Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrülök már a gyerekemtől,...

Megőrülök már a gyerekemtől, mit rontottam el? Egész áldott nap rajtam lóg, főleg amióta mászik.

Figyelt kérdés

Kimegyek kávét főzni, mászik utánam ordítva, kimegyek kaját csinálni neki, ugyanaz, kimegyek magamnak kaját készíteni (napi 1x, de akkor sokat, ezért persze egyrészt ingerült vagyok az éhség és a fáradtság miatt, másrészt ingerült vagyok, mert 10 kilóval több vagyok, mint szülés előtt), akkor is ordítva mászik utánam. Azt nem tehetem meg, hogy álandóan tartogatom, miközben főzök, vagy a sütőt nyitogatom, mert veszélyes, és mert egy kézzel nem is tudok mindent megcsinálni. A hordozóból kimászik, ha bekapcsolom az övet akkor ordít, játékokkal nincs el, csak ha én is ott ülök. Kis faluban élünk, megyünk sétálni minden nap, de kb fél óra alatt be lehet járni az egész falut. Kisgyerekes anyukát nem ismerek, egy női ismerősöm van itt, de egyszerűen nem vagyunk egy hullámhosszon. Anyámmal nem vagyok jóban, a férjem meg 10-11 órákat dolgozik. Amit itthon van, azt minőségi idővel töltjük persze. Nagyon magányos vagyok és minden áldott nap sírok, amikor a férjem dolgozni megy, mert megint egyedül maradok. Néha úgy érzem, hogy felakasztom magam, de nem merek elmenni pszichológushoz, mert félek, hogy ez igazából csak rinyálás. A szexuális életünk egy nagy kuka, mert kb havi 2-3x csináljuk, ami nekünk is kevés, de egyszerűen nincs időnk rá, mert amikor itthon vagyunk és a kicsi alszik, akkor főzünk, takarítunk, magunkkal foglalkozunk (nálam hajmosás, láb borotválás vagy elmegyek körmöshöz-oké az nem itthoni tevékenység), ha meg odajutunk, hogy kicsit szexelünk, akkor sem jó, mert egyszerűen olyan ritkán romantikázunk, hogy számomra rohadt kellemetlen a szitu, nem vagyok hozzászokva a férjem intim éritéseihez... :( Pedig kívánom, meg ő is engem. De kielégülni sosem szoktam. Soha szinte.

El vagyok keseredve. Nem tudom, mit tegyek, hogy rendbehozzak mindent, mert nem akarok szar anyukája lenni a gyerekemnek, aki egyébként egy igazi kis álldot tündérke. Mosolygós kicsibaba. Csak ha nem vagyok vele, akkor nyűgös.



2022. ápr. 23. 10:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%
6os. Mert segíthet neki megtalálni a módját hogyan rendezze a férjével az elhidegülést, hogy tudja feldolgozni, kezelni a magányt..stb..
2022. ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%
A pszichológus mióta orvos? A pszichiáter, na az orvos, aki gyógyszeresen is kezel. Neked arra nincs szükséged. Keress egy pszichológust! Ki kell mozdulni ebből a helyzetből. A gyereket, meg ne hagyd magára, pláne ne hagyd ordítani sokáig. Neki félelmetes a világ, te vagy a fix pont. Miért várod el tőle, hogy boldoguljon egyedül?
2022. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%
Mihelyst megtanul felállni és menni könnyebb lesz, legalábbis nálunk így alakult. Férjeddel este miután elaludt a baba nem tudtok kicsit kiülni nappaliba beszélgetni, egymásrahangolódni, 1-2 pohár bort elszürcsölgetve lazítani? Vagy megnézni egy filmet? Amíg ilyen pici és nem szívesen bíznátok másra szerintem ezek az apróbb dolgok is fel tudják tölteni a kapcsolatotokat. Hétvégente menjetek pl kirándulni vmerre, az is egy jó közös program és téged is ér egy kis inger, illetve a kicsire is ketten vagytok tudsz egyet szusszanni meg jön úgyis a jó idő. Próbáljatok minél többet beszélgetni. A főzés, mosás stb is könnyebb lesz ám, tényleg ezt a pár hónapot kell túlélni, amíg nem jönnek a nagyobb mozgások, aztán ha már jobban tud helyet változtatni nem fogod ennyire érdekelni és nem fog ennyire matrica lenni. Esetleg közbe-közbe énekelj, mondókázz neki, hátha attól lenyugszik. Vagy adj a kezébe dolgokat, fakanalat ha pl épp főzöl stb. Azzal talán nagy kárt nem tud magába tenni. A súlyod meg le fog menni. Én a kalóriabázist használom napi szinten szeptember óta(akkor volt 7 hós a fiam), illetve odafigyelek több zöldség,sok hús, savanyúság,gyümölcs,nasinak zabkeksz meg készítek mellé smoothiet, reggelire pl tasakos proteines zab(gyorsan megvan, csak víz kell rá és kész is, de tudsz rádobni gyümit is). Nagyjából 1,5 hónapja heti 1x futok addig apa van a gyerekkel, ca. fél óra. Illetve itthon már a fiam engedi, hogy naponta főzés után délelőtt mozogjak max fél órát Chloe Ting youtube videóira. Szeptember óta lement 14-15kg. Nekem pl ez a napi mozgás feltöltődés meg a fiam is élvezi mikor a fejemen ugrálhat miközben anya szenved. A délutánom meg kizárólag csak a fiamé, sok séta, játék, udvar, könyv nézegetés,kutyázás,vásárlás stb. Kitartás, jobb lesz!
2022. ápr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
84%
Nemértem h akinek pl nincs gyereke minek böfög ide ilyen "jó tanácsot", hogy ezért nem kell szülni meg h szar az egész. Honnan tudod, hogy szar ha nincs gyereked? Ez csak egy időszak ami el fog múlni, nemfog még 30 évesen is sírva mászni a földön. Bele kell rázódni az anyaságba, kinek elöbb sikerül, kinek később. Kitartást.
2022. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Nagyon jól esik, hogy ilyen sokan vettétek a fáradtságot! Nagyvonalakban válaszolok, mert nem sok időm van.

Én mindig is falusi voltam, nem is tudnék városban élni, mert hiányozna ez a nyugi. Csak annyi, hogy a férjem falujába költöztünk, mert itt nyílt alkalmunk hónapokon belül egy vállalkozást nyitni. Itt vannak persze a férjem haverjai, de nekik még nincs gyerekük, sem feleségük nagyon... Hozzánk is amikor eljönnek sosem értik meg, hogy ne hangoskodjanak, ne hozzanak egy rakás sört, ne maradjanak sokáig, mert nálunk hatkor már az esti rutin veszi kezdetét. Szóval ők sem a legjobb társaság...

Baba-mama klub hála az égnek van a közelben, mindig követem is, hogy mikor kezdenek már működni, mert ilyen csoportos foglalkozásokra dalolva szaladnék, hogy megismerjek kisbabás anyukákat :D

A kajarendelés macerás, mert a másik faluból csak egy bizonyos összeg felett hozzák ki a kaját..

Csatos hordozót venni fogunk valószínűleg, mert mi is azt látjuk a legjobb megoldásnak eddig.

Amúgy ki szoktam magammal vinni a konyhába. Játékokat is teszek ki. De kifejezetten a lábamhoz mászik és csimpaszkodik. Szóval azt akarja, hogy felvegyem és hordozgassam.

Egyébként nem megyek azért olyan messzire tőle :D A szoba és a konyha-ebédlő között csak egy boltív van. Nem egy teljesen másik szoba. Egyben van az egész.

A férjemtől való elhidegülés pedig... Na igen. Az fáj a legjobban talán. Mi amúgy jó páros vagyunk. Nagyon szerettük is és szeretjük is egymást. Mindent szépen megbeszélünk, nem ordítozunk. Támogatjuk egymást, segítjük egymást, boldogan neveljük együtt a gyerekünk, figyeljük, hogy milyen szépen mászik már, milyen egyenesen ül, hogy próbál két lábra állni, hogy élvezi a zenét, mennyire szereti az embereket stb. Szóval jól elvagyunk, de mégis annyira hiányzik.. :( Nem akarok szaranya lenni, de alig várom, hogy kicsit ketten legyünk a kicsi nélkül. Hogy kiöltözzünk, én kisminkeljek, ő belőjje a szakállát, megfogjuk egymás kezét, sétáljunk, megigyunk 1-2 bort, csókolózzunk, szeretkezzünk gátlások nélkül. Mert ő a szerelmem is. És annyira hányzik.. :( Ez miatt sokat sírok. Mintha a szerelmem helyett kaptam volna egy jóbarátot.. De nem tudom kire hagyni a kicsit. Mama nincs... tatára nem hagyjuk - alkoholista. Ja meg még szoptatok, szóval bármikor szüksége lehet rám..

2022. ápr. 23. 12:47
 16/27 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, teljesen jogos a frusztaciod. A gyereked meg teljesen helyesen viselkedik. Az a baj, hogy ezt viszont senki sem mondja az elején, tok váratlanul ér mindenkit, hogy ez ilyen. Mindenki csak a cukormazas részével jön a dolognak, vagy ha említi is a nehéz, feszkos oldalát, megjegyzi a végén, hogy amúgy IMADTA ezt. Lásd 8-as válaszoló.


Senki sem imádja azt, hogy a gyerek ordítva követi, hogy egész nap vitetni akarja magát, hogy 4 óráig tart egy közepesen sz.r rakott krumpli elkészítése. Senki. Szóval ne érezd magad emiatt rosszul egy percig se.


Az én gyerekem is ilyen volt, nála féléves korában kezdődött a szeparacios szorongas. Ez azt jelentette, hogy mindenhova jött velem, mert ha nem látott, ordított, de mintha nyuznak. Senki nem is felelt meg neki, csak én voltam jó. Pl. mondjuk megfurdette az apja, akkor végig ordította, mert nem én furdettem. És érted, vagy én csinálom, és akkor csend van, cserébe ezt is én csinálom a gyerekkel, vagy az apja, de akkor ordít. Mindegyik megoldás csak frusztráltta tesz. Millió ilyen példa van.


Ha gondolod, írj privátban nyugodtan, tok szívesen beszélgetnek veled!

2022. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
77%
Te ebben a helyzetben érthető, hogy befordultál és magányos vagy, tényleg depressziónak tűnik, azzal kellene kezdeni valamit. A babádnál meg ez teljesen normális életkori sajátosság, az enyém is ilyen kis letehetetlen volt, a szepa első hulláma fel sem tűnt. A második is csak azért, mert már járt akkorra. A hordozás tényleg sokat segít. Autód vagy biciklid gyereküléssel nincs? Nekem az segített a legtöbbet. Menni, menni, menni. Játszótér, tópart, bicózás, csak ne otthon, csak ne a megszokott, ingerszegény közeg. Külön hálás vol9a fárasztó anyukáknak a játszón, amikor szinte öröm volt hazamenni. Kitartás!
2022. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológushoz kéne menned. A kisgyerekkel nincsen semmi baj. Nyílván ragaszkodik az anyjához, főleg ha más emberekkel keveset találkozik a legközelebbihez fog húzni, aki te vagy. Az erős ragaszkodása idővel múlik, majd, főleg ha szokná egy kicsit az idegen embereket (pl: bölcsöde). Te meg komoly depresszióban szenvedsz, ami miatt pszichológus/pszichiáter segítségére lenne szükséged. Ha pedig úgy érzed a házasságod sem a régi, érdemes lenne egy házassági tanácsadót is felkeresni. Mi van a férjed szüleivel? Nincs testvéred, akire esetleg rábízhatnád a kicsit? Vagy bébiszitter? Elsőkörben én mindenképpen a férjeddel beszélnék, és ha ő is érzékeli ezt és ilyen súlyosan mint te tanácsadóhoz mennék. Illetve elmondanám neki, hogy szükségem lenne én időre, amire egy pszichológus megfelelő helyszín. Muszáj valamilyen irányba elindulnod, mert anélkül nem fogsz változni, és hosszútávon a kapcsolatod megy tönkre, ami meg nyílván nagyobb probléma, mint heti 1-2x fizetni egy bébiszitternek, hogy el tud/tudjatok menni terápiára.
2022. ápr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
19%
Valami pedig nincs rendben a fejedben, ha minden nap sírsz mikor a férjed elmegy dolgozni, hogy megint neked kell a gyerekkel otthon lenned. Én a 10 hónapos kislányommal maradtam egyedül, mert a férjemnek három hónapra ki kellett mennie külföldre dolgozni, két hónapja nevelem egyedül, sokszor vagyok fáradt, kimerült, mert nincs segítségem, de sose jutnak ilyen dolgok az eszembe, pedig az én kislányom is mindig rajtam csüng, mindig azt akarja, hogy vele foglalkozzak és persze engem is követ még a wc-re is 😆 De imádom, minden percét kihasználom ennek a korszaknak annyira édes, és tudom hogy olyan gyorsan megnő, másik gyereket pedig nem szeretnénk.
2022. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem a gyerekével nem akar lenni, hanem egyedül nem akar. Sikerül értelmezni?
2022. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!