Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok a bölcsibe vagy az...

Szoktatok a bölcsibe vagy az oviba bevinni dolgokat a csoportpénzen kívül?

Figyelt kérdés
Nem a kötelező wc papír, és szalvéta stb-re gondolok hanem esetleg megunt játék, rajzolós cucc vagy süti, gyümölcs. Csak azért, hogy a gyereketek minnél jobb dolgokat kapjon. Nem nyalizás ha valaki visz be vagy inkább ne tegye?
2010. szept. 19. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát csinálta ezt egy szülő.A vége az volt hogy cirkuszolt a kislány hogy az övé és majd ha mi is viszünk akkor kapunk belőle.Persze a többi szülő anyagilag nem tehette meg.Ha az ovónő meg adott belőle akkor csapkodott meg hisztizett.Az ovonő mondta a végén hogy nem hozhat be többször semmit.
2010. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ételt alapba nem engednek bevinni senkinek.
2010. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Barátnőméknél úgy van, 12-en vannak a csoportba, be van osztva melyik nap ki van soron, és aznap az a szülő visz 1 kg gyümölcsöt vagy kekszet, csokit, és azt szétosdzák a gyerekeknek tízóraira, mert a tízórai gyümölcslé. Havi 2-3x visz, hol almát szőlőt, szilvát narancsot mandarint győi kekszet, vaniliás karikát nápolyit, táblás csokit, 500 ft- ért vesz és elosztják a gondozók a gyerekek között.
2010. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szülőin megkérdezte az egyik szülő, hogy örülnének-e, ha vinne be gyümölcsöt, mert van kertjük, de mondták, hogy nagyon kedves, de nem kell, mert általában olyan sokat kapnak, hogy még a szekrénybe is mindig kerül alma, banán, amit uzsira nem bírtak már megenni a gyerekek.

Otthon sütött süteményt eleve nem szabad bevinni, ha szülinap vagy névnap van, akkor szokás vinni tortát, de nem szabad házit, csak boltit (nagy bánatomra, mert valaha cukrászként dolgoztam, igaz már nagyon régen, de egy csomó tortát tudnék, de helyette vehetem meg a boltit, ami sokszor nem is olyan jó).

Játékot bevinni szerintem lehet, de az tényleg problémás lehet, ha a gyerek felismeri, hogy az a sajátja volt. Ha új, akkor nem gond, feltéve hogy a gyerek nem látja, amikor az anyja megvette és odaadja, mert ha látja, akkor azt is sajátnak fogja tekinteni.

Nálunk most az volt, hogy kérték az egyik szülőt, akinek van kertje, hogy ha tud, hozzon be pár vadgesztenyét, csak mondta, hogy pont nem tud, én meg hallottam, és amikor sétálni voltunk, szedtünk egy szatyorral és bevittük. Örültek is neki, de a fiam utána két napig mondogatta, hogy "otthagytuk a bölcsiben a gesztenyét", pedig mondtam neki, hogy azért szedjük, hogy bevigyük és ott lehessen vele játszani. Ott nem is akarta kisajátítani, csak ő úgy gondolta, hogy utána hazahozzuk.

2010. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajtá sütést nem is lehet bevinni állítólag (van vmi Ántsz rendelet rá). Gyümi napon vinni kell gyümölcsöt de csak 1-2 darabot.

Egyébként mi vittünk be a fiam bölcsijébe is játékot, kismotort, rajzlapot, vastag ceruzát, gyurmát ilyesmit, és most hogy ovisok lettünk itt is megkérdeztem mire lenne szükségük. Nem nyalizásból. És nem a fiam otthoni játékait vinnénk (vittük) hanem amit a bölcsibe vettünk.

Zacsiba adtuk oda illetve a motorokat csak úgy otthagytuk.

Egyszer se borult ki a gyerek hogy az az övé és más ne játszon vele:)

De lehet hogy azért mert még kicsi, nem tudom, vagy inkább azért mert szó se volt róla hogy az az övé lenne amit beviszünk.

2010. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is ilyenekre gondoltam, hogy gyúrma, zsírkréta, rajzlap. Amit a bölcsibe vennék meg. Azért, hogy a gyerekem ott se szenvedjen hiányt semmiben.Gyümölcsre meg azért gondoltam mert nagyon hosszú idő telik el a reggeli és az ebéd közt ezért az én gyerekem farkaséhesen jön haza.
2010. szept. 20. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!