Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Ti engeditek a kisgyer...

Szülők! Ti engeditek a kisgyermeketeknek, hogy mindenféle YouTube-ereket nézzenek?

Figyelt kérdés

9 éves a kisfiam. Eddig saját okos telefont még nem vettünk neki, viszont a tévénken van YouTube és azon szokott bizonyos időkben meséket nézni. Abba már nagynehezen beletörődtünk, hogy manapság egyre butább rajzfilmek vannak. Viszont az utóbbi időben arra lettünk figyelmesek, hogy elkezdett mindenféle fiatal fickókat nézni, akik ilyen számítógépes játékokat mutatnak be, vagy arról beszélnek, hogy mit csinált ma és legtöbbször komolytalan az egész, ami a legjobban aggaszt minket, hogy a legtöbb ilyen primitív ember, aki semmi hasznosat nem tud mondani a gyerekeknek.

Leültünk vele és megkérdeztük miért kezdte el ezeket nèzni. Azt mondta azért, mert az osztálytársai is nézik. Megkértük, hogy ne nézze, mert ezektől semmi hasznosat nem fog tanulni, de annál inkább ragaszkodik, hogy nézze, mert akkor a suliban nem fog tudni beszélni róla.

Teljesen tanácstalanok vagyunk, megtiltani azért nem akarjuk, mert nyilván igazságtalannak érezné, hogy mindenki ezt nézi, akkor ő miért nem nézheti.

Nem tudjuk megérti, hogy mi a francot szeretnek ezen a gyerekek, nem azzal van a bajunk, hogy màr nem meséket akar nézni, de akkor legalább nézne olyanokat, akiktől lehet valami hasznosat tanulni.



2022. máj. 15. 19:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

Ha te összekevered a helikopterezést azzal, amikor a szülő határokat és korlátokat szab a gyerekének, akkor nagyon elcseszed az életüket.

Egyik véglet sem jó, sem a mindent ráhagyó, sem a túlkontrolláló. Ha te ebben nem tudod az egészséges mértéket megtartani, nos az a "gyász", hogy a te szavaidat idézzem.

2022. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
23%

11. ebből az egy dologból az egész nevelési elveimre, módszereimre ilyen messzemenő következtetést levonni ostobaság, “gyász”. 😂😂


10. mintha amúgy nem aláznák meg a gyerekek egymást (pláne a fiúk) és nem káromkodnának. na ne. hol élsz burokban vagy kő alatt? 🙄😳

2022. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

Hát elég fényesen mutatja nevelési elveidet az, amit eddig leírtál, 12-es.

Sapienti sat.


Egyébként az is hülyeség, hogy mindenképpen alázzák egymást a gyerekek, különösen a fiúk. Igaz, nekem csak másodikas a fiam, de náluk ilyen nincs. Eszerint nálatok igen, de ne általánosíts.

Megszoktam már, hogy a gyakorin olyan elrettentő családi és társadalmi viszonyokról olvasok, hogy megdöbbenek, hogy velem egy országban élnek így emberek.

2022. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
18%
#12 íràsképed alapjàn vagy opyan 14...vagy csak agyban.
2022. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

14. hú most aztán visszavágtál… gondolod te. de ez kevés, nagyon kevés.


13. annyit írtam, hogy nem kontrollálom mit néz a yt-n és hogy káromkodnak a gyerekek és szekálják, alázzák egymást. miféle nevelési elveket mutathat ez a számodra? hm, érdekes.


nálatok még az óvodában se csúfolt (ergo alázott meg) soha egyik gyerek se senkit, ugye? igen nagyon hihető.


én meg azt szoktam meg, hogy gyakorin mindenki turbo anyu akinek másból se áll az élete mint a gyerek és a gyerek körüli dolgok kontrollálása és még egy anonim fórumon is azt bizonygatja, hogy az ő Ödönkéje márpedig a legleg és ő nevel a legjobban.


nekem mindegy végülis, legyen az az egy és szent igazság amit ti fújtok.

a személyeskedést pedig befejeztem mert gáz, akarom mondani GYÁSZ! ☺️

2022. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 EasyCore válasza:
62%

17 éves "gyerek" here

Ha náladok lettem volna gyerek akkor felakasztottam volna magam

2022. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
39%

Ezek a mai You Tuberek nem tudnak mást csak kiabálni és 24 órás kihívást kitalálni maguknak... Emlékszem a régi időkre amikor a Te csövesezés arról szólt amikor azért csináltak filmeket mert élvezték, most ott a rosszcsont Own Mc Kendry meg a Zsédav is, meg azok akik kisgyerekeknek való játékkal játszik, miért csinálják ezt? Arra gondolok azért jáccanak kisgyerekeknek való játékkal mint a "Yandere Simulator" hogy a kislányoknak jöjjenek be nekik jól és majd elcsábítsa őket titokban a bunkerükbe... El sem tudom képzelni... Páran lebuktak... gyerekeknek való videókat kerüljék !!!


16-os válaszoló, nem tudom mit ért 17 éves gyerek heréje alatt.

2022. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Az miért baj, ha valaki tartalmat készít és azt felteszi? Azt szűrd, ami igénytelen, de rengeteg jó is van köztük. A másik, hogy egy 9 évesre már nem hivatkoznek úgy, hogy "kisgyerek". Az már csak simán gyerek.

Nekem a 6 évesem szokott minecraftos videókat nézni, van, akit engedek nézni (pl UborCraft, zsDav, meg még pár), van, akit nem. Amelyik trágár, azt nem. Azt, amelyik csak idegesít, azt nézheti, csak halkan, pl zsDav visítozása az agyamra tud menni, de semmi problémás nincs benne, csak kissé zavaró. Egyébként a bátyjától szoktam megkérdezni, hogy a kicsi nézhető-e az xy-t, mert ő is elég sokáig meg volt veszve a minecraftos videokert, ismeri az összeset.

2022. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

Ne tiltsad, hanem keress olyat, aki összeszedetten normálisan beszél, s valami tartalom is van azért a csatornáján. Ne a hasonló korúakat nézze, mert ott aztán tenyleg nagyon sok a szenny.


Itt egy példa (Minecraft):

[link]

2022. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
79%

Amikor nálunk elkezdödött ez, azt mondtam a fiamnak,hogy olyat nézhet amibe nem karomkodvak mint a kocsis! Pl.: Alexgameing..


Vannak aranyosak is pl.: Iceblubird aki szépen beszél...

A többiek szoszo...


Kell egy határ... szerintem

2022. máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!