Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi járhat azoknak az apáknak...

Mi járhat azoknak az apáknak a fejében, akik a gyerek születése után a feleségüket besorolják csicska, cseléd, takarítónő, mosónő, háztartási ellátógép sorba?

Figyelt kérdés

Nálunk is ez van, de nem látom át a férjem gondolatmenét. Előtte (7 év) nem ilyen volt.

Három ismerősöm ( kolléganők, unokatesóm) is hasonló változás állt be a az akkor jónak megélt kapcsolatban miután szülők lettek.

Mi állhat emögött?


2022. jún. 2. 03:58
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Nem hagyom magam ( az ismerős anyukák sem), ezért állandóak emiatt a leminősítések, viták.

Beszélgetésnek induló dolgok nem vitték eddig előrébb, vita lett sokszor akkor is.

2022. jún. 2. 04:11
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Pontosan ez miben nyilvánul meg? Ha elvileg 7 évig mindenben kivette a részét, kérés nélkül végezte a házi munka rá eső részét, és tisztelettel beszélt veled, akkor nehezen tudom elhinni, hogy a gyerek születésének másnapján úgy kelt fel, hogy na ezentúl te vagy a csicskám.

Vagy előtte se volt rendben, csak azt hitted.

2022. jún. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
37%
Felesleges volt itt feltenni ezt a kérdést, mert most majd jön a kioktatás a sok gyakori huszártól, akiknek tökéletes élete van (aha 🤣).
2022. jún. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
13%
Most otthon vagy, míg ő dolgozik?
2022. jún. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Semmi, így nőttek fel. Plusz ott az alap vélekedés, hogy ha otthon vagy a gyerekkel egész nap, akkor raersz ezeket megcsinalni.
2022. jún. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Igen, itthon henyélünk anyukák és lógatjuk egész álló nap a lábunkat. A gyerekeink ( mindenkinél több) meg elvannak,maguknak míg mi ülünk és hízlaljuk magunkat, várva, hogy 12 óra munka után megfáradtan hazatérjenek a családfők és kiszolgáljanak minket és ránézzenek a gyerekekre majd pesztronkálják őket reggelig életkoruknak megfelelően.


Nálunk pld pontosan ez volt. Megszületett, hazajöttünk, onnantól csak dolgozni jár, mint egy királyfi sztaffal a háta mögött, még a szennyes ruháját is az ágy mellé dobja csak, azt mondva, hogy időm rengeteget van rá, hogy elrakjam onnan és ez a családanyák dolga, mit hisztizek. Hazajöttünk a babával és akkor aznap ez volt mikor átöltözött és várakozott, hogy elkezdjek végre valami vacsorát főzni ( császáros voltam, elmagyarázták neki, hogy az ilyen nem igazi anya, aki nem szenvedett meg a gyerekért a szülés alatt, a heg semmi a szüléshez képest, nem kell kímélgessen).

2022. jún. 2. 06:21
 7/31 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező, akkor nagyon egyszerű a megoldás, menj vissza dolgozni, és akkor ismét fele-fele lesz a munkamegosztás. De te is 12 órában mint ő:-)
2022. jún. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
16%

7!


Ha ezt a mártír dumát nyomod a ferjednek is, akkor nincs min csodálkozni. Neveltem én is gyereket, ráadásul egyedülálló anyaként. Nem kell belerokkanni.

Amúgy meg le lehet vele ülni és elbeszelgetni a problémáról, sőt, fel lehet ajánlani azt is, hogy akkor most te mész vissza dolgozni, ő megy gyedre a gyerekkel.

2022. jún. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Volt kettőnknél is a gyerekeink között több év is, mikor dolgoztunk ( bejárós, nem távmunka, teljesállás nem részmunkaidős).

Abban az időszakban is megmaradt az, hogy csak dolgoznak,nekik semmi dolguk,mert nekik gyerekük van ( pld tányér az asztalon marad, mert én takarítok a konyhát majd).

Hogy elmenjek mondjuk egy munkahelyei évvégi partyra szóba sem jöhet, mert anya vagyok ( náluk 2 napos ottalvós a karácsonyi ünnepség, fel se merült, hogy ő ne menjen).

2022. jún. 2. 06:30
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Nos, az első gyerek után egyértelmű kellett, hogy legyen, hogy ilyen. Minek vállaltal vele masodikat?


Amúgy meg kozlod, hogy Pisti december 20.-án munkahelyi bulim van, majd 23.-an jövök haza. Ennyi.

2022. jún. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!