Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudjuk rávenni, hogy...

Hogyan tudjuk rávenni, hogy megszeresse a futó biciklit?

Figyelt kérdés
Februárban lett 3 éves a lányom, akkor kapott egy futó biciklit. Már tavaly nyáron gondoltunk rá, de egyik ismerősünk kisfiának biciklijét kipróbálta és nem tetszett neki. Nem is erőltettük így, gondoltuk, majd ha 3 éves lesz. De most, hogy bejöttek a jó idők, kimentünk, hogy kipróbáljuk, de éppen hogy csak ráül, sokáig nem marad meg rajta. Nehezen is tudja hajtani. Ellenben a kismotorját szereti, csak az lassan kezd kicsi lenni neki. Jó lenne, ha inkább a futó biciklit használná, de hogyan tudjuk ösztönözni? Vagy hagyjuk inkább, ne erőltessük?

2022. ápr. 26. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell erőltetni, de próbálkozhattok. Valószínűleg a kismotort könnyebb hajtani, ezért nem motivált, hogy futóbiciklizzen. Ha kinövi jobban a motort, és ráérez a futóbicóra, akkor lehet, hogy megszereti. De lehet, hogy nem szereti meg, nem minden gyerek egyforma.
2022. ápr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Mért vártatok ilyen sokat vele a fiam 2 éves kora előtt kezdte használni.

Lwgyen kéznél ha szeretne majd megy vele

2022. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
A motoron nem kell egyensúlyozni. Hogyan hajtja a kismotort? Páros lábbal löki magát előre, vagy váltottal "pedálozva"? Utóbbira kéne rávezetni, mivel a futóbiciklit is úgy kell majd hajtania.
2022. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2:Azért vártunk vele, mert tavaly 2,5 évesen sem szerette. Előtte még kicsi volt hozzá és valószínűleg akkor is elutasította volna. Amúgy az öccse nem sokára 1,5 éves lesz, el nem tudom képzelni, hogy futó biciklivel menjen, kis motororral sem tud, elborul vele. Ja és járni sem tud. A nagy is 1,5 évesen indult el.

3: páros lábbal löki magát, nagyon ritkán jön rá, hogy váltott lábbal is lehet, már többször mondtuk neki, hogy úgy kell, de mindig visszaáll a páros lábhoz. Valószínűleg ennek is van köze hozzá, hogy a futó biciklihez nehezebben áll rá a lába.

2022. ápr. 26. 13:05
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Én nem erőltetném, teljesen mindegy, hogy futobiciklizik-e, vagy sem, enyém a háromkerekű rollert szereti.
2022. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell erőltetni, hagyd a lakásban látható helyen, ha kedve van bent próbálgathatja. De az is jó ha motorozik, mozogjon, az a lényeg.

Kislányom pont betöltötte a 1,5 évet, mikor járni kezdett, 2 évesen már száguld a futobiciklivel, de motorozni is szeret. Lehet hogy majd nálatok is a kisebbik fogja birtokba venni hamarosan.

2022. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Ne eroltesd.

Inkabb 2 eveseknek valo egyebkent, de ha nem kell , nem kell. Enyem is ruhellt minden ilyet, kizarolag a rollert szerette. Eszembe nem jutott volna eroltetni.

2022. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát maximum eladó sorba kerül, lányos, mert ő olyant akart, ő válaszotta ki, kisöccsének nem lesz jó. De előtte azért vele is kipróbáljuk, nehogy neki is feleslegesen vegyünk.
2022. ápr. 26. 20:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem tudom ,de nekem egyik gyerekem sem szerette a futó biciklit.😀

Pl lányom ránézett , rám, majd megint a biciklire ,és egy nagy kérdőjel a szemébe ,ezt mégis mire használjam ? 😅 El is engedtük a dolgot. Kisfiam ugyanez. Talán ő rá sem ült 🤣

Kaptuk nővèremèktől. Sokat nem volt nálunk. Adtuk tovább a vèdőnőnek.

Nagyon szépen rollereznek, bicikliznek ,lányom imád gorkorizni.. Szóval nálunk halott ügy volt már a kezdetek óta.. .

De én soha semmit nem eröltetek.

Ha nem hát nem.. Szerintem engedjètek ti is el 😁

2022. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még azért próbálkozunk, ha nem, akkor ennyi. Majd lesz rendes biciklije pót kerékkel.
2022. ápr. 26. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!