Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beíratnád bölcsődébe, vagy...

Beíratnád bölcsődébe, vagy otthon maradna még egy évig?

Figyelt kérdés

Tegyük fel:

- kijöttök a férjed fizetéséből, a te munkahelyed sajnos megszűnt gyed alatt

- nem veszik fel az óvodába 2.5 évesen, így úgy döntesz, hogy csak jövő szeptemberben viszed oviba 3.5 évesen

(- tervben van itthoni négy órás programozói munka, de ez ugye csak eshetőség, enélkül is elég a pénz)


Ezekkel a feltételekkel itthon tartanád a gyereket, vagy mindenképpen próbálnád bölcsibe íratni addig, te meg mennél 8 órában dolgozni?

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy döntött?


2022. máj. 19. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is ebben a helyzetben voltam.

En beirattam, par honapot vártam, mennyire lesz beteges. Meg ugye hogy szokja a szervezete is. Azt utana mentem dolgozni vissza, egy uj helyre.

Nekem kellett. Nem a penz, hanem amiatt, hogy felnőttnek erezzem magam, felnőttekkel beszélgessek, stb. Nem csak kismamakkal, kisgyerekesekkel a kakispelusokról meg a kajákról, ahogy elötte.

2022. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Én 2 évesen beiratom, a munkám számítógépes meló ahol hátrány a kimaradás programok terén. Meg ha pl. Akarsz másodikat akkor kell egy köztes idő amikor nem csak anya vagy. Én is legalább fél évet szeretnék a két gyerek között dolgozni, minimum napi 4 órát.
2022. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk ehhez még hozzájött, hogy a harmadik gyerek utált közösségben lenni, és végigbőgte a babatornákat, így én maradtam még egy évet itthon. Ovira összekapta magát a gyerkőc is szerencsére. :)
2022. máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
A babatornát sok gyerek nem szereti,de a torna része miatt. Enyém is utálja a tornát, de közösségben elvan...őszintén néha én is bőgnék torna alatt az ízületi fájdalmak miatt😅
2022. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem, nem a tornával volt a baja, a társaságot nem szerette. De ezt írtam, nem tudom, mit kell okoskodni... -_-
2022. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem okoskodás,csak leírtam. Érzékeny vagy. Engem nem érdekel ha nem szereti a társaságot, majd megszokja. Dolgozni nekem muszáj, meg bele is bolondulnék ha itthon maradnék.
2022. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem értem hogy jött létre a vita :D


1-es, fizettél a bölcsődéért, vagy ilyen sok hely volt nálatok? Nálunk csak azt veszik fel, aki dolgozik, és még azok között is válogatnak, annyira nincs hely...

2-es, nálunk nem lesz több gyerek. Most én is újratanulom a programozást hogy be tudjak csatlakozni valahova, már nagyon vágyom munkára, de nekem nem is az embertársaság kell, csak szeretek hasznos lenni :D itthonról szeretnék dolgozni, mint a férjem. 4 órában meg tudnám oldani úgy, hogy a lányom itthon van.

Igazából attól félek hogy nagyon döcögős lenne az egész bölcsi dolog (mint az ovi is az lesz), sok betegség, sírás, rívás, és fölöslegesen nem akarom kitenni ennek, főleg h rá egy évre mehet máshova...

2022. máj. 19. 12:40
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Én ebben az esetben nem adnám bölcsibe, hanem akár a te plusz jövedelmedből szereznék fizetett segítséget, vagy nagyszülőkre bíznám. Napi 4 órát bárkivel elvan boldogan, a bölcsi pedig stresszesebb neki (mielőtt megköveztek: nagyszerű a bölcsi, amikor szükség van rá, senki sem rossz anya, mert bölcsibe adja, de ha nem indokolt, szerintem jobb kivárni az ovit).


Hasonló helyzetben vagyok mknt te, egyébként, én is itthon leszek vele oviig, mellette laza home office, nagymama, nagypapa pedig szívesen vigyáz rá. Megtehetjük és így tartjuk jónak.

2022. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Én ha tehettem volna maradtam volna, így is könyebb volt mert ott dolgozom a bölcsibe, kb együtt voltunk ott is.
2022. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekfüggő


Az enyèmeket beadnàm( de nálunk mehet az ovi 2,5 èvesen)


A barátnőmèvel maradnèk itthon.

2022. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!