Nem tudsz beutazni valami közelebbi városba baba-mama foglalkozásokra? Járókába nem tudod betenni amíg te megeszel nyugiban, esetleg a hobbiddal foglalkozol..stb? Persze úgy, hogy ráláss.
2022. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
33%

Miért kellene orvoshoz fordulnia? Mert őrjítőnek tart egy valóban őrjítő helyzetet? Az orvos miben fog segíteni, vigyáz helyette a gyerekre? Akkor tényleg érdemes felkeresni. Egyébként viszont...

Én csak azt nem értem, hogy az emberek miért nem gondolkoznak előre...Pontosan tudhattad, hogy ezzel jár a gyerekvállalás. Én pont ezért sem akarok gyereket, mert a többi 825634 indok mellett ez az egy is bőven elég lenne. Ki az a hülye, aki így akar élni?

2022. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Ez így volt nálunk is, ameddig nem tanult meg önállóan járni. Ő még a babakocsit is gyűlölte. Kitartás, tudom mit érzel.
2022. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%

Huhh.. En meg a fürdést is úgy oldottam meg, hogy vittem a lányomat a fürdőszobaba, és a kád mellett üldögélve játszott, amíg fürödtem, hajat mostam, és a konyhában ugyanez volt, simán tudtam főzni is mellette...


Persze nem mondom hogy nem volt olyan, hogy a rakott krumpli négy órán keresztül készült, és ebben a sütés ideje meg nem volt benne, csak az összerakas.


De imádtam ezt az időszakot!


Kérdező, te vagy elégedetlen, türelmetlen, a babával nincs semmi baj.


Lazitanod kéne valahogy a fent leirt sok módszer egyikével.

2022. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%

Csatos hordozó?

Nálunk az elég egyszerű megoldás. Ha matrica napja van, simán elvan a hátamon, amíg főzök vagy pakolok.

2022. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

vidd magaddal, ha mész a konyhába, akkor már egy sírásadagot megspóroltál. lehet most épp szepa is nála, ami még rátesz egy lapáttal a hangulatodra. tarts "pihenő" napokat: apa van a gyerekkel, míg te elmész shoppingolni, ide-oda, kikapcsolsz kicsit. vagy bébiszitter (vagy mama) vigyáz a gyerkőcre, amig elmentek egy vacsira, vagy moziba, akárhová.

egyébként én is tudom ajánlani a csatos hordozót, sosem gondoltam volna hogy milyen hasznos lehet... tudok porszívózni, takarítani (vegyszer nélkül ha babó háton), mosni, sütni, főzni, teregetni, mindent amihez kell a 2 kezem.

2022. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!