Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy szülőnek meg kell tanítani...

Egy szülőnek meg kell tanítani a gyerekének, hogy hogyan kell rendesen kezet mosni,és hogy reggel is fogat kell mosni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 20. 07:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
37%

20 igen, megkérdeztem, de választ nem kaptam. Nekem étkezés után tanították. Itt meg leigényteleneznek, mert kelés után nem fogat mosni szaladok, hanem reggeli után teszem.


Nem kell elájulni magadtól. Nekem is van két diplomám (egyik külföldi), feleségem meg most csinálja a 3.-at plusz elkezdett egy doktorit, mégsem hisszük azt, hogy mindent tudunk. Sőt... Engem gyakrabban néznek kétkezi munkásnak, ha végre kiszabadulok a munkából.

2022. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem vagyok elájulva magamtól, egyszerűen kikértem magamnak a stílust, illetve az analfabéta jelzőt.

A te műveltségedet senki nem derogálta, de köszönöm, hogy felvilágosítottál róla.

Akkor mint két tanult ember, zárjuk is le a vitát.

2022. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
32%

“ illetve az analfabéta jelzőt”


Nyilván nem szó szerint írtam, viszont te jöttél azzal, hogy felnőttnek nem természetes a reggeli fogmosás (gondolom az én kommenemre reagálva), holott ilyet nem írtam sehol.

Nyilván itt erre tudok reagálni, nem arra, hogy hol és milyen minőségben végzed a munkád és miből sllamvizsgáztál.

2022. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
16%

Én nem mosok reggel,csak este. Mégsincs tömött fogam 39 évesen se. Nem a fogmosás fogja a fogaidat megóvni a szuvasodástól...!

Reggel elég egy rágó nekem pl.


Gyermekemnek is este mosom csak. Most voltunk ellenőrzésen a fogorvosnál. Teljesen épek a fogai (6 éves kislány).


A kézmosást nagyon komolyan veszem. Hazaérkezéskor az az első pl. Erre nekem is meg kellett tanítanom a férjem. Ők se mostak soha kezet,ha hazaértek...De lehet ezen változtatni.

2022. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Körmösként dolgozom, a legtöbb felnőtt nem tud normálisan kezet mosni. Sokan a körömkefét sem ismerik, és vastagon retkes a körmük alatt. A kézmosás kimerül annyiban, hogy kicsit bevizezik az ujjukat, és már törlik is... Undorító.

Fogat mosni reggel-este (reggeli után és lefekvés előtt) szoktam, erre tanítom a gyerekem is.

2022. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
100%

Igen, ezeket a dolgokat a szülőknek kell megtanítaniuk, ugyanúgy, mint például a fürdést, vagy a hajmosást.

Reggel valóban kell fogat mosni, a lepedék miatt, ami éjszaka képződik a fogakon.

2022. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
49%

Tehát akkor reggel kétszer.

Mert különben szagolhatom a foghagymáspirítóst a buszon mert a delikven előtte mos fogat.

2022. jún. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 KiMaMi válasza:
35%

Reggel ébredést követően kell fogat mosni, reggeli után pedig fogselyem vagy öblögetés.


Azért kell amúgy reggel is, mert éjszaka a nyáltermelésünk csökken, és kedvező a helyzet a bacik szaporodására, ami a fogzománcot is hazavágja. Reggeli előtt a fogmosás beindítja a nyáltermelést, és nem adsz teret a bacik további kártékony dolgainak...


Reggeli után is moshatsz fogat, de kb 1 óra különbséggel, mivel a kajában lévő cukor meg savak gyengítik a fogzománcot és a mosáskor a kefével ügyesen lefele kapirgálod. A fogselyem használatával ilyen nem fordul elő (azt meg egyeztesse a fogászával, aki nem tudja helyesen használni).


Remélem ezzel lezárhatjuk a reggel hányszor meg mikor témát.

2023. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 KiMaMi válasza:
Lepontozhattok, ahogy akartok, de ezek tudományos tények...
2023. nov. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!