Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és hogyan kell leszoktat...

Mikor és hogyan kell leszoktatni egy kisgyereket a cumiról?

Figyelt kérdés

Fiam 3 évesés szeretném leszoktatni a cumiról, de nem tudom,hogy hogyan kezdjem. A nyáron csak alváshoz kellett neki,de amióta oviba is jár azóta mindig a szájában lóg. Hiába veszem ki, egy dieig el van nélküle és aztán kéri vagy elveszi ő. Már csináltam oylat is,hogy nem találom, kerestük együtt és "úgy sem volt meg".

De egy idő után már annyira elkezdett sírni,hogy megsajnáltam és vissza adtam. Kinekmi és hogyan vált be a leszokásnál?


2016. nov. 4. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Volt annyi erőm, hogy nem dőltem be egy sírásnak. Mondtam hogy nincs, ha sírsz, akkor sem lesz.
2016. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

az unokahúgom 3,5 évesen szokott le magától

a kislányom cumiját 3 évesen elraktam bármennyire is sírt nem kapta meg

kb. egy hèt után màr nem is kereste

2016. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Mindig elhagyta a fiam valahol a cumiait aztán egyszer tényleg nem találtuk, mondtam neki mivel elhagyta nincs meg a többi sem anélkül kell aludnia. Volt kis pityergés, de másnap büszkén mesélte az oviban hogy nincs cumija mert elhagyta és nem is kell. Próbálkozott még utána hogy neki kell cumi de ez idővel abba maradt.
2016. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Azert cumizik tobbet, miota ovis, mert gondolom mas gyerekek cumiznak az oviban es ez rossz hatassal van ra.

Az oviban ugyanugy feltetelnek kellene lenni, hogy ne vihessenek be cumit a gyerekek, mint ahogy a szobatisztasag az.

A kislanyom 1 eves kora ota nem cumizik, de miota ovis es latja, hogy par gyereknek egesz nap a szajaban log a cumi, sokszor keri o is, ugy gondolom nem fog visszaszokni, de akkor is rossz.


Egyebkent a kislanyom a cumisuvegrol tudott nehezen lemondani, szetvagdostam es odatettem a kutya haza ele es azt mondtam, hogy szetragta a kutya :-) Leszokott rola, megertette.

2016. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes nálunk be sem lehet vinni az oviba.
2016. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel a 3 éves kort lőttük be. Hogy addig engedjük. Tök véletlenül pont így is lett. A szülinapja előtt kb. két héttel hazafelé a kocsiban kiesett és akkor rögtön nem találtuk meg. Később persze megtalálta a férjem, de kipróbáltuk,hogy mit reagál, ha azt mondjuk elveszett. Kb. két napig kereste, de akkor sem sírva, és kb. 3 éjszaka volt nehezebb, de utána elfelejtette.
2016. nov. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lassan és fokozatosan. Azért cumizik többet mióta ovis, mert ez megnyugtatja. Szerintem hiba erőszakosan elvenni tőle, szegény gyerek. Szépen lassan magától is vissza fog szokni arra hogy csak este kelljen elalváshoz. Most kezdte az ovit könyörgöm, új emberek, új környezet. Nem kell rohanni, időt kell adni neki, elvégre 3 éves kisgyerek nem 6.
2016. nov. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

A rokonkisfiú lassan 5 éves lesz és még mindig nem "vették el" tőle.

Sír érte és kéri. Nem értem, mire várnak, de nyilván nem szólok bele.

Én az enyémeknél így voltam: Egyikükét elvitte a Mikulás, másikuk pedig annyira szétrágta, hogy kilyukadt és leszakadt egy része... és egyszerűen nem vettem újat. De egyiknél sem azonnali elvétel volt. A Mikulásra is rákészültünk, megbeszéltük és tudta, hogy odaadjuk neki és a másiknál is jeleztem minden nap, hogy ez hamarosan kilyukad, de nem veszünk másikat. Napról napra kevesebbet kapták meg. (A lyukasodó miatt ugye aggódtam is, nehogy vmi darabot lenyeljen.)

2016. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"De egy idő után már annyira elkezdett sírni,hogy megsajnáltam és vissza adtam."


Megértelek kedves kérdező, hogy jó szándékból szeretnél eljárni, de ez következetlenség, az pedig nagyon nem hatékony hozzáállás a gyermeknevelésben. Tényleg nem bántásból mondom, hanem javaslok következetességet, hogy jól süljenek el a dolgok. :)


Ellenben az első hozzászólós stílusa meg a másik véglet: se nem mutat empátiát a kisgyermekek iránt, se nem akarja érteni a lelkivilágukat.


Hallottam pár játékos megoldásról hallottam már, ami bevált, persze talán némelyik módszer gyerekfüggő, de legyél határozott, próbáld ki pl a cumitündérest:


A kisgyermekkel meg lehet beszélni, hogy ő már nagylány/nagyfiú, nagyok már nem cumiznak, azonban jószívű dolog odaadni a cumit a cumitündérnek! A KISGYERMEK HA AKARJA és amikor akarja, akkor ő maga a picur megteszi. Tehát tedd hozzá: "...nos, mit szólsz, kicsim? :) Szólj, ha meglepjük a cumiddal a cumitündért, én tudom, hogy jószívű vagy és odaadod neki, de csak amikor szeretnéd. Örökre az övé lesz, de nagyon fog neki örülni és én is, mert akkor már nagylány/nagyfiú lettél. :)"


Amikor megteszi, akkor érezd át, hogy nagyot tett, de tényleg próbáld megérteni, hogy neki ez nagy dolog és ha megérted, akkor őszintén örülni fogsz - azt tedd, amit érzel, mert megérzi a kisgyermek az ellentmondást a felnőtt érzelme és tette között! És az árt a lelkivilágának... szóval értsd meg a helyzetét és akkor örülni tudsz, hogy megtette - ekkor dicsérd meg és tedd hozzá, hogy büszke vagy rá. :)


Valahogy így. De persze mérd fel, neki milyen szóhasználattal működhet. És persze hétköznapi helyzetben, és ne pont, amikor beteg, vagy amikor szorong, vagy épp valami baj történt.

2016. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az oviban ugyanugy feltetelnek kellene lenni, hogy ne vihessenek be cumit a gyerekek, mint ahogy a szobatisztasag az."


A szobatisztaság valóban megkönnyíti a pedagógusok és dajkák dolgát, így sincs teljes időbeli lehetőség kellően minden gyermekkel egyénileg is foglalkozni, csak részben, ha állami oviról van szó, közel 30 gyermek, két pedagógussal, plusz dajka. Sajnos törvényileg nincs tiltva a nem szobatiszta gyermek felvétele óvodába, tudtommal.


Számos magánoviban viszont bevállalnak pelenkást is, mert ugye nem lehetnek válogatósak, az anyagi bevétel okán.


A meglátásom az, hogy ha a szakmailag előírt max 6 gyermek pedagógusonként, plusz egy dajka feltétel meg van egy oviban (államiak többségében sajnos ez nem jellemző), akkor a pelenkázás nem gond óvodában (ahogy bölcsődében sem), amúgy is rendellenes, ha a 4. szülinap után még pelenkás, tehát SNI-s gyermek lesz belőle és saját igényűként integrált oviba bár kerülhet, de esélyesebben gyógypedagógusok csoportjába. Tehát normál óvodában legfeljebb a kiscsoportosokat kellene pelenkázni, ami belefér, legalábbis beleférne, ha pedagógusonként legfeljebb hat gyermek jutna, plusz egy dajka; bár a gyakorlatban nem szokták felvenni állami óvodába a pelenkásokat.


Cumi: szakmailag semmi kivetnivalót nem látok kiscsoportban a cumizásnak, se abban az esetben, ha 4-5 éves újdonsült ovisként cumizik pár hónapig (bár már kötelező elvileg 3 éves kortól, mégis léteznek kiskapuk ugyebár, szerencsére, ugyanis szakmai okokból én a gyermekek többsége esetén csak 4 éves kortól javaslom az óvodát, a bölcsődét meg egyáltalán nem, az inkább kényszermegoldás a dolgozó szülők számára).


A kisebb gyermek úgy is látja a nagyobbak csoportján (vagy vegyes csoportban), hogy ők már nem cumiznak, ez motiválja őt abban, hogy elhagyja, mert ő is nagy(obb) gyerek akar lenni, és előbb-utóbb magától elhagyja.

2016. nov. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!