Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan történt a délutáni...

Hogyan történt a délutáni alvás elhagyása?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom. Mostanában van csak az, hogy ha nem fárad ki eléggé délelőtt (pl tegnap, az apjával HÁROM órán keresztül csak a kanapén ültek és olvastak, hogy nem zsibbadt le a szája :'D), akkor nem kell neki a délutáni alvás, simán kibírja estig. Eddig MINDIG aludt, akkor is, ha csak ült egész délelőtt. Ez ilyen hosszú folyamat lesz? Most pl el kellett altatnom, mert magától már jött volna ki, de egész délelőtt kint volt, így végül sikerült álomba szenderülnie.

Tudom, hogy még korai elhagynia az alvást, szerintetek ez még évekig (ovi alatt) is kitart, vagy az is lehet, h a közeljövőben teljesen elhagyja?


2022. jún. 12. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk úgy volt, hogy csak azokon a napokon aludt, amikor fáradt volt. Nem néztem az órát, hogy alvás idő lenne, a gyereket figyeltem, hogy hogyan érzi magát. Amikor elment oviba, ott annyi inger érte és annyira figyelt mindenre, hogy mondani sem kellett, aludt az első pillanattól ahogy letette a fejét a matracra. Szerintem ez nálatok is így lesz. Otthon nem kell erőltetni ha elvan, az oviban viszont tuti aludni fog magától is :D
2022. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy-vagy.

Lányomat 2 éves kora felett kínkeserves volt altatni, 2,5 évesen végleg elhagyta. Azóta egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor aludt délután. Mindig csak ha beteg volt (de akkor se mindig, csak elvétve). Oviban se aludt soha. 6 éves most. Egyébként nála 1,5 éves kora felett jött az, hogy ki-kihagyta az alvást, akármilyen mozgalmas is volt a délelőtt.

Fiam 3,5. 2 éves kora óta elő-előfordul, hogy nem alszik. 3 éves kora óta ha a nővére itthon van, akkor letehetetlen. Viszont neki egyértelműen kell még az alvást. Oviban is mindig alszik. Most is (nincs itthon a nagy).

2022. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 5 eves koraig aludt,azert egy 2-3 eves boven pici,hogy ne aludjon. Bar ha kibirja hiszti nelkul akkor en se tennem le. Nekunk orult visitas,sikitas,taknya nyala egyben,ha faradt. 2,5 eves
2022. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!